Sportas

2020.11.19 12:35

Keturios komandos kitą sezoną beldžiasi į Lietuvos futbolo A lygą: taip drąsiau ir saugiau

Dovilė Šeduikytė, LRT.lt2020.11.19 12:35

Vilniaus „Žalgirio“ triumfu pasibaigusi Lietuvos futbolo A lyga kitą sezoną greičiausiai rimtai plėsis. Planų kitais metais žaisti aukščiausioje šalies futbolo lygoje turi keturios I lygos komandos. Tai reiškia, kad šį sezoną buvęs mažiausias visoje Europoje futbolo čempionatas virstų kur kas solidesniu, 10 komandų turnyru. To nori ir A lygos vadovas Janas Nevoina. Patys klubai tikina, kad išvien žengti į aukštesnį lygį bus drąsiau ir atsakingai žvelgia į finansinį kriterijų.

Prieš praėjusį sezoną sportiniu principu vietą A lygoje iškovojusios kelios I lygos komandos taip ir nepasiryžo startuoti aukštesniame lygyje. Viena pagrindinių to priežasčių buvo baimė, kad pergalės I lygoje virs skaudžiais pralaimėjimais A lygoje ir tai tik atbaidys rėmėjus ir sirgalius.

Todėl dabar keturios I lygos komandos – Kėdainių „Nevėžis“, Kauno „Hegelmann“, „Jonava“ ir Telšių „Džiugas – nori į A lygą žengti kartu, kad konkurencija būtų lygesnė. Komandas skatina ir Gargždų „Bangos“ sėkmės istorija – į A lygą sugrįžusi komanda jau pirmą sezoną užėmė ketvirtą vietą. Tiesa, „Panevėžiui“ triumfavus LFF taurės turnyre, „Banga“ neteko teisės žaisti Europos lygos atrankoje.

I lygos čempiono Kėdainių „Nevėžio“ vadovas Saulius Skibiniauskas teigia, kad pasinaudos proga startuoti A lygoje pirmą kartą nuo 2006 metų.

„Šiuo metu vyksta tas procesas, kuris leis tai padaryti. Vyksta parengiamieji darbai, kad įvykdytumėme visus kriterijus. Šiais metais yra kvietimas iš A lygos prisijungti keturioms komandoms, todėl mes ir žiūrime į tai daug palankiau.

Jeigu iš I lygos ateina keturios komandos, tai pats dalyvavimas yra paprastesnis. Taip A lygoje atsiranda daugiau lygiaverčių varžovų, nes pirmais metais iškart varžytis su tokiais grandais kaip „Sūduva“ ir „Žalgiris“ yra sudėtinga. Būtų šokas. Bet dabar bus lygesnė kova ir mes nenorime atimti tos galimybės iš mūsų ambicingo jaunimo“, – kalbėjo S. Skibiniauskas.

Praėjusį sezoną rimtai galimybę startuoti A lygoje svarstęs Telšių „Džiugas“ šiam žingsniui taip ir nepasiryžo, tačiau šiais metais tikisi tai padaryti. Tiesa, klubo vadovas Martynas Armalis pripažįsta, kad entuziazmą mažina pasaulinė pandemija.

„Jaučiamės subrendę ir matome tą ėjimą kaip būtiną, bet viską keičia ta pandeminė situacija. Suprantame, kad A lygoje galime sulaukti daugiau rėmėjų dėmesio, bet nežinia, kaip pandemija paveiks visą verslą. Bandysime atlikti viską, kad dalyvautume, nes dešimties komandų formatas mums yra priimtinas. Jeigu visos keturios komandos eis, tai tikrai drąsiau.

Bet labai svarbu yra sukomplektuoti gerą komandą ir turėti tam lėšų. Finansinis kriterijus yra 300 tūkst. eurų, galbūt sumažins iki 250 tūkst. Bet mums nėra svarbu tik įvykdyti ant popieriaus, norėtųsi, kad būtų panaši ta komanda į profesionalią, turėti geras sąlygas žaidėjams ir gerai jaustis. Jeigu klubas turi dvigubai didesnį biudžetą nei žaisdamas I lygoje, tai jau gali konkuruoti A lygoje ir bandyti atimti taškus iš stiprių klubų“, – kalbėjo Telšių klubo vadovas.

Antrą vietą I lygoje užėmusio Kauno „Hegelmann Litauen“ klubo direktorius Dainius Šumauskas taip pat nesibaimina 300 tūkst. eurų finansinio kriterijaus: „Žinome, kad norima jį mažinti, bet aš manau, kad tai yra reikalingas saugiklis, kad komanda galėtų žaisti A lygoje ir užbaigti sezoną. Be to, mes visada vadovaujamės sportiniu principu. Tikriausiai esame vienintelis klubas Lietuvoje, kuris į aukštesnį lygį visada perėjo ne komerciniu, o sportiniu keliu – iš trečios į antrą lygą, iš antros į pirmą ir dabar planuojame į A lygą. Tai, kad kartu eina dar trys komandos suteikia papildomą saugumo jausmą.“

Trečią vietą I lygoje užėmusi „Jonava“ taip pat planuoja dalyvavimą aukščiausiame šalies divizione. Tai patvirtino klubo direktorius Vaidas Vaškevičius: „Taip, mes turime tokius planus, bet pirma reikia padaryti namų darbus. Mes turime visas galimybes žaisti A lygoje ir matome ten mūsų klubą.“

A lygos plėtrai pritaria ir jos vadovas Janas Nevoina, kuris įsitikinęs, kad iš to išloš visos pusės.

„Natūralu, kad A lyga turi būti didesnė. Tai būtų labai naudinga, nes kuo daugiau rungtynių, tuo daugiau pajamų už transliacijas ir pasiekiamumas didesnis. Šešių komandų čempionatas yra trumpas. Dabar dirbame su Lietuvos futbolo federacija, kad padidėtų komandų skaičius kitą sezoną, bet jis galutinai paaiškės tik sausio mėnesį. Mes pasisakome už kuo daugiau komandų. Tai priklauso nuo pačių komandų noro“, – kalbėjo „Riterių“ savininkas i A lygos prezidentas.

Pastarąjį kartą 10 komandų aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje varžėsi 2015 metais.