Sportas

2020.11.17 08:01

Hardenas atsisakė įspūdingo „Rockets“ pasiūlymo, į Milvokį atvyksta vienas „Pelicans“ lyderių

LRT.lt2020.11.17 08:01

NBA čempionate prasidėjusi mainų karuselė įtraukia vis daugiau komandų. Kaip skelbia sporto gigantas ESPN, Milvokio „Bucks“ klubas dėl žaidėjų apsikeitimo susitarė su Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa, o tuo metu Hjustono „Rockets“ vis dar viliasi išlaikyti savo lyderį Jamesą Hardeną.

J. Hardenas atsisakė galimybės tapti pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris uždirbtų 50 mln. JAV dolerių per sezoną. Palikti „Rockets“ norintis gynėjas atmetė klubo pasiūlymą pratęsti sutartį dar dviem sezonams.

Kaip skelbia Adrianas Wojnarowski, krepšininkui prie jo dar turimos trejus metus galiojančio kontrakto su „Rockets“, buvo pasiūlytas papildomų dvejų metų sutarties pratęsimas už maksimalią – 103 mln. JAV dolerių sumą.

Teigiama, kad J. Hardenas nemato savo ateities Hjustone ir tikisi, kad „Rockets“ inicijuos mainus su Bruklino „Nets“ – klubu, kuris įvardijamas kaip kita potenciali gynėjo karjeros stotelė.

Visgi kortas rankose laiko „Rockets“ ekipa, kuri abejoja „Nets“ galimybėmis pasiūlyti lygiaverčius mainus už vieną geriausių lygos krepšininkų. Hjustono klubo vadovybė vis dar tikisi išlaikyti J. Hardeną sudėtyje ir mano, kad kontrakto pratęsimas įtikintų krepšininką užbaigti karjerą „Rockets“ gretose.

Apžvalgininko Andrew Lopezo teigimu, „Bucks“ ir „Pelicans“ netrukus oficialiai paskelbs apie gynėjo Jrue Holiday persikėlimą į Milvokį mainais už Ericą Bledsoe, George`ą Hillą ir tris pirmojo naujokų biržos rato šaukimus.

30-metis 191 cm ūgio J. Holiday lygoje vertinamas kaip vienas geriausiai besiginančių antrosios linijos žaidėjų. Praėjusiame sezone krepšininkas vidutiniškai rinko po 19,1 taško, atlikdavo po 6,7 perdavimo ir atkovodavo po 4,8 kamuolio.

Amerikietis 2017–2018 m. sezone pateko į geriausiai besiginančių lygos žaidėjų simbolinį penketą, 2018–2019 m. sezone buvo įtrauktas į antrąjį geriausiai besiginančių žaidėjų penketą.

Kitą sezoną J. Holiday uždirbs 25,4 milijonus JAV dolerių. Žaidėjo kontrakte – galimybė aktyvuoti sutartį dar vieneriems metams už 26,3 mln dolerių.

Šis sandoris padėjo „Bucks“ gauti dar itin pajėgų krepšininką šalia graiko Giannio Antetokounmpo. Milvokyje formuojasi didysis trejetas, kurį sudarys J. Holiday, Khrisas Middletonas ir G. Antetokounmpo.

Su Los Andželo „Lakers“ klubu sietas puolėjas DeMaras DeRozanas nusprendė aktyvuoti kontrakte su San Antonijo „Spurs“ buvusią žaidėjo opciją, pagal kurią kitą sezoną uždirbs beveik 28 mln. dolerių.

Krepšininkas naujienas pranešė socialiniame tinkle „Twitter“ pranešdamas: „Aš grįžtu San Antonijau! Nekantrauju, kada galėsime pradėti treniruočių stovyklą ir žaisime tokiu pačiu aukštu lygiu, kokį rodėme Orlande“.

Praėjusiame sezone D. DeRozanas „Spurs“ gretose rinko po 22,1 taško, atkovojo po 5,5 kamuolio ir atliko po 5,5 rezultatyvaus perdavimo. Puolėjas yra vienas iš septynių NBA žaidėjų, per pastaruosius septynis sezonus rinkusių bent po 20 taškų per sezoną.

„Spurs“ gretose žaidėjas žais jau trečiąjį sezoną iš eilės. Prieš tai krepšininkas 9 sezonus žaidė Toronto „Raptors“.