Sportas

2020.11.15 09:37

Sergio Ramoso nuotykiai Šveicarijoje – nuo nutrūkusios įspūdingos serijos iki istorinio pasiekimo Europos futbole

LRT.lt2020.11.15 09:37

34-erių metų Ispanijos futbolo ir Madrido „Real“ klubo legenda Sergio Ramosas dar ilgam prisimins šeštadienį Šveicarijoje vykusias UEFA Tautų lygos rungtynes. Gynėjas nerealizavo dviejų 11 metrų baudinių, tačiau vis tiek atvertė naują Europos futbolo istorijos puslapį.

S. Ramosas rungtynių metu su šveicarais gavo progą mušti net du 11 metrų baudinius, tačiau abu kartus pranašesnis buvo vartininkas. Antrasis ispano bandymas buvo ypač nesėkmingas.

Nepaisant to, kad S. Ramosas yra vidurio gynėjas, jis 11 metrų baudinius muša tiek savo klube, tiek ir nacionalinėje komandoje.

Iki pat šiol komandos draugai galėjo pasitikėti gynėju, nes iki rungtynių su šveicarais jis nuo 11 metrų žymos taikliai smūgiavo 25 kartus iš eilės. Visgi apsilankymas Šveicarijoje užbaigė įspūdingą S. Ramoso seriją, kuri tęsėsi nuo 2016-ųjų.

Ispanai pačioje rungtynių pabaigoje išvengė pralaimėjimo ir pasiekė lygiąsias, o pats S. Ramosas tapo daugiausiai rungtynių nacionalinėje komandoje sužaidusiu europiečiu.

177 rungtynes su Ispanijos rinktinės marškinėliais sužaidęs gynėjas už nugaros paliko Italijos futbolo legendą Gianluigi Buffoną, kuris spėjo sužaisti 176 rungtynes.

S. Ramosas jau greitu metu turėtų pavyti ir absoliutų pasaulio rekordininką egiptietį Ahmedą Hassaną, kuris nacionalinėje komandoje sužaidė 184 rungtynes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt