Sportas

2016.02.11 13:45

„Žalgirio“ gynėjas M. Žaliūkas: jau buvo noras grįžti namo

ELTA2016.02.11 13:45

Lietuvos futbolo čempiono Vilniaus „Žalgirio“ gretas papildęs gynėjas Marius Žaliūkas džiaugėsi galėdamas grįžti rungtyniauti į gimtąją šalį.

„Man nors ir trumpam grįžti į Lietuvą – atostogų ar į rinktinę – visada buvo džiugu. Devyneri metai užsienyje šiek tiek išvargino ir jau buvo noras grįžti namo, – ketvirtadienį surengtame pristatyme kalbėjo 32-ejų metų futbolininkas. – Reikės adaptuotis prie Lietuvos futbolo, prie aikščių, bet laikui bėgant viskas bus gerai“.

M. Žaliūkas savo karjerą pradėjo Kaune, kur iš pradžių atstovavo „Inkarui“, o vėliau persikėlė į FBK „Kauną“. Nuo 2006 metų jis buvo skolinamas Edinburgo „Hearts“ (Škotija) ekipai, į kurią galutinai persikėlė 2010-aisiais. Per aštuonerius šiame klube praleistus metus M. Žaliūkas sužaidė 301-erias rungtynes ir įmušė 18 įvarčių.

Vėliau gynėjas prisijungė prie antros pagal pajėgumą Anglijos lygos „Leeds United“ klubo, o nuo 2014-ųjų atstovavo daugkartiniam Škotijos čempionui Glazgo „Rangers“.

Gynėjas nuo praėjusių metų rugpjūčio neatstovavo jokiam klubui. Futbolininkas teigė sulaukęs kelių pasiūlymų, tačiau jie jo nesudomino.

„Žalgiris“ – čempionų komanda, bus Čempionų lyga, todėl man tai bus žingsnis į priekį. Laukia stiprūs varžovai, bus įdomu, – kalbėjo gynėjas. – „Žalgirio“ žaidėjus iš anksčiau pažįstu pakankamai ilgai. Manau, tai pridės daugiau pasitikėjimo kiekvienam ir, tikiuosi, rezultatuose atsispindės. Aš pirmiausia sieksiu įsitvirtinti starto sudėtyje, o paskui, manau, tik pergalės tenkins visą komandą“.

„Stebėjau ir domėjausi Lietuvos čempionatu. Įvairios buvo nuomonės apie komandas. Dabar, kai Deividas Šemberas perėmė A lygą, manau, kad jis tinkamas žmogus, tam, jog padarytų tinkamą darbą, ir, duok Dieve, viskas tik tobulės. Visos komandos norės dėti pastangas, kad tobulėtų ir augtų visa lyga“, – sakė M. Žaliūkas.

Per savo karjerą M. Žaliūkas po kartą tapo Lietuvos A lygos čempionu (2006 m. su FBK „Kaunu“), Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės (2005 m. su FBK „Kaunu“) ir Škotijos futbolo taurės laimėtoju (2012 m. su Edinburgo „Hearts“).

Naujasis „Žalgirio“ narys nuo 2006 metų atstovauja ir Lietuvos rinktinei, kurios gretose sužaidė 29 rungtynes.

„Rinktinė – vienas iš mano tikslų. Naujas ciklas prasidės, naujas treneris, nauja vizija ir, tikėkimės, viskas pagerės. Nieko nenustebino, kad Edgaras Jankauskas buvo paskirtas rinktinės treneriu, visi tikėjosi, kad taip ir bus. Jaunas treneris, naujos idėjos, viskas kitaip bus. Manau, kad tai tik padės rinktinei“, – teigė M. Žaliūkas.