Sportas

2016.02.11 12:46

Š. Jasikevičius: turime tapti grandais, bent vienai dienai

Madrido „Real“, Pirėjo „Olympiakos“, Maskvos srities „Chimki“, Maskvos CSKA – tai paskutiniai Kauno „Žalgirio“ varžovai Eurolygoje. Penktadienį kauniečių laukia dar vienas grandas – išvykoje teks atlaikyti „Barcelonos“ krepšininkų išbandymą. Katalonijos sostinėje baigsis pirmasis Eurolygos TOP 16 ratas, kuris toli gražu nėra rožėmis klotas neseniai vyriausiojo trenerio pareigas pradėjusiam Šarūnui Jasikevičiui.

Ketvirtadienį prieš išvyką į Barseloną žalgiriečių strategas kalbėdamas su žurnalistais bandė ieškoti pastaruoju metu buksuojančio žaidimo priežasčių.

„Dirbame, stengiamės, vyrai dirba labai gerai, kaip visada. Tik reikia mums nusiimti kažkokį psichologinį bloką. Nes rungtynėse su grandais mums kažkas atsitinka. Negaliu to paaiškinti, negaliu sakyti, ar vyrai bijo, ar kas. Žaidžiame labai prastai ir leidžiame pelnyti daug lengvų taškų. Jei grandams duodi lengvų taškų, jie pajaučia krepšinį ir jiems žaisti žymiai lengviau. Nesuprantu, kodėl mes LKL žaidžiame stabiliai, o Eurolygoje subyrame. Žinome, yra lygių skirtumas, tačiau, aš galvoju, kad tai nėra pagrindinė problema. LKL žaidžiame gerai, teko žaisti sunkiomis sąlygomis su „Neptūnu“.

Prieš stiprias Eurolygas komandas turėtų būti nusiteikimas – ateinu ir bandau užimti to grando vietą, perimti jo kontraktą ir tapti tuo grandu, bet jau vienai dienai – pas mus to nėra. Nežinau, ar čia kompleksai, ar patirties trūkumas, bet mes dar neparodėme savo tikrojo krepšinio prieš stipriąsias Europos komandas. Kuo greičiau mes tai parodysime, tuo bus visiems geriau“, – kalbėjo Šarūnas Jasikevičius.

„Žalgiris“ – CSKA rungtynės vasario 6 d. Xinhua/Sipa USA nuotr.

Treneris daug kalbėti apie varžovus nepanoro – svarbiausia susitvarkyti savo problemas.

„Varžovas rimtas, „Barcelona“ irgi prastoje situacijoje, kokioje esame ir mes. Mums svarbiausia yra žiūrėti save. Svarbiausia, kaip visada, žaisti maksimaliai, įgyvendinti tuos sumanymus, kurių nepadarėme nei su „Chimki“, nei su CSKA.

Žaidimas pirmiausia turėtų būti drąsus. Paskutinėse rungtynėse su CSKA visi pastebėjo, kad žaidėme bijodami. Tai mane labai nustebino. Žaidėjai tikrai gerai treniruojasi, kai kuriems buvo pasakyta, kad kokia nauda, kai jie po treniruotės tiek metimų atlieka, o rungtynėse nemeta? Noriu, kad „Žalgiris“ Barselonoje būtų drąsus.

Neįveikiamų varžovų nėra, vienas varžybas visi gali laimėti, mes jau tą įrodėme, o ir prieš mus kai kurios LKL komandos tai įrodė. Reikia tuo tikėti, viskas prasideda nuo drąsos, išeini ir kimbi į atlapus varžovui. Mes tikrai to nepadarėme su Rusijos komandomis“, – sakė Š. Jasikevičius.

„Turime vykdyti rungtynių planą, kurį mums parengė treneriai. Jei išpildysime sumanymus tiek gynyboje, tiek puolime, turėsime galimybių laimėti. Privalome kietai ir susikaupę pradėti rungtynes gynyboje, tada puolime turėtų būti lengviau“, – svarbiausius akcentus prieš išvyką į Katalonijos sostinę dėstė Olivier Hanlanas.

„Žalgiris“ joje šiemet jau buvo pateikęs staigmeną – Lietuvos čempionai, dar vadovaujami Gintaro Krapiko, „Barcą“ parklupdė reguliariajame sezone – 92:88. Tąkart buvo nutraukta net 11 metų trukusi nesėkmių serija.

Žalgiriečių ir katalonų akistata prasidės penktadienį 22 val. Lietuvos laiku.