Sportas

2020.11.12 17:20

LFF aiškinimas: į rinktinę neišleisti „Žalgirio“ futbolininkai – FIFA reglamento leidžiamas sprendimas

Gintarė Grikštaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.12 17:20

Lietuvos futbolo A lyga ir šalies rinktinė susidūrė su netikėta situacija – nelauktai užsitęsus A lygos sezonui, lemiamos jo rungtynės susikirto su rinktinių langu, o tai įnešė neplanuotos sumaišties.

A lygos čempionai turėjo paaiškėti jau spalio pabaigoje, tačiau auksinės rungtynės tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ turėjo būti nukeltos į tolimesnį laiką paaiškėjus, kad šalies čempionų komandoje buvo užfiksuotas koronaviruso protrūkis.

Pirminis planas buvo perkelti rungtynes viena savaite į priekį ir jas sužaisti lapkričio 7-ąją, tačiau tapo aišku, kad „Sūduvos“ klubo futbolininkai per savaitę neatsistatys ir tinkamai dvikovai nepasiruoš.

Susidarius tokiai situacijai mačą teko perkelti dar viena savaite į priekį, tačiau dabar jau oficialu, kad A lygos čempionai paaiškės jau šį šeštadienį – rungtynės tarp žalgiriečių ir „Sūduvos“ tikrai įvyks.

Tačiau tokie neplanuoti pasikeitimai įnešė šiek tiek sumaišties ir į Lietuvos rinktinę – ši trečiadienį jau sužaidė draugiškas rungtynes su Farerų Salų komanda, o taip pat rinktinės dar laukia mačai UEFA tautų lygoje su Baltarusijos ir Kazachstano komandomis.

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje FIFA priėmė sprendimą, kuriuo klubams suteikiama teisė neišleisti žaidėjų į nacionalines rinktines. Žalgiriečiai ta galimybe pasinaudojo – Modestas Vorobjovas, Domantas Šimkus, Edvinas Gertmonas ir Saulius Mikoliūnas jau praleido rungtynes su Farerų Salomis, nevyks su rinktine į Minską, o prie rinktinės prisijungs tik paskutiniam ciklo mačui su Kazachstanu.

„Iš federacijos pusės buvo labai aiškus noras, kad rungtynės būtų žaidžiamos kiek galima anksčiau. Atsitiko, kas atsitiko, Marijampolės komandos žaidėjai bei personalas užsikrėtė, normalu, kad reikia atsistatyti žaidėjams, trenerių personalui ir pasiruošti dvikovai.

„Žalgiris“ norėjo žaisti kiek įmanoma anksčiau. Pagal naująjį FIFA reglamentą Vilniaus „Žalgiris“ galėjo neišleisti į rinktinę savo žaidėjų. Tai galima irgi spėlioti, ir kalbėti, ir klausytis kaip sakoma, kad Vilniaus žaidėjų nacionalinėje rinktinėje šiaip ar taip nebūtų buvę. Tai šiandien pavyko padaryti tą, kad Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjai jungiasi į antrąsias rungtynes ir skris kartu su rinktine į Kazachstaną“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Jis taip pat minėjo, kad priimant sprendimus dalyvavo ir rinktinės treneris Valdas Urbonas.

„Nacionalinė rinktinė yra svarbiausias mūsų vaisius, dėl ko mes kiekvieną dieną dirbame. Valdybos posėdyje dalyvavo ir nacionalinės rinktinės Valdas Urbonas, jo metu buvo priimtas atitinkamas sprendimas, tai yra papildomos tiek treneriui, tiek jauniems žaidėjams galimybės.

Yra netekčių, bet aš labai tikiuosi, kad nacionalinės rinktinės treneris galės įgyvendinti savo tikslus ir nenukentės nacionalinis čempionatas“, – teigė E. Stankevičius.

– Buvo numatytos dvi auksinių A lygos rungtynių datos – lapkričio 14 ir 22 d.? Kodėl rungtynės negalėjo būti žaidžiamos vėliau?

– Aš manau yra labai paprastas sprendimas. Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjai nedalyvauja nacionalinės rinktinės stovykloje, ką ir leidžia reglamentas, ir mes bet kokiu atveju žaidžiame be Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjų, nes tikimybė, kad užsikrės vienas ar kitas rinktinės narys Kazachstane ar Baltarusijoje tikrai yra.

Taip pat visa situacija pandeminė Lietuvoje yra grėsminga ir nesinorėjo laukti iki pat pat pabaigos ir tada nusikelti rungtynes. Nes galėtume svarstyti kas būtų, jeigu būtų. Jeigu „Žalgirio“ žaidėjas užsikrečia, tada klubas nesutinka žaisti rungtynių ir čempionato pabaiga nukeliama į kitus metus.

– Koks yra tas FIFA reglamentas?

- Anksčiau buvo viskas labai paprasta, langų metu žaidėjai į rinktinę turi būti leidžiami, bet dėka pandemijos klubai turi galimybę neišleisti savo žaidėjų į nacionalines rinktines. Tuo Vilniaus „Žalgiris“ ir galėjo pasinaudoti.

– O kada klubai gali neišleisti?

– Tiek draugiškoms rungtynėms su Farerų Salomis, tiek artėjančioms dvikovoms su Baltarusija ir Kazachstanu. Pirmadienį prasidėjo rinktinės stovykla ir žalgiriečių galėjo joje nebūti.

– Tai buvo priimta prasidėjus pandemijai?

– Tai yra FIFA priimtas reglamentas ir taisyklių atnaujinimas, susijęs su koronavirusu Yra aiškiai parašyta, kad klubas turi teisę neišleisti savo žaidėjo dėka šios pandemijos.