Sportas

2016.02.08 09:03

Svarbiausiame JAV sporto renginyje – Denverio „Broncos“ triumfas

DELFI.lt2016.02.08 09:03

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kalifornijos valstijos Santa Klaros mieste vykusiose 50-ose Nacionalinės futbolo lygos (NFL) finalo rungtynėse „Super Bowl“ triumfavo Denverio „Broncos“, kurie 24:10 (10:0, 3:7, 3:0, 8:3) įveikė Karolinos „Panthers“ komandą ir šį titulą iškovojo trečią kartą istorijoje.

Naudingiausiu finalo žaidėju (MVP) buvo pripažintas Vonas Milleris.

„Super Bowl“ rungtynėse trečius metus iš eilės susikovė pirmas vietas AFC ir NFC konferencijose po reguliaraus sezono užėmusios ekipos.

„Panthers“ klubas šį sezoną galėjo pasigirti geriausiu puolimu lygoje, tačiau finale laimėjo gynyba, o ji buvo pagrindinis „Broncos“ koziris.

„Panthers“ liko viena iš 13 NFL ekipų, dar neragavusių „Super Bowl“ triumfo skonio.

50-as „Super Bowl“ mačas pagerino nemažai įvairių rekordų. Būdamas 39-erių metų „Boncos“ komandos lyderis P. Manningas tapo vyriausiu įžaidėju NFL finale. Jį ir naudingiausiu lygos žaidėju tapusį „Panthers“ ekipos įžaidėją Camą Newtoną skiria didžiausia amžiaus praraja. 26-erių metų C. Newtonas yra jaunesnis už P. Manningą net 13 metų ir 48 dienomis. P. Manningui tai buvo jau 200-oji pergalė karjeroje. Jis tapo absoliučiu rekordininku NFL istorijoje.

Rekordiniai reklamos įkainiai

Šis „Super Bowl“ mačas tapo brangiausiu lygos istorijoje. Bilietų perpardavinėtojai už vieną bilietą į Santa Klaros „Levi‘s Stadium“ arenoje vykusį mačą vidutiniškai prašė 5 217 JAV dolerių. Pigiausi bilietai buvo įvertinti apie 3,5 tūkst. dolerių, tuo metu norintys svarbiausias sezono rungtynes stebėti iš gerų vietų turėjo pakloti ir 10 tūkst. dolerių. Tiesa, apie 80 proc. visų vietų stadione užėmė NFL rėmėjų atstovai ir kiti lygos kvietimų sulaukę asmenys.

Rekordines aukštumas pasiekė ir „Super Bowl 50“ transliacijos metu rodomų TV reklamų įkainiai. 30 sekundžių trukmės reklamos klipo transliavimas užsakovams atsiėjo net 5 milijonus dolerių. Pernai už analogišką reklamą garsiausi JAV prekių ženklai turėjo pakloti po 4,5 milijono dolerių.

Kosminės reklamos kainos neturėtų stebinti – „Super Bowl“ jau gan seniai yra žiūrimiausia JAV TV programa. Šiemet ketinimus žiūrėti NFL finalą, anot apklausų, išreiškė apie 3/4 JAV gyventojų. Pernai vasario pradžioje vykęs „Super Bowl XLIX“ prie TV ekranų viso sutraukė 168 milijonus žiūrovų. Vidutinis žiūrovų kiekis transliacijos metu buvo 114,4 milijono, o piko metu 4 ketvirtyje šis skaičius išaugo iki 120,8 milijono unikalių žiūrovų.

Paskutinės šešios „Super Bowl“ transliacijos užima pirmas šešias vietas žiūrimiausių TV programų JAV istorijoje sąraše. Vienintelė į dvidešimtuką tarp „Super Bowl“ transliacijų įsiterpusi laida – serialo „M*A*S*H“ („Karo lauko ligoninė“) finalo epizodas, kurį 1983 metais stebėjo 106 milijonai amerikiečių.

Įdomus faktas – nors prieš 50 metų vykusį pirmą „Super Bowl“ mačą tarp „Green Bay Packers“ ir Kanzaso „Chiefs“ transliavo net dvi televizijos, tačiau nė viena jų neišsaugojo istorinių rungtynių įrašo. Teigiama, kad juosta buvo panaudota darsyk, tariamai įrašant populiarią muilo operą.

Neeilinis muzikos šou

Didžiausiame ir svarbiausiame JAV metų sporto renginyje pasirodė ir ryškiausios pasaulio muzikos žvaigždės,

Dar viena „Super Bowl“ tradicija – ryškiausių muzikos pasaulio žvaigždžių pasirodymas didžiosios rungtynių pertraukos metu. Pavyzdžiui, pernai net 118,5 milijono TV žiūrovų stebėjo užburiantį popmuzikos dievaitės Katy Perry pasirodymą, kurio metu vykęs įspūdingas šou užtildė net didžiausius kritikus. Šiemet pagrindinis vaidmuo buvo patikėtas rokeriams „Coldplay“. Kartu su jais į sceną žengė ir Beyonce bei Bruno Mars. o JAV himną atliko Lady Gaga.

„Super Bowl“ sekmadienis yra diena, per kurią amerikiečiai suvartoja neįtikėtinus kiekius maisto – visų pirmą aštrių vištos sparnelių. Vištienos tiekėjų asociacijos prognozėmis šiemet per „Super Bowl“ sekmadienį JAV turėjo būti suvalgyta net 1,3 milijardo vištos sparnelių, kurių bendras svoris turėjo sudaryti beveik 74 milijonus kilogramų. Tai reiškia, kad kiekvienas amerikietis (skaičiuojant ir vaikus) vidutiniškai suvalgys po 4 vištų sparnelius. Daugiau maisto amerikiečiai suvalgo tik per Padėkos dieną.