Sportas

2016.02.07 14:15

Boksininkas E. Stanionis profesionalų lygoje nugalėjo Irano atstovą

ELTA 2016.02.07 14:15

Lietuvis Eimantas Stanionis Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) profesionalų APB lygos svorio kategorijos iki 69 kg kovoje Stambule (Turkija) šeštadienį 3-0 (80:71, 80:72, 79:73) nugalėjo iranietį Aminą Ghasemipourą.

„Nuo pat pirmo raundo viskas klostėsi pagal mano primestą scenarijų. Nuo pat kovos pradžios stengiausi perimti iniciatyvą į savo rankas ir manau, kad tai pavyko. Visą kovą daugiausia dėmesio skyriau puolimui. Jau pirmame raunde pastebėjau ir treneriai į tai atkreipė dėmesį, kad varžovas prasčiau ginasi kaire ranka. Stengiausi tai išnaudoti, pasitelkęs greitį ir tikslumą“, – po kovos sakė E. Stanionis.

„Analizavome varžovo kovas ir matėme, kad svarbiausia – Eimanto greitis ir tikslūs smūgiai. Nuo pat kovos pradžios Eimantas perėmė iniciatyvą, spaudė varžovą ir tokia taktika pasiteisino. Eimantas įgyvendino trenerių numatytą taktiką ir iškovojo užtikrintą pergalę“, – kalbėjo treneris Vidas Bružas.

Per savo karjerą Tarptautinės bokso asociacijos AIBA įsteigtoje APB profesionalų lygoje 21-erių metų E. Stanionis iškovojo keturias pergales ir patyrė tris pralaimėjimus. Pasak boksininko ir trenerio, sportinei formai šiek tiek atsiliepė tai, kad E. Stanionis net keturis mėnesius neturėjo kovų.

„Tenka pripažinti – atsiliepė tai, kad Eimantas ilgą laiką neturėjo kovų. Jeigu būtų kovojęs pagal savo galimybes, galbūt visų aštuonių raundų nereikėtų, nes kelis kartus varžovas buvo arti nokauto. Bet džiaugiuosi, kad tokioje kovoje iš savęs Eimantas „išspaudė“ viską, ką galėjo, – pasakojo V. Bružas. – Aišku, yra kur tobulėti ir ši aštuonių raundų kova pridėjo daug patirties jaunam boksininkui. Buvo panaudotas naujų smūgių arsenalas, stengiamės tobulėti kiekvienoje kovoje. Stambule kovą stebėjo beveik 3 tūkst. žiūrovų. Tokia atmosfera taip pat prisideda prie boksininko tobulėjimo.“

„Bokse visi laukia kovos pabaigos anksčiau laiko – nokauto, bet tai būna retai. Šioje kovoje „žvalgyba“ užtruko ilgiau, nes paskutinį kartą ringe kovojau prieš keturis mėnesius ir tai atsiliepė mano sportinei formai. Varžybų kova labai skiriasi nuo „sparingų“, jeigu turėčiau daugiau kovų, būtų daug geriau ir galbūt nebereiktų visų aštuonių raundų“, – teigė E. Stanionis.

APB lygoje bus dalijami kelialapiai į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, tačiau AIBA dar nėra patvirtinusi aiškios sistemos, kiek APB lygoje kovojančių boksininkų gali patekti į olimpiadą.

APB lygoje kovoja ir kitas Lietuvos boksininkas – Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas.