Sportas

2016.02.06 16:44

Šlykštus rusų propagandos melas: Šaras mindė Rusijos vėliavą

15min.lt 2016.02.06 16:44

Šarūno Jasikevičiaus Kauno „Žalgiris“ patyrė skaudų pralaimėjimą namuose prieš Maskvos CSKA. Žalgiriečiai 59:94 nusileido istoriniam priešui, o Š.Jasikevičius prisiėmė atsakomybę. Tiesa, po pergalės rusų mintys buvo kitur. Rusijos žiniasklaidoje atsirado 2009 metų istorija, kurioje blogiečiu paverstas „Žalgirio“ treneris.

„Begalvis drakonas. CSKA sutriuškino „Žalgirį“ Kaune 35 taškais“, – skelbė „Championat“. Jų teigimu, ketvirtosios pergalės link žygiavę rusai „Žalgirio“ savo kelyje net nepastebėjo.

„Championat“ priminė ir 2009 metų Eurolygos finalą, kuriame Atėnų „Panathinaikos“ nugalėjo CSKA ir tapo čempionais. Tuomet CSKA treneris Dimitris Itoudis ir Š.Jasikevičius dirbo išvien.

„Be to, kai 2009 metais jie parklupdė CSKA ant kelių tame pačiame Berlyno „Finalo ketverte“, kur Jasikas po finalinės lemiamų rungtynių sirenos viešai sutrypė Rusijos vėliavą, o po to persirengimo kambaryje reikalavo raudonai-rusiškos žiniasklaidos užduoti klausimus išskirtinai anglų kalba, nors pats supranta rusiškai“, – savo rašinyje teigė žurnalistas Dimitrijus Gerčikovas.

Tiesa, greičiausiai tai tik Rusijos propagandos mašinos išmonė. Kitos valstybės vėliavos išniekinimas yra rimtas kaltinimas, tačiau šis „faktas“ kažkodėl neiškilo 2009 metais. Tokios istorijos nerastumėte net ir gerai paieškoję.

Šarūnas Jasikevičius tikina, kad to priežastis paprasta – tai rusų kūryba.

„Tai yra nesąmonė. Dalis apie vėliavą yra visai išgalvotas dalykas. O dėl interviu, tai visada pasakau, kad klaustų rusiškai, nes suprantu, o atsakau angliškai, nes per sudėtinga šnekėti rusiškai“, – 24sek.lt teigė Š.Jasikevičius.

„Niekada neparodyčiau nepagarbos vėliavai“, – tikino legendinis Lietuvos krepšininkas.

CSKA – drakonas, pražudęs „Žalgirį“

Kalbėdami apie savo komandos pergalę „Championat“ pasinėrė į simboliką, „Žalgirį“ prilyginę su drakonu.

„Tačiau to drakono kontūrai vos matėsi per CSKA kario šalmą – toks nykus buvo žalgiriečių žaidimas. Viena galva nukrito dar tada, kai prieš porą savaičių Mantas Kalnietis išvyko į Milaną ir paliko „Žalgirį“ be lyderio.

Kita drakono galva – sirgalių armija, kuri dažnai tampa net ne šeštu, o septintu „Žalgirio“ žaidėju. Bet net daugiau nei 10 tūkstančių rėkiančių kauniečių neišgąsdino CSKA. Galbūt todėl, kad Dimitris Itoudis paruošė komandą psichologiškai, kai „Žalgirio“ arenoje surengė treniruotę aidint žalgiriečių sirgalių keliamo triukšmo garso įrašui.

Kitas svarbus dalykas – puikus startas. CSKA pasinaudojo plačia rotacija ir pirmavo pagal visus rodiklius – nuo atšokusių kamuolių iki tritaškių. Lietuviai tiesiog neturi pakankamai kvalifikuotos darbo jėgos, kad prilygtų CSKA“, – Rusijos komandos pranašumą apdainavo žiniasklaida.