Sportas

2020.11.05 19:20

Pokalbį su Europos lygų vadovybėmis inicijavusi Eurolyga atmetė „burbulo“ idėją

LRT.lt2020.11.05 19:20

Ketvirtadienį Eurolygos vadovybė surengė telekonferenciją su vienuolikos nacionalinių krepšinio čempionatų, tarp jų – ir  Lietuvos krepšinio lygos (LKL), vadovais bei aptarė sudėtingą situaciją dėl koronaviruso pandemijos, dėl kurios tenka atšaukti rungtynes ir joms ieškoti naujų datų sezono kalendoriuje.

Dėl Eurolygos bei Europos taurės turnyro klubuose kylančių viruso židinių didėja grėsmė sezono metu nerasti laisvų dienų sužaisti atšauktas rungtynes. Tokios pat problemos kamuoja ir nacionalinių pirmenybių organizatorius.

Nuotoliniu būdu surengto susitikimo metu, anot tinklalapio eurohoops.net, buvo atmesta galimybė organizuoti Eurolygos ar nacionalinių turnyrų „burbulus“, kuriame būtų sužaista dalis sezono rungtynių. Taip pat nesvarstyti ir sezono nutraukimai ar kitokie tvarkaraščio pokyčiai, kurie turėtų įtakos tiek Europos klubiniams, tiek nacionalinių čempionatų kovoms.

Susitikime be Eurolygos vadovybės dalyvavo ir Adrijos, Ispanijos, Vokietijos, Turkijos, Izraelio, Graikijos, Italijos, Lietuvos, Prancūzijos, Belgijos bei VTB lygų atstovai.

Susitikimu buvo siekiama rasti sprendimą dėl bendro pasidalijimo esmine informacija pandemijos metu, kad Eurolygos vadovybė rastų efektyvius sprendimus dėl tvarkaraščio su nacionalinių pirmenybių, kuriose žaidžia Eurolygos bei Europos taurės turnyro klubai, vadovybėmis.