Sportas

2020.11.05 16:11

Martinas Schilleris – apie žalgiriečių treniruotes saviizoliacijoje ir „Real“ patirtį

LRT.lt2020.11.05 16:11

Po pergalingų rungtynių Prancūzijoje tiesiai į saviizoliaciją Kaune grįžę „Žalgirio“ krepšininkai ruošiasi artėjančioms Eurolygos rungtynėms. Martino Schillerio auklėtinių penktadienį vakare laukia dvikova su Madrido „Real“.

Dėl šių rungtynių buvo kilę nemažai abejonių, nes dar trečiadienį kauniečiams buvo atlikti pakartotiniai koronaviruso testai. Sulaukus atsakymų, rungtynių likimas tapo aiškus.

Visų žalgiriečių, išskyrus Roko Jokubaičio, koronaviruso testų rezultatai yra neigiami, todėl rungtynės vyks.

„Žalgiris“ į bendras treniruotes sugrįžo pirmadienį. Kaip spaudos konferencijoje teigė Martinas Schilleris, per tą laiką, kai komanda negalėjo treniruotis kartu, žaidėjai dirbo individualiai.

„Mūsų fizinio rengimo treneriai sudarė planą, pagal kurį visomis dienomis, kai negalėjome būti bendrose treniruotėse, žaidėjai dirbo individualiai“, – sakė M. Schilleris.

– Ar pasijautė kažkoks energijos trūkumas, kai žaidėjai kurį laiką negalėjo treniruotis kartu?

– Buvo priešingai. Visi žaidėjai džiaugėsi galėdami po trijų dienų sugrįžti į treniruotes, žaisti krepšinį.

– Ar komandai labai trūks Roko Jokubaičio?

­– Šiek tiek tikrai trūks. Pirmiausia, rotacijoje mes netenkame vieno žmogaus. Iš šešių žaidėjų gynėjų linijoje mes netenkame vieno. Kitas dalykas, netenkame tam tikrų savybių, atletiškumo. Mums jo tikrai trūks, bet daug komandų turi panašių problemų, mes taip pat Maskvoje neturėjome Lauvergne`o. Su tuo susiduria visos komandos.

– Kokios buvo jūsų mintys tuo laikotarpiu, kai dar nežinojote, ar kiti žaidėjai nėra užsikrėtę koronavirusu?

– Galvojau tik tiek, kad visi pirmieji testai būtų neigiami. Kai sulaukėme ir pakartotinių, žinoma, apsidžiaugėme.

– Ką galite pasakyti apie Madrido „Real“ komandą?

– „Real“ reiškia didžiulę kokybę bei patirtį. Manau, kad didžiausias jų privalumas yra tęstinumas – dauguma žaidėjų kartu žaidžia daug metų. Šiuo metu jie demonstruoja pergalingą seriją 4:0, o Ispanijoje apskritai dar nėra pralaimėję.

Tai yra komanda, kuri Eurolygoje išmeta daugiausiai tritaškių. Jie turi šešis žaidėjus, kurie šiame sezone yra išmetę daugiau tritaškių nei dvitaškių. Ties tuo turėsime būti susikoncentravę.

– Kokie yra pavojingiausi „Real“ žaidėjai?

– Manau, kad būtų nepagarba išskirti vieną žaidėją, nes tai yra puiki ir gilią sudėtį turinti komanda. Labai įdomiai atrodo Trey Thompkinsas. Jis gali žaisti ketvirtu ir penktu numeriu, gerai atakuoti iš toli, žaisti baudos aikštelėje. Jis sudėtingas varžovas.