Sportas

2020.11.05 11:16

Varžovą nokautavęs Stanionis išliko santūrus: iš 10-ies balų sau duočiau 7

Martynas Nesavas, LRT.lt2020.11.05 11:16

Ankstyvą ketvirtadienio rytą vykusioje kovoje savo varžovą Justiną DeLoachą nokautavęs Eimantas Stanionis interviu LRT.lt portalui metu džiaugėsi, kad pavyko pasiekti pergalę ir mano, kad dar yra dalykų, kuriuos galėtų pataisyti.

„Jaučiuosi labai gerai, daug emocijų. Kai laimi, visada yra gerai“, – pokalbį pradėjo E. Stanionis.

Pagrindinėje vakaro kovoje E. Stanionis susitiko su itin aukštu ir daugelio vertinamu pavojingiausiu E. Stanionio karjeros oponentu J. DeLoachu.

Pirmą kartą ilgiau nei 8 raundus kovojęs E. Stanionis šioje kovoje įsirašė jau 11 pergalę į savo sąskaitą ir 8 nokautą.

Visgi vertindamas savo pasirodymą ringe E. Stanionis išliko savikritiškas: „Iš 10-ies balų duočiau sau 7, yra ką pataisyti.“

Kova tęsėsi ilgai ir J. DeLoachas lietuviui ringe neleido atsipalaiduoti – pirmuosius keturis raundus mušė itin daug smūgių ir stengėsi išlaikyti E. Stanionį tolimesnėje distancijoje, išnaudoti ūgio pranašumą. Tačiau E. Stanionis nuolat spaudė priešininką vis sugebėdamas jį pasiekti tiesiais ir šoniniais smūgiais kaire ar prispausti jį galingais smūgiais į korpusą.

Pačiam E. Stanioniui toks aktyvus amerikiečio judėjimas buvo netikėtas, bet tai nepakeitė jo kovos plano.

„Nesitikėjau, kad jis tiek daug lakstys. Keitė varžovas kampus – ėjo į dešinę, tada keitė kryptį, o tai man buvo nepatogu.

Galėjau gal ir mušti daugiau smūgių, bet jis buvo labai žemai pasilenkęs ilgą laiką – nenorėjau rizikuoti ir leisti jam mane pagauti apatiniu smūgiu.

Gal smūgių jis ir daugiau išmušė, bet jaučiau, kad aš pataikiau žymiai daugiau ir tikslių smūgių irgi atlikau daugiau. Jo smūgiai nebuvo tokie stiprūs, mano buvo žymiai stipresni“, – tęsė boksininkas.

Septintasis raundas tapo J. DeLoacho pabaigos pradžia – E. Stanioniui pavyko tiesiu smūgiu dešine ir kairiu šoniniu smūgiu itin stipriai sužeisti varžovą ir tik raundo pabaigą skelbiantis gongas išgelbėjo J. DeLoachą.

„Kovos metu sumušiau kelis smūgius ir pataikiau stiprų apatinį – jis mane iškart apsikabino. Nenorėjau skubėti, supratau, kad tai tiesiog yra laiko klausimas, kada viskas baigsis. Laukiau savo momento ir nebuvo svarbu, kada tai įvyks“, – po kovos kalbėjo E. Stanionis.

Savo momento E. Stanionis išlaukė tiesiog puikiai – devintajame raunde lietuvis du kartus pasiuntė J. DeLoachą į nokdauną ir ringo teisėjas nusprendė nutraukti kovą.

Vienintelis netikėtumas šioje kovoje buvo E. Stanionio trenerio Marvino Somodio teigiami koronaviruso testai, kurie jam neleido kartu su savo kovotoju dalyvauti šioje kovoje. Tiesa, lietuviui padėjo jam puikiai pažįstamas treneris Freddie Roachas.

„Visa situacija išmušė labai iš pusiausvyros tiek mane, tiek mano trenerį. Buvo labai keista situacija, turėjome su juo planą, ilgą laiką ruošėmės. Visgi Freddie Roachą pažįstu iš anksčiau, tai viskas išsisprendė gerai – Marvinas informavo Freddie dėl plano, jie pasikalbėjo, daugmaž įvykdžiau viską pagal Marvino planą“, – apie pasikeitimus ringo kampe atsiliepė E. Stanionis.

Prieš kovą kalbėdamas su portalu LRT.lt E. Stanionis tikėjosi, kad neteks patirti jokių traumų ir galės greitai kovoti antrą kartą – panašu, kad tai pavyko.

„Jokių traumų nėra. Lauksiu artimiausiomis dienomis žinių iš savo vadybininko ir tada jau žinosiu ar kovosiu už mėnesio, ar kažkur už penkių savaičių – kol kas dar nežinia.“