Sportas

2013.02.27 14:15

Trejose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs V. Janušaitis baigia karjerą

Vytautas Janušaitis yra vienas iš trijų lietuvių, įvykdžiusių normatyvą ir turinčių kelialapį į pasaulio plaukimo čempionatą šiai vasarai.

Vytautas Janušaitis yra vienas iš trijų lietuvių, įvykdžiusių normatyvą ir turinčių kelialapį į pasaulio plaukimo čempionatą šiai vasarai.

Tačiau į baseiną plaukikas dabar lipa rečiau nei mina Vyriausybės rūmų duris. Sportininko karjerą 31 metų V. Janušaitis iškeitė į politiką.

Jis trečią savaitę dirba premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju sporto klausimais.

„Jau kurį laiką galvojau apie naują gyvenimo etapą, tad pasitaikius progai nusprendžiau ja pasinaudoti, – LRT televizijos laidai „Pergalės kaina“ trečiadienį vakare sakys V. Janušaitis. – Darbas Vyriausybėje su sportininko karjera nesuderinamas.“

Vienas geriausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos plaukikų jau atsisakė ir valstybinio finansavimo, kurį gauna pajėgiausi šalies sportininkai.

V. Janušaičiui priklauso net devyni Lietuvos rekordai. Praėjusį savaitgalį vieną V. Janušaičio rekordą pagerino septyniolikmetis Danas Rapšys.

Plaukikas dalyvavo Atėnų, Pekino ir Londono olimpinėse žaidynėse, geriausias jo pasirodymas paskutinėse olimpinėse žaidynėse buvo 13 vieta 200 metrų plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje.

Sėkmingai pasirodęs Londone jis įvykdė pasaulio čempionato normatyvą. Į liepos mėnesį Barselonoje prasidėsiančias planetos pirmenybes kelialapius taip pat turi R. Meilutytė ir Giedrius Titenis.

LRT televizijos laida „Pergalės kaina“ trečiadienį taip pat parengė žiūrovams reportažus apie perspektyviausią žiemos sporto šakų atstovę biatlonininkę Gabrielę Leščinskaitę, taip pat apie jaunuosius triatlonininkus, kurie rungiasi, kuris pirmasis bus Lietuvos atstovas olimpinėse žaidynėse.

Laida apie sportą – trečiadienį, 22 val. 45 min., LRT televizijos eteryje.