2020.10.30 23:36

Iš duobės ketvirtajame kėlinyje išlipusi „Barcelona“ nukovė „Baskonia“

LRT.lt2020.10.30 23:36

Tikrą dramą Vitorijoje išgyvenę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pasiekė penktąją pergalę šiame Eurolygos sezone. „Barcelona“ (5-1), vos nesutrupėjusi ketvirtajame kėlinyje, 72:71 (20:19, 19:18, 19:19, 14:15) palaužė Vitorijos „Baskonia“ (2-2).

Pirmoje rungtynių pusėje komandų jėgos buvo kone lygios. 2 taškų pranašumą į rūbinę nusinešė „Barcelona“ krepšininkai, tačiau varžovai visą laiką kvėpavo į nugarą. Tiek „Barcai“, tiek „Baskonia“ sunkiai krito tolimi metimai – savo metimų iš krašto nesumetė ir Rokas Giedraitis.

Trečiajame kėlinyje vaizdas pasikeitė – „Barcelona“ dominavo puolime, tačiau pačioje kėlinio pabaigoje išvaistė turėtą 8 taškų persvarą ir toliau liko priekyje tik per metimą.

Lemiamą ketvirtį įspūdingai pradėjo šeimininkai – „Baskonia“ spurtavo 7:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (63:58). Po nedidelės pertraukos „Baskonia“ toliau rinko taškus, o „Barcelona“ išliko „sausa“ – 69:58.

„Barcelona“ savo pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje atsidarė tik sužaidus daugiau nei penkias minutes – iš tolimos distancijos pataikė Alexas Abrinesas.

Su šiuo metimu prasidėjo „Barcelona“ sugrįžimas į rungtynes. Katalonai pradėjo šaudyti iš toli, o „Baskonia“ darė vieną po kito nedovanotinas klaidas.

Paskutinėmis sekundėmis „Barca“ pirmavo 72:71. Paskutinės atakos metu kamuolys priklauso baskams, tačiau Aleco Petersas gavo bloką ir Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pasiekė dramatišką pergalę.

R. Giedraičiui tai buvo vienos prasčiausių rungtynių šiame sezone. Jis per 18 minučių pelnė 4 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), perėmė kamuolį ir surinko 6 naudingumo balus.

Kitas „Baskonia“ lietuvis – Tadas Sedekerskis – žaidė tik 4 minutes ir pataikė vieną baudos metimą (1/2).

„Baskonia“: Zoranas Dragičius 15, Achille Polonara 14 (4/5 dvit.), Youssoupha Fallas 11 (4/4 dvit.), Tonye Jekiri 10 (4/5 dvit., 6 kld.).

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 18 (7/10 dvit.), Brandonas Daviesas 12 (4/10 dvit.), Alexas Abrinesas 10.