Sportas

2016.02.01 18:48

Žirgų lenktynės „Sartai 2016“ neįvyks

ELTA 2016.02.01 18:48

Pirmadienį ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2016“ organizacinis komitetas nusprendė atšaukti šeštadienį turėjusią įvykti tradicinę šventę „Sartai 2016“.

„Priimti tokį nepopuliarų sprendimą lenktynių ir jas lydinčios šventės organizatorius privertė kardinaliai pasikeitę, tikru pavasariu padvelkę orai, – teigė organizacinio komiteto narys UAB „Lietuvos žirgynas“ direktorius Žilvinas Tomas Badikonis. – Jau pirmosiomis naujųjų metų dienomis ėmėme voluoti sniegą, o jį suspaudę pradėjome lieti vandeniu. Regis, šiemet ledas turėjo būti labai tvirtas ir greitas, žadantis ne vieną rekordą, tačiau staiga užklupęs atlydys ir jį lydėję gausūs lietūs padarė pražūtingą darbą, visas mūsų pastangas ir iki 15–17 centimetrų storio užaugintą ledą pavertę niekais“.

Renginio prieigose telkšančios vandens balos neleido surengti ir tradicinės liaudies menų mugės bei didžiulio liaudies muzikos koncerto. Šiemet mugė turėjo būti rekordiškai didelė.

„Tikrai apmaudu, nes didžiulė dešimtis tūkstančių žiūrovų sutraukianti šventė buvo visiškai parengta ir nors rytoj galėtume skelbti jos pradžią, jei ne patižęs ledo takas... – sakė lenktynes jau daugelį metų rengiančios „Promo events“ direktorius Darius Jonušis. – Tačiau gamta negailestinga, o lietus sparčiau nei tikėtasi padarė savo pražūtingą darbą“.

Iš planuotų šią žiemos šventę lydinčių gausių renginių liko tik tradicinė paroda „Žirgas dailėje“, kurios atidarymas ir parodos katalogo pristatymas Dusetų dailės galerijoje rengiamas šeštadienį. Ši paroda veiks iki kovo 19 dienos.