2020.10.30 11:53

4 iš 4 pergalių išvykoje: 5 priežastys, leidusios triumfuoti žalgiriečiams Vilerbane

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.10.30 11:53

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą Eurolygoje įveikė po COVID-19 infekcijos į varžybų ritmą sugrįžtančią Vilerbano ASVEL komandą ir toliau tęsia sėkmingą pasirodymą turnyre.

Rungtynių įrašas:

Eurolyga. Vilerbano ASVEL – Kauno „Žalgiris“

Keturias pergales iš keturių išvykoje bei penktąją pergalę per šešis turus iškovoję žalgiriečiai išlieka turnyro lentelės lyderiais, o susitikimas su Prancūzijos klubu parodė, kad „Žalgiris“ sugeba laiku padaryti išvadas po prastos pirmosios susitikimo pusės.

Portalas LRT.lt siūlo prisiminti pergalingą ketvirtadienio susitikimą bei pateikia penkias pagrindines „Žalgirio“ krepšininkų pergalės priežastis.

Grigonio lyderystė

Jau ne vieną kartą šiame sezone galėjome įsitikinti, koks svarbus Martino Schillerio schemose yra Marius Grigonis. Gynyboje prieš kelių pozicijų krepšininkus galintis apsiginti žalgirietis, puolime suka pavojingus „pikenrolo“ derinius su Joffrey Lauvergne`u arba pats imasi iniciatyvos užstrigus atakoms.

Dvikovoje Vilerbane M. Grigonis sužaidė savo karjeros rungtynes – pelnė 25 taškus ir surinko 27 naudingumo balus. Universalusis gynėjas „iššovė“ tada, kada labiausiai komandai trūko žmogaus, galinčio truktelėti žalgiriečius į priekį.

Trečiojo kėlinio pabaigoje M. Grigonio žaidimas į varžovų baudos aikštelę bei renkami taškai leido mažinti atsilikimą. M. Schilleris turėjo ketvirtojo kėlinio viduryje leisti pailsėti savo auklėtiniui, bet „Žalgiris“ jau buvo priekyje – 64:62.

Sugrįžęs ant parketo ketvirtojo kėlinio antroje pusėje, M. Grigonio vedamas „Žalgiris“ jau įtvirtino savo pergalę rankose. Itin charakteringu tapo krepšininko reidas į ASVEL baudos aikštelę su Amine`o Noua pražanga. Po šio epizodo kauniečiai tapo visiškais situacijos šeimininkais.

M. Grigonio pademonstruotas agresyvumas, veržlumas buvo tai, ko trūko žalgiriečiams pirmoje susitikimo dalyje, po kurios ASVEL buvo priekyje – 50:41.

„Jie yra labai fiziška komanda, visada su jais tokios rungtynės. Džiaugiuosi, kad atsakėme į jų kontaktą ir reikia džiaugtis, kad iškovojome pergalę“, – po dvikovos su „Žalgiris TV“ bendravo krepšininkas.

Lekavičiaus energija ir agresyvumas

L. Lekavičius dvikovą užbaigė pelnęs 13 taškų, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 18 naudingumo balų. Pirmosios pusės pabaigoje aštriu ir rezultatyviu reidu gynėjas pademonstravo, kad agresyvumas yra tai, ko žalgiriečiams reikės antroje susitikimo dalyje.

Gynėjas savo svarbiausią žodį rungtynėse darė ketvirtojo kėlinio antroje pusėje. M. Schilleriui pasodinus ant suolo M. Grigonį, kuriam gyvybiškai reikėjo kelių poilsio minučių, L. Lekavičius ėmėsi iniciatyvos.

ASVEL komandos gynėjas Davidas Lighty tikriausiai ir naktį sapnavo kosminį L. Lekavičiaus metimą su jo išprovokuota pražanga, kai kamuolį į krepšio pusę paleidęs žalgirietis sugebėjo pelnyti taškus ir stoti prie baudų metimo linijos.

Negana to, po cirko akrobato pasirodymą priminusios atakos, L. Lekavičius jau kitame išpuolime smeigė tritaškį ir suteikė „Žalgiriui“ 5 taškų pranašumą – 72:67. Pridėjęs rezultatyvių perdavimą M. Grigoniui, gynėjas per trumpą laiką dvikovoje tempė komandą į priekį.

Per trumpas atkarpas L. Lekavičiui komandai gali suteikti labai daug. Maksimaliai save aikštėje išgręžiantis gynėjas gali paaštrinti žaidimą, o rungtynių pabaigoje, kai ASVEL jėgų rezervai seko, tokio žalgiriečio pasirodymo ir reikėjo.

Tokia L. Lekavičiaus energija buvo svarbi ir dėl kito faktoriaus – kitas tokias energingos atkarpas pasiūlantis žalgirietis, Rokas Jokubaitis, dėl sveikatos problemų negalėjo žaisti susitikime. Todėl L. Lekavičiaus užduotys dvikovoje tapo dar svarbesnės.

Solidi ir varžovus palaužusi gynyba

Gerai, kalbėdami apie gerą M. Schillerio auklėtinių gynybą turime pamiršti pirmąją rungtynių pusę, kurioje akivaizdžiai energijos ir žaidimo pranašumą turėjo ASVEL krepšininkai.

„Žalgiris“ į savąjį krepšį per pirmuosius du kėlinius praleido 50 taškų, o per Moustaphą Fallą žaidusi ir tritaškius sėkmingai laidžiusi Vilerbano komanda buvo priekyje 9 taškų skirtumu.

Kauniečiai turėjo didžiulių problemų bandydami sustabdyti M. Fallą, kuris vien per pirmuosius du kėlinius išprovokavo 8 pražangas ir savo ilgomis rankomis sėkmingai sukurdavo komandos draugams papildomas progas.

Antroje susitikimo dalyje „Žalgiris“ gynyboje parodė didesnį intensyvumą – ASVEL vidurio puolėjas per trečią ir ketvirtą kėlinius išprovokavo jau tik 3 pražangas. Kauniečiai stengėsi protingiau dengti varžovų vidurio puolėją ir neleisti jam priimti kamuolio per arčiau savojo krepšio.

Saugodami perimetro liniją žalgiriečiai išsigaudydavo varžovų metikus, tačiau šįkart neveikė gynybinė riziką prieš Guerschoną Yabusele, kuris du tolimi metimai ketvirtojo ketvirčio metu palaikė ASVEL viltis gyvas.

Iš viso „Žalgiris“ per antrąją susitikimo pusę praleido tik 24 taškus.

Išnaudotos pranašumo situacijos

Jaunieji gynėjai – Matthew Strazelis ir Elwinas Ndjockas šiose rungtynėse tapo žalgiriečių taikiniais, kai reikėjo organizuoti puolimą.

„Žalgirio“ gynėjai kantriai sukdavo „pikenrolo“ derinius, kada iš užtvarų sunkiai išlendantis M. Strazelis liks už nugaros, o du žalgiriečiai atakuos varžovų aukštaūgį.

E. Ndjockas į kovą vyriausiojo ASVEL trenerio T.J. Parkerio buvo mestas ne iš gero gyvenimo. Beveik visų pagrindinių gynėjų neturėjęs specialistas buvo priverstas remtis 19-mečiu prancūzu.

Krepšininko debiutas rungtynėse nesusiklostė – vos per 7 minutes susirinktos 5 asmeninės pražangos ir dvikova užbaigta su -4 naudingumo balais.

Kauniečiai bandė ieškoti varžovų susikeitimo situacijų gynyboje būtent per E. Ndjocką, kuris greitomis pražangomis priversdavo T.J. Parkerį vėl kelti nuo suolo savo pagrindinius žaidėjus, kuriems reikėjo poilsio minučių.

Pražangas rinkosi ir nedaug naudos komandai davė Eurolygos debiutantas Kevarriusas Hayesas. Akivaizdu, kad aukštaūgis dar turi priprasti prie turnyro fiziškumo ir intensyvumo, todėl žalgiriečiams tai buvo parankus varžovas aikštėje.

ASVEL problemos

Po beveik trijų savaičių pertraukos vėl krepšinį žaidusi ASVEL komanda turėjo didelių problemų. T.J. Parkeris negalėjo remtis gynėjais – Norrisu Cole`u, Antoine`u Diot, Alleriku Freemanu bei puolėju Williamu Howardu.

Vilerbano klubo vyriausiasis treneris rėmėsi 9 žaidėjų rotacija, tačiau Kevarriusas Hayesas ir Elwinas Ndjockas žaidė tik mažiau nei po 7 minutes.

Likę krepšininkai nešė didžiulį krūvį ant savo pečių, o varginanti antroji rungtynių pusė siurbę likusius jėgų rezervus iš šeimininkų komandos žaidėjų.

Žalgiriečiams pridėjus daugiau energijos žaidime ketvirtojo kėlinio pabaigoje situacijas puikiai išnaudojo M. Grigonis ir L. Lekavičius, todėl „Žalgiris“ žaidė taip, kaip ir turi žaisti prieš komandą, turinčią problemų su žaidėjų rotacija.