Sportas

2020.10.29 23:57

Pasirodymas Europos čempionate baigtas – Darių Labanauską eliminavo geriausias planetos smiginio žaidėjas

LRT.lt2020.10.29 23:57

Darius Labanauskas pasirodymą Europos čempionate baigė jau pirmajame etape – lietuvis 1-6 pralaimėjo geriausiu pasaulio žaidėju tituluojamam Michaelui van Gerwenui iš Nyderlandų.

Abu žaidėjai po kartą surinko 180 taškų, o olando vidurkis buvo tik šiek tiek geresnis nei lietuvio – 103,13 prieš 100,06.

Pirmajame sete lietuvis turėjo galimybę „uždaryti“ net 170 taškų ir buvo netoli to. Visgi paskutinis metimas į taikinio centrą tikslo nepasiekė, o jau kitu metimu olandas laimėjo pirmą setą.

Antrame sete lietuvis pasirodė sėkmingiau ir, kone visą laiką pirmavęs, paskutine metimų serija „uždarė“ 130 taškų ir į susitikimą grąžino pusiausvyrą (1:1).

Kitame sete olandas nedemonstravo geriausio žaidimo, tačiau ir to pakako, kad jam pavyktų išnaudoti lietuvio klaidas ir vėl išsiveržti į priekį (2:1).

Įspūdingu vidurkiu metęs M. van Gerwenas ketvirtajame sete įjungė aukštesnę pavarą ir dar sykį nepaliko D. Labanauskui daug šansų (3:1).

Situacija nesikeitė ir toliau – penktajame sete lietuvis bandė kabintis, tačiau jo varžovas galų gale sėkmingai „uždarė“ 60 ir dar žingsneliu priartėjo prie pergalės (4:1).

Prieš šeštą setą sekusi pertraukėlė šiek tiek išmušė abu žaidėjus – pradžioje jų metimai nebuvo itin tikslūs. Visgi greičiau į formą grįžo olandas, tačiau D. Labanauskas laikėsi kovoje ir turėjo puikų šansą išplėšti setą, tačiau „neuždarė“ 40 taškų. Kitu metu M. van Gerwenas savo strėlytę metė tiksliai ir atsidūrė per žingsnį nuo laimėjimo (5:1).

Paskutiniame sete lietuvis dar spėjo surinkti maksimalų taškų kiekį (180), tačiau tai buvo viskas, kuo jis galėjo pasidžiaugti – olandas laimėjo setą ir užtikrintai žengė į kitą etapą (6:1).

Kitame etape M. van Gerweno lauks anglas Ianas White’as.