Sportas

2020.10.29 22:34

Viešbutyje Jokubaitį palikęs Schilleris gyrė Grigonį: kai jis pasitempia – kiti seka paskui

LRT.lt2020.10.29 22:34

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grįžo į pergalingą kelią Eurolygoje – tris kėlinius turėję vytis varžovus kauniečiai ketvirtame perlaužė dvikovą į savo rankas ir 83:74 nugalėjo Vilerbano ASVEL komandą, tuo pačiu iškovodami jau penktąją pergalę šio sezono Eurolygoje.

Po dvikovos kauniečių strategas Martinas Schilleris aptarė esminius mačo akcentus, gyrė Marių Grigonį ir papasakojo apie rungtynėse nežaidusio Roko Jokubaičio situaciją.

„Dviejų skirtingų dalių rungtynės, ypatingai kalbant apie gynybą. Pirmoje pusėje jie įmetė 50, antroje – 24 taškus, pirmoje dalyje po mūsų krepšiu nusiėmė 8, antroje – 4 kamuolius. Aišku, tai pakeitė rungtynes“, – pasakojo treneris.

Vilerbano „ASVEL“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių santrauka

– Kas nepavyko pirmoje mačo dalyje?

– Pritrūko asmeninės gynybos, trūko susikaupimo kovoje dėl atšokusių kamuolių ir tuos dalykus reikėjo pakeisti.

– Marius Grigonis sužaidė geriausias karjeroje Eurolygos rungtynes, ar esate patenkintas jo pasirodymu?

– Manau, kad Marius antroje dalyje geriau žaidė gynyboje, tai buvo labai svarbu. Daug dalykų prasideda nuo jo, šioje komandoje jis yra labai svarbus žaidėjas ir jei jis gynyboje pasitemps – kiti žaidėjai seks paskui jį.

– Kokios šį vakarą buvo didžiausios problemos?

– Manau, kad pirmoje dalyje Moustapha Fallas, turėjome problemų prieš jį kovodami dėl kamuolių, taip pat – žaidimas du prieš du, turbūt tai ir buvo.

– Koks buvo žaidybinis planas prieš M. Fallą?

– Planas buvo neišlįsti į priekį, duoti jam priimti kamuolį, bet toliau nuo krepšio ir išstumti jį, neleidžiant jam žaisti nuo kairiojo peties.

– Ar Joffrey Lauvergne`as galėjo geriau gintis prieš jį?

– Ne, nemanau. Tai buvo komandinės pastangos, turėjome tris vyrukus ir tai akcentavome nuo pat pradžios. Turėjome Joffrey, Augustine`ą Rubitą, Martiną Gebeną ir visi trys padarė kažką gero, tad negalime kalbėti apie kažką atskirai.

– Kodėl antroje mačo dalyje gynyba buvo agresyvesnė?

– Nes kalbėjome apie tai per rungtynių pertrauką.

– Kas tiksliai nutiko Rokui Jokubaičiui?

– Rokas yra viešbutyje, pasijautė blogai, todėl nenorėjome rizikuoti, kad jis pasijaustų dar blogiau, todėl palikome jį ten.