Sportas

2020.10.29 22:13

Net ir po karjeros pasirodymo Grigonis sau turėjo priekaištų: gintis taip negalima

LRT.lt2020.10.29 22:13

Marius Grigonis įrodė, kad ne veltui yra įvardinamas vienu iš Kauno „Žalgirio“ lyderių – ekipos senbuvis ketvirtadienį Prancūzijoje dar sykį ėmėsi iniciatyvos svarbiausiais momentais ir labiausiai prisidėjo prie to, kad kauniečiai 83:74 nugalėtų Vilerbano ASVEL ekipą.

Kaunietis reikalus ėmėsi spręsti paskutiniame ketvirtyje, savo reidais draskydamas ASVEL gynybą, kelis kartus nubaudęs varžovus iš toli bei tempdamas savo ekipą į pergalę.

Visa tai baigėsi krepšininko karjeros rungtynėmis – M. Grigonis surinko 25 taškus (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baudos) ir iš viso sukaupė net 27 naudingumo balus.

Abu šie rodikliai – geriausi žaidėjo Eurolygos karjeroje.

Po dvikovos dalindamasis mintimis su „Žalgiris TV“ krepšininkas pasidžiaugė pergale, tačiau akcentavo gynybą pirmoje rungtynių dalyje.

„Smagu, kad laimėjome, kad galime geriau. Bet vėl ta pirma pusė… Nežinau, kodėl jie eina kiaurai, bet svarbu, kad laimėjome.

Po pertraukos kažkaip pradėjome apsiginti. Ar jie pavargo, ar patys pradėjome geriau gintis vienas prieš vieną. Kas tai lemia – nežinau. Bet keturios pergalės išvykose tai yra labai labai gerai“, – sakė žalgirietis.

Iki pat rungtynių pradžios nebuvo aišku, kurie ASVEL krepšininkai galės rungtyniauti, tačiau M. Grigonis tikino, kad komanda ruošėsi pilnai sudėčiai.

„Ruošėmės visiems, bet tokia situacija, reikia džiaugtis, kad išvis žaidžiame, taip pat ir jie buvo patenkinti, kad žaidėme. O jei mes dar ir laimime, tai išvis super“, – sakė jis.

Tuo tarpu savo karjeros pasirodymo krepšininkas sureikšminti nebuvo linkęs – žaidėjas turėjo priekaištų savo paties gynybai pirmoje rungtynių dalyje.

„Būčiau dar labiau patenkintas, jei ne ta pirma pusė, tragiška gynyboje. Tada gal galėčiau save pasigirti, o dabar gerai, kad laimėjome. Puolime sekėsi geriau, bet gintis taip negalima“, – apie savo žaidimą sakė M. Grigonis.

Vilerbano „ASVEL“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių santrauka

Bene svarbiausiu momentu krepšininkas visą laiką buvo aikštėje, o vienu metu paprašė ir keitimo. M. Grigonis pripažino, kad mačas pareikalavo išties daug jėgų.

„Žaidžiau gal 10 minučių iš eilės, pavargau, paprašiau keitimo, tai yra normalu.

Jie yra labai fiziška komanda, visada su jais tokios rungtynės. Džiaugiuosi, kad atsakėme į jų kontaktą ir reikia džiaugtis, kad iškovojome pergalę“, – baigė krepšininkas.