2020.10.29 18:10

Tris kėlinius varžovus vijęsis „Žalgiris“ išplėšė dramatišką pergalę Prancūzijoje

LRT.lt2020.10.29 18:10

Kauno „Žalgirio“ (5-1) krepšininkai Prancūzijoje išgyveno tikrą dramą, bet iš jos išėjo pergalingai. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje tris kėlinius turėjo vytis varžovus, bet paskutiniame susiėmė ir dramatiškai 83:74 (13:23, 28:27, 16:10, 22:13) nugalėjo Vilerbano ASVEL (0-3) ekipą.

Šiame susitikime „Žalgiris“ turėjo verstis be Roko Jokubaičio. Prieš rungtynes klubas informavo, kad gynėjas pasijautė prastai ir dėl to nebuvo registruotas rungtynėms.

Visgi tikro lyderio vaidmens ėmėsi Marius Grigonis. Šis sužaidė karjeros rungtynes Eurolygoje ir iš viso surinko 25 (6/8 dvit., 7/7 baudos) taškus ir 27 naudingumo balus.

Tuo tarpu Prancūzijos komandoje išsiskyrė jų milžinas Moustapha Fallas. Šis visų rungtynių metu buvo sunkiai sustabdoma jėga po krepšiu ir dvikovą baigė su 7 taškais, 8 atkovotais kamuoliais, net 11 išprovokuotų pražangų ir 27 naudingumo balais.

Nuo pat dvikovos pradžios žaidimas žalgiriečiams klijavosi sunkiai. Aukštą penketą išrikiavę prancūzai dominavo po krepšiu ir gana greitai pabėgo 7:0.

Vėliau Kauno klubas atrišo varžovų krepšį, tačiau sunkiai tvarkėsi gynyboje ir jau po pirmo kėlinio turėjo dviženklį deficitą (13:23).

Antrame kėlinyje kauniečiai, rodos, užsikūrė ir po Martino Gebeno bei Artūro Milaknio metimų priartėjo (23:26).

Visgi puikiai iš toli atakavęs ASVEL, vien per pirmą dalį pataikę 6 tolimus metimus iš 12, neleido „Žalgiriui“ priartėti ir saugiu pranašumu pirmavo kone visą antrą kėlinį, o į pertrauką išsinešė solidžią 9 taškų persvarą (50:41).

Trečio kėlinio pradžia kauniečiams irgi sekėsi sunkiai, bet ant suolo sėdus varžovų milžinui Moustapha Fallui svečiai atakose pradėjo rasti vis daugiau erdvių bei sėkmingiau gintis, o tai atsispindėjo ir rezultate.

M. Grigonio bei L. Lekavičiaus atakose įkvėpti žalgiriečiai pamažu priartėjo ir prieš paskutines dešimt minučių jų deficitas sumažėjo iki 3 taškų (57:60).

Vilerbano „ASVEL“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių santrauka

Visgi paskutiniame kėlinyje situacija pradėjo taisytis – jau pirmomis jo minutėmis svečiai išsiveržė į priekį, o po M. Grigonio tolimo šūvio susikūrė dviejų taškų persvarą (64:62).

Prancūzai rankų nenuleido ir bandė grįžti į rungtynes, bet iniciatyvos tada ėmėsi Lukas Lekavičius – jis įmetė du taškus su pražanga, pridėjo tritaškį ir padėjo Kauno komandai susikurti rekordinę persvarą (72:67).

Netrukus žalgiriečiai atitrūko ir dar labiau (76:70). Per likusį laiką Prancūzijos klubas dar sykį sugrįžti į rungtynes nebesugebėjo ir Kauno klubas iškovojo svarbią pergalę išvykoje.

ASVEL: Charlesas Kahudi 18 (4/6 trit.) , Guerschonas Yabusele 17 (6 atk. kam.), Davidas Lighty 16 (5 kl.), Paulas Lacombe'as 10.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 25, Lukas Lekavičius 13, Thomasas Walkupas 11 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Martinas Gebenas 9.

*****

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Paskutinį kėlinį dviem baudomis pradėjo Paulius Jankūnas, iš viršaus įkrovė Joffrey Lauvergne`as ir kauniečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (61:60). Netrukus M, Grigonis šovė dar vieną tritaškį ir leido savo komandai likti priekyje (64:62).

Šeimininkai puolime ir toliau strigo, o A. Rubitas dvitaškiu dar labiau padidino kauniečių persvarą (66:62). Nepaisant to, prancūzai netrukus atsitiesė, bet į jų metimus dviem taškais su pražanga atsakė Lukas Lekavičius (69:67).

Čia pat kauniečių įžaidėjas pridėjo tritaškį ir persvara išaugo dar labiau (72:67). Šeimininkai taip pat šovė iš toli, bet dvitaškiu atsakė M. Grigonis (74:70). Iš viršaus įkrovė Martinas Gebenas ir svečių situacija pradėjo atrodyti vis šviesiau (76:70).

Prancūzai rankų nenuleido, bet du taškus su pražanga pridėjo M. Grigonis (79:73).

Per likusį laiką šeimininkai panaikinti deficito nebesugebėjo ir patyrė jau trečią nesėkmę paeiliui.

Po trečiojo kėlinio: ASVEL – „Žalgiris“ 60:57 (23:13, 27:28, 10:16).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 13, Lukas Lekavičius, Thomasas Walkupas ir Martinas Gebenas po 7.

Antrą mačo dalį abi komandos pradėjo apsikeisdamos tiksliomis atakomis (43:52). Netrukus dvitaškius metimus pataikė M. Grigonis ir M. Gebenas ir svečiai vėl pradėjo artėti (54:47). Vėliau abi komandos atakoje strigo, tačiau tai buvo naudingiau ASVEL, kurie ir toliau žalgiriečius vertė būti besivejančių vaidmenyje (47:56).

Visgi netrukus Kauno komanda taškais baigė dvi atakas paeiliui ir vėl pradėjo kvėpuoti oponentams į nugaras (51:56). Tačiau šeimininkai vadelių neatleido ir per daug arti varžovų neprisileido (53:60). Nerezultatyviame kėlinyje dvi baudas pataikęs ir dvitaškį pridėjęs M. Grigonis padėjo atsilikimą sumažinti dar labiau (57:60).

*****

Per rungtynių pertrauką R. Kazlauskas ir T. Purlys LRT studijoje aptarė pirmus du kėlinius. Kertiniai aspektai buvo galingas ASVEL aukštaūgių žaidimas bei tai, ko žalgiriečiai netenka negalint rungtyniauti Rokui Jokubaičiui.

Laidos įrašą išvysti galite žemiau:

Eurolyga per LRT. Anot Purlio, ASVEL noras ir energija laimi prieš „Žalgirio“ sportinę formą

Po antrojo kėlinio: ASVEL – „Žalgiris“ 50:41 (23:13, 27:28).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 11, Thomasas Walkupas 7, Lukas Lekavičius ir Martinas Gebenas po 5.

Antrą mačo ketvirtį tolimu šūviu atidarė Artūras Milaknis, tačiau tuo pačiu atsakė ir Ch. Kahudi (16:26). Netrukus du taškus su pražanga pelnė Martinas Gebenas ir kauniečiai priartėjo dar labiau (21:26). Netrukus kauniečių centras pataikė iš vidutinio nuotolio, dar labiau sumažino atsilikimą (23:26) ir privertė Prancūzijos klubą paprašyti minutės pertraukėlės.

Po jos kauniečių spurtą tritaškiu atšaldė Ch. Kahudi (23:29). Netrukus iš toli pataikė S. Vasturia, bet tuo pačiu atsakė ir šeimininkai (26:32). ASVEL ir toliau pavydėtinai šaudė iš toli ir svečių deficitas vėl išaugo (26:35). Tuščią žalgiriečių seriją tolimu metimu nutraukė Marius Grigonis (29:39).

M. Schilleris paprašė minutės pertraukėlės, o po jos išpuolį tiksliai užaigė L. Lekavičius (33:43). Komandos dar kartą apsikeitė taikliomis atakomis, bet iš toli metę ASVEL ir toliau didino Kauno ekipos duobę (36:49).

Paskutinę kėlinio minutę svečiai deficitą kiek sumažino, bet ilsėtis išėjo atsilikdami 41:50.

Po pirmojo kėlinio: ASVEL – „Žalgiris“ 23:13.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 5, Marius Grigonis 4, Joffrey Lauvergne`as ir Augustine`as Rubitas po 2.

Pirmieji į priekį išsiveržė šeimininkai, po galingo M. Fallo dėjimo pirmavę 2:0. Netrukus tikslų metimą pridėjo ir M. Strazelis, iš toli pataikė A. Noua ir kauniečiai atsiliko jau 0:7. Visgi svečių komandoje pirmuosius taškus čia pat pelnė Th. Walkupas, tačiau tiksliu išpuoliu atsakė ir prancūzai (3:9).

Kauno komanda sėkmingai užbaigė porą išpuolių paeiliui ir šiek tiek priartėjo (7:11). Ekipos dar sykį pasikeitė tiksliais išpuoliais, tačiau skirtumas nekito (9:13).

Paskutinėje kėlinio atkarpoje žalgiriečiai kiek sustojo ir leido oponentams atitrūkti (9:16). Netrukus svečių deficitas išaugo dar labiau (11:20), o po Pauliaus Jankūno nesportinės pražangos kauniečiai atsiliko ir dviženkliu skirtumu (11:23).

Kauno komanda rungtynes pradėjo tradiciniu penketu, kurį sudaro Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Steve`as Vasturia, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as.

Tuo tarpu šeimininkų komandos startinis penketas atrodo taip: Matthew Strazelis, Davidas Lighty, Amine`as Noua, Charlesas Kahudi ir Moustapha Fallas.

*****

LRT studijoje prieš dvikovą R. Kazlauskas ir T. Purlys aptarė laukiantį susitikimą. Tarp pokalbio temų – žalgiriečių savaitgalio vizitas Vilniuje, praėjusios savaitės smūgis nuo Valencijos klubo bei laukiantis svarbus aukštaūgių faktorius šio vakaro rungtynėse.

Laidos įrašas žemiau:

Eurolyga per LRT. Prieš „Žalgirio“ mūšį su ASVEL – krepšinio eksperto Tomo Purlio mintys

Prieš rungtynes ASVEL klubas išplatino sąrašą žaidėjų, kurie rungtynėse dar nežais. Tai – Norrisas Cole`as, Antoine`as Diot, Allerikas Freemanas, Williamas Howardas, Rihards Lomazs ir Matthew Marshas. Tuo tarpu žalgiriečių gretose dėl prastos savijautos dvikovai net neregistruotas Rokas Jokubaitis.