Sportas

2020.10.29 14:47

Koronavirusui išguldžius visą komandą „Sūduvai“ tenka ieškoti savanorių, kas žaidėjus aprūpintų maistu

Aivaras Dočkus, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.29 14:47

Ketvirtadienio rytą futbolo padangę sudrebino žinia, kad dėl A lygos aukso kovojančios Marijampolės „Sūduvos“ gretose yra net 20 koronaviruso atvejų. Kaip LRT RADIJUI sakė ekipos prezidentas Vidmantas Murauskas, absoliučiai visi klubo žaidėjai ir personalas arba serga, arba turi izoliuotis.

„Šiandien dienai du žaidėjai neserga. Pirmo žaidėjo testas atėjo 27 d., o 28 dieną testavome visus.

Simptomai pasijuto anksčiau kitiems žaidėjams, kam 25, kam 26 dieną – kas sloguoja, kam kažką skauda. Kai pasijuto du žaidėjai blogai buvo tokia nuojauta, kreipėmės dėl testų, jų taip greit negauni, atskyrėme juos nuo komandos, bet kol atlikti testai, kol atėjo atsakymai, jau buvo per vėlu“, – kalbėjo ir pats virusu sergantis „Sūduvos“ vadovas.

Šį šeštadienį, spalio 31-ąją, „Sūduva“ turėjo žaisti paskutines A lygos sezono rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“, o šio mačo nugalėtas taps ir visos A lygos čempionu. Marijampoliečiai turi 43 taškus, o „Žalgiris“ – 42.

Vis dėlto Lietuvos futbolo federacija nusprendė mačą atidėti iki lapkričio 12 d., o jeigu nebus įmanoma auksinių rungtynių sužaisti ir tada, mačas vyktų lapkričio 22-ąją.

Šioje situacijoje, žinoma, kenčia geros formos esantys Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai, tačiau jie iki mačo bent jau gali vykdyti treniruotes, o visa „Sūduvos“ klubo veikla yra visiškai sustojusi.

„Turime situaciją, spręs lygą ir federacija. Dabar svarbiausia sveikatos, o tada visi kiti dalykai.

Visi arba serga, arba izoliuoti – visi klubo žmonės. Ieškome net savanorių, kad apipirktų žaidėjus maistu ar panašiai, nes visi klubo žmonės serga arba izoliacijoje“, – teigė V. Murauskas.

„Sūduva“ negalėjo lemiamam A lygos mačui į aikštę leisti dublerių komandos, nes vienam jų irgi yra diagnozuotas kotonavirusas. Marijampolės ekipoje dubleriai ir pagrindinė komanda treniruojasi kartu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt