Naujienų srautas

Sportas2016.01.30 13:02

V. Čeponis: R. Kurtinaitis nepagailėjo krepšinio pamokų Š. Jasikevičiui

Šarūno Jasikevičiaus galvoje žilų plaukų daugėja. Vakar jis, kaip Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis strategas, patyrė skausmingiausią pralaimėjimą. Jo muštruojami žalgiriečiai Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse beviltiškai 80:111 nusileido Maskvos srities „Chimki“ klubui.

Pirmiausia pasibaisėtina buvo kauniečių gynyba. Jie tiek taškų į savo krepšį šį sezoną dar nebuvo praleidę. „Chimki“ krepšininkai įmetė dvigubai daugiau taškų nei Pirėjo „Olympiacos“ komanda praėjusiame ture Kaune! Tenka pripažinti, kad žalgiriečiams sunkiau sekasi rungtyniauti su greitą krepšinį demonstruojančiomis komandomis. „Olympiacos“ žaidžia kur kas lėčiau nei „Chimki“.

Š. Jasikevičius akcentavo, kad jo auklėtiniai varžovams neprilygo greičiu. Pamaskvio ekipa žaidimą dažnai grindžia žaibiškomis kontratakomis. Tai matėme ir penktadienį – svečiai ne kartą nesuskubdavo grįžti namo, ir „Chimki“ pelnė nemažai lengvų taškų. Taip nutikdavo ne tik po žalgiriečių klaidų perduodant kamuolį, bet ir po netikslių metimų.

Trys ar keturi „Žalgirio“ krepšininkai puldami grūmėsi dėl atšokusių kamuolių. Kauniečiai po varžovų lenta sugriebė net 17 kamuolių ir pakartojo geriausią šio sezono rezultatą. Tiesa, iš to daug naudos išpešti nepavyko. Atkovojus kamuolį baudos aikštelėje buvo sudėtinga pataikyti per priešininkų aukštaūgių rankų mišką. Tačiau didžiausia blogybė ta, kad gausiomis pajėgomis kaudamiesi dėl kamuolių po oponentų krepšiu ir jų neatkovoję, svečiai nebespėdavo parlėkti į gynybą.

Nesisekė gintis ir tada, kai Rimo Kurtinaičio auklėtiniai rezgė pozicinį puolimą. Jautėsi, kad „Žalgirio“ treneriai kalė į galvas savo žaidėjams uždaryti baudos aikštelę ir neleisti ten lįsti veržliesiems Tyrese'ui Rice'ui ir Aleksejui Švedui. Tai logiškas sprendimas, nes „Chimki“, nors ir turi snaiperių, buvo viena blogiausiai tritaškius „Top 16“ etape metanti komanda (33,8 proc., 13–14 vieta). Tačiau vakar Rusijos klubo krepšininkams tolimi metimai žiauriai pakrito (14/28). Kai jie pajuto metimą, ėmė pataikyti ir „balionus“, ir „lempas“.

Tada kauniečiai jau bandė neatsitraukti nuo varžovų snaiperių, bet tuomet šie „Žalgirio“ gynybą pradėjo ardyti ir prasiveržimais.

Kauno ekipos puolimas, išskyrus dvitaškių pataikymo procentą, nebuvo prastas: matėme ir staigių kontratakų, ir neblogą žaidėjų bei kamuolio judėjimą poziciniame puolime, ir daugiau tritaškių nei įprastai (8/17), ir aštraus žaidimo (žalgiriečiai metė net 35 baudas. Tai sezono rekordas). Kita vertus, būtina pasakyti, jog maždaug nuo trečiojo kėlinio vidurio šeimininkai, įgiję solidų pranašumą, gynėsi atsainiau.

Be to, Š. Jasikevičiaus „pavaldiniai“ per daug bandė aklai žaisti pagal derinį ir mėgino atliko nemažai tiesmukų perdavimų žiūrint tiesiai į komandos draugą. Rezultatas – varžovai nušvilpė 13 kamuolių. Tikrai daug.

Atrodė, kad R. Kurtinaitis kiek avantiūriškai aikštėje ilgą laikė laikė du lėtus savo aukštaūgius, bet žalgiriečiai tuo nepasinaudojo. „Chimki“ gynėjai smaugė kauniečius ties perimetru, o kai šie prasiverždavo arčiau krepšio, jų ten laukė priekinės linijos žaidėjai – šeimininkai svečiams išrašė net 7 stogus.

Tikslą pasiekė vos 13 iš 42 (31 proc.) „Žalgirio“ atakų iš dviejų taškų zonos. Tai šio sezono antirekordas. Daugybė kartų Lietuvos čempionai prametė būdami laisvi. Vadinasi, palankių progų atakoms susikūrė, bet krepšinyje svarbiausia pataikyti į krepšį. Labai labai labai prastas rungtynes sužaidė Martynas Pocius, Lukas Lekavičius ir Brockas Motumas. M. Pocius surinko minus 4 naudingumo balus. Tai buvo jo net 7-asis mačas iš 14-os su minusiniu balu! Šįkart labai sutrikęs buvo L. Lekavičius, dalijęs kamuolius varžovams ir paprasčiausiose situacijose. O Brockas vėl darė pakankamai broko. Ypač gynyboje. Be to, australas pataikė tik 2 metimus iš 10-ies.

B. Motumas ir L. Lekavičius, panašu, yra jautrūs ir psichologiškai ne patys tvirčiausi žaidėjai, todėl Š. Jasikevičius galbūt galėtų jiems dažniau duoti ne velnių, o saldainį ar meduolį.

„Chimki“ galinga ir turtinga komanda, bet nesutinku, kad ji pagal sudėtį yra viena pačių pajėgiausių Eurolygoje. Pamaskvio ekipoje yra tik du itin aukštos klasės žaidėjai – A. Švedas ir T. Rice'as. Kiti – neblogi ar vidutinio lygio krepšininkai. Silpnoka priekinė linija. Nė vienas Eurolygos klubas neturi tokio gausaus būrio lėtų aukštaūgių. Vakar „Chimki“ aukšti žmonės pelnė tik 32 taškus iš 111-os.

Jei „Chimki“ laimėtų Eurolygą, tai būtų milžiniškas R. Kurtinaičio nuopelnas. Tada Kurtis galėtų švęsti taip, kaip savo 40-metį, kai apsigaubęs tik rankšluosčiu pusnuogis be batų ir su baltomis kojinėmis lakstė Klaipėdos senamiesčio gatvėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi