Sportas

2020.10.29 11:00

Europos smiginio čempionate prieš van Gerweną debiutuosiantis Labanauskas: su juo taškais nepasivaržysi

Paulius Cubera, LRT.lt2020.10.29 11:00

Geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas jau ketvirtadienį Vokietijos mieste Oberhauzene pirmą kartą karjeroje startuoja Europos smiginio čempionate. Lietuviui pirmajame etape tekęs varžovas – pasaulio reitingo lyderis olandas Michaelas van Gerwenas.

Garliavoje gyvenančiam 44 metų D. Labanauskui tai bus pirmas karjeroje Europos čempionatas, į kurį jis pateko sėkmingai pasirodęs didžiojo prizo turnyre spalio 16–18 dienomis.

Ten D. Labanauskas pasiekė ketvirtfinalį, pakeliui įveikęs tokius smiginio meistrus kaip Dave`as Chisnallas ir Joe Cullenas. Ketvirtfinalyje Darius pralaimėjo portugalui Jose de Sousai, kuris vėliau turnyro finale nukovė ir M. van Gerweną.

Spalio 25 d. kito turnyro finale J. Cullenas įveikė M. van Gerweną, palikdamas jį tik penktoje šio sezono Europos čempionato reitingo vietoje, ir tai lėmė, kad D. Labanauskui jau turnyro pradžioje teks kautis su galinguoju olandu.

„Su juo taškais nepasivaržysi, nebent pavyks permušti metant dvigubus metimus, tik toks variantas. Jis taškus renka labai gerai, turbūt geriausiai pasaulyje iš žaidžiančiųjų. Bet jo uždarymai dabar šlubuoja, todėl rezultatai nėra stabilūs. Vis dėlto tai žaidėjas, pastaruosiuose turnyruose žaidęs finale, jis yra pirmas pasaulio reitinge. Reikia stengtis rinkti taškus ir pramesti kuo mažiau dvigubų metimų“, – bendraudamas su LRT.lt sakė D. Labanauskas.

Koronaviruso pandemija ir karantino paskelbimas daugelyje Europos valstybių sujaukė ir smiginio varžybų kalendorių bei sportininkų planus, tačiau pastaruoju metu D. Labanauskui sekėsi neblogai.

Europos reitinge lietuvis yra 28-as, tai jam ir atvėrė kelią į pagrindinį Europos čempionatą. Jeigu pasaulio čempionatas prasidėtų šiandien, Darius jame irgi žaistų jau trečią kartą karjeroje.

„Po turnyro (didžiojo prizo) buvau tarp TOP 10 žaidėjų pagal pataikytus dvigubus, atrodo, 46 procentai. Tai mane išgelbėjo, bet ir varžovai nesužaidė savo žaidimo prieš mane“, – savo sėkmę įveikiant Europos reitingo lyderį J. Culleną aiškino D. Labanauskas.

Europos čempionato Oberhauzene prizinis fondas – 500 tūkst. svarų sterlingų. Vien už patekimą į jį ir startą kiekvienam žaidėjui atiteks po 6 tūkst. svarų. Čempionui – 120 tūkst. svarų. Čempionatas startuoja ketvirtadienį (spalio 29 d.) 18:00 val. Lietuvos laiku.

Atėjus rudeniui ir nenumaldomai artėjant didžiausiam smiginio turnyrui pasaulyje – pasaulio čempionatui, kuris prasidės gruodžio 18 d., – žaidėjų grafikas yra itin įtemptas. Kelionėms po įvairius turnyrus Europoje nepadeda ir vėl prastėjanti koronaviruso situacija, nuolat atliekami testai, tvyranti nežinomybė.

„Nemalonu, kai nežinai, ar galėsi žaisti. Testų laukimas, pagalvoji – jeigu testas teigiamas, ką tada tektų daryti užsienyje? Glennui Durrantui buvo problemų (užsikrėtė COVID-19 – LRT.lt), jis tik su Anglijos konsulo pagalba grįžo į namus. Gali būti, kad tektų likti užsienyje ir izoliuotis, o tai nebūtų pigu.

Vokietijoje reikia labai atidžiai stebėti taisykles, viskas suskirstyta į regionus, reikia žiūrėti, kiek laiko kur praleidi, jeigu viršiji leidžiamą laiką, išvykstant tenka vėl darytis testą. Daug skrydžių atidedama, atšaukiama, tenka pirkti naujus bilietus. Painiava, oro uostai tušti, po kelis žmones, lėktuvai apytuščiai, viešasis transportas irgi apytuštis, tačiau gatvėse labai daug automobilių“, – apie viruso kaustomos Europos realybę pasakoja D. Labanauskas.

Užsienyje šiuo metu daug laiko praleidžiantis garliaviškis po Europos čempionato liks Vokietijoje ir lauks atvyksiančio Mindaugo Barausko. Lapkričio 6 dieną Zalcburge jie kartu startuos PDC pasaulio taurės turnyre, kur žaidžiami dvejetai. Lietuvos dueto varžovai – Gibraltaro atstovai. Pergalės atveju greičiausiai tektų varžytis su Anglijos pora.

„Po pasaulio taurės iškart prasidės atranka į „Grand Slam“ ir penki „Players Chapionship“ žiemos serijos turai. Lapkričio 8 dieną baigiasi taurės varžybos, o 9-ą mes su neigiamais testais jau turime būti Anglijoje, varžybų vietoje Koventryje, „Grand Slam“ turnyro atrankoje. Kaip suspėsime – dar nesugalvojau“, – teigė D. Labanauskas.

Lapkričio 10–14 d. D. Labanauskas dalyvaus „Players Championship“ žiemos sesijos turnyruose ir mėgins prasimušti į finalinį šių varžybų etapą. Jame lietuvis niekada nėra žaidęs.

„Dabar aš nepapuolu tarp 64 geriausiųjų, esu septyniasdešimt kažkelintas, bet jeigu pavyks sužaisti gerai, pateksiu į finalinį turnyrą. Tikrai liksiu žiemos serijai ir pasaulio taurei, o kaip bus su „Grand Slam“ ir finalu, nežinau. Dabar dar nepapuolu, bet galimybę turiu“, – sakė lietuvis.

Šiuo metu pasaulio reitinge jis užima 46-ą vietą ir patektų tarp 2021 m. pasaulio čempionato dalyvių. Pasiekti TOP 32 žaidėjų sąrašą beveik neįmanoma, tačiau D. Labanauskui reikia kuo geriau pasirodyti „Players Chapionship“ turnyruose ir pabandyti pasikelti reitingą, taip pat apsisaugoti nuo galimo kitų varžovų šoktelėjimo aukštyn.

PDC pasaulio čempionatas Londone turėtų prasidėti gruodžio 18-ąją ir su Kalėdų pertrauka vykti iki 2021 m. sausio 4 dienos.

Praėjusių metų čempionate D. Labanauskas įveikė kelis labai pajėgius varžovus, pasiekė turnyro ketvirtfinalį, bet jame 5:2 teko pripažinti to paties M. van Gerweno pranašumą. Šis tik finale pralaimėjo škotui Peteriui Wrightui.