Sportas

2020.10.27 17:32

Ministras išsklaidė neaiškumus dėl sporto: visi mačai – be žiūrovų

LRT.lt2020.10.27 17:32

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį dar kartą paaiškino, kokie apribojimai bus taikomi sporto renginiams. Trečiadienio Vyriausybės posėdyje greičiausiai bus priimtas sprendimas uždrausti žiūrovus visuose sporto renginiuose, visose Lietuvos savivaldybėse – tiek esančiose geltonojoje, tiek raudonojoje zonose.

„Būtų nustatoma, kad yra draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, išskyrus, aukšto meistriškumo sporto varžybas, kurios vyksta be žiūrovų. Tai reiškia arenose visos varžybos, kurios iki šiol vyko su žiūrovais, jos turės vykti be žiūrovų“, – žurnalistams antradienį sakė A. Veryga.

Iki šiol sporto ir kultūros renginiuose lankytojų ir žiūrovų skaičius buvo neribojamas, tačiau buvo galima žmones sodinti tik į kas antrą kėdę. Taip Kauno „Žalgiris“ savo arenoje galėjo sutalpinti virš 7 tūkst., o Vilniaus „Rytas“ – virš 5 tūkst. žiūrovų „Siemens“ arenoje.

Jeigu trečiadienį ribojimas bus priimtas, jis įsigalios nuo penktadienio.

Kauno „Žalgiris“ abiejose iki šiol Kaune žaistose Eurolygos rungtynėse į areną surinko virš 5 tūkst. žiūrovų. Sekmadienį LKL dvikovą tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“ Vilniuje stebėjo virš 4700 žmonių.

Tiesa, kultūros renginiai nebus visiškai uždrausti, padidės ir sugriežtės reikalavimai.

„Neabejoju, kad visi esame buvę tiek teatre, tiek sporto varžybose, ir matėte, kaip žmonės skirtingai elgiasi. Teatre ar koncerte žiūrovai sėdi laikantis dviejų metrų atstumo ir nebėgioja, kita rizika, kai susirenka žmonės, kurie yra azartiški, palaiko mylimą komandą ir elgiasi visiškai kitaip. Kvėpavimas būna intensyvus, žmonės rėkia, nusiima kaukes arba jos dėvimos netinkamai. Kadangi rizikos yra skirtingos, tai ir sprendimai skirtingi“, – pažymi A. Veryga.

„Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas LRT TELEVIZIJAI antradienį sakė, kad kreipėsi į Vyriausybę su prašymu neuždrausti sirgalių visiškai.

„Yra dvi pusės, situacija pati diktuoja, kad turi būti imamasi priemonių, bet dar tikimės, kad visiškai neuždraus. Vakar išsiuntėme Sveikatos apsaugos ministerijai savo pasiūlymą – jei iki tol buvo užimama kas antra kėdė, tai dabar siūlome, kad būtų dviejų kėdžių tarpas ir vienos eilės tarpas, tai atstumas tarp žmonių padidėtų iki dviejų maždaug metrų, – pasakojo P. Motiejūnas.