2020.10.27 19:00

Įspūdingą pasirodymą surengusio snaiperio nesulaikęs „Rytas“ sezoną Europoje pradėjo nesėkme

LRT.lt2020.10.27 19:00

Vilniaus „Ryto“ (0-1) krepšininkai nesėkme pradėjo FIBA čempionų lygos reguliarųjį sezoną. Rezultatyviose ir gražiose rungtynėse „Siemens“ arenoje vilniečiai 88:106 (22:27, 29:24, 20:29, 17:26) nusileido Atėnų „Peristeri“ (1-0).

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos pasidalijo po ketvirtį, kuriame žaidė geriau. „Peristeri“ puikiai pradėjo mačą ir pirmavo 9:2. Tai davė puikią pradžią varžovų snaiperiams, o vilniečiai nemažai klydo. Tiesa, „Ryto“ puolimą pabudino net keturis tritaškius per ketvirtį pataikęs Marius Girdžiūnas. Daugiausiai jo pastangomis ketvirtis baigėsi tik su 5 taškų deficitu – 22:27.

Po pertraukėlės vilniečiai spurtavo ir per kelias minutes atstatė lygybę rungtynėse. Dar vieną tritaškį pataikė M. Girdžiūnas, iš toli taikliai ėmė mesti ir Chrisas McCullough ir vilniečiai įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse – 48:41.

Ch. McCullough vien pirmoje mačo dalyje pelnė 13 taškų, o puikiai antrajame ketvirtyje žaidęs Demetriusas Jacksonas sumetė 10 taškų ir perėmė tris kamuolius.

Nemažai klydęs, o gynyboje paskui varžovus nespėjęs „Rytas“ persvaros neišsaugojo ir po pirmosios mačo dalies švieslentė rodė lygybę – 51:51.

Trečiajame ketvirtyje žaidimas iš esmės nesikeitė, o aikštėje dominavo „Peristeri“ legionierius S. Gray`us, per tris ketvirčius sumetęs 25 taškus ir surinkęs 33 naudingumo balus.

Po A. Goudelocko tritaškio sužaidus keturias minutes rezultatas buvo lygus – 61:61. Po varžovų tritaškio ir minutės pertaukėlės vilniečiai vėl sustojo. Varžovai medžiojo šeimininkų perdavimus, rinko lengvus taškus ir sužaidus 7 minutes ketvirtyje įgijo dviženklę persvarą – 71:61.

Ketvirčio pabaigoje jau net ketvirtą savo tritaškį pataikė Ch. McCullough, tačiau klaidos ir žaibiškos varžovų atakos neleido vilniečiams priartėti – 71:80.

Per pirmąsias dvi rungtynių minutes vilniečiai neleido svečiams pelnyti taškų, o patys sėkmingai atakavo. Ch. McCullough atliekant metimą jį pražangą sustabdęs varžovas už emocijas užsidirbo techninę pražangą ir „Rytas“ priartėjo iki 75:80.

Vis dėlto gynyboje ir toliau žiojėjo didžiulės skylės, o įspūdingą mačą žaidęs S. Gray`us laisvas smaigstė tritaškius į „Ryto“ krepšį. Tuščias Andrew Goudelockas, klaidos gynyboje ir taiklūs tritaškiai likus minutei leido „Peristeri“ užtikrintai pirmauti – 102:88.

S. Gray`us mačą baigė pataikęs net dešimt tritaškių ir surinkęs 39 taškus bei 47 naudingumo balus.

„Rytas“: Ch. McCullough (2/7 dvit., 4/4 trit., 9 atk. kam.) 22, M. Girdžiūnas (5/6 trit.) 15, D. Jacksonas (5/12 metim., 6 rez. perd., 5 klaid., 4 perimt. kam.) 14, A. Goudelockas (4/12 metim.) 13, A. Butkevičius 8.

„Peristeri“: S. Gray`us (10/13 trit., 7 rez. perd., 5 perimt. kam.) 47 naud. bal., T. McLeanas (3/5 trit.) 19, M. Jonesas (5/6 dvit., 10 atk. kam.) 14, P. Vasilopoulos (3/4 trit.) 13, T. Petteway`us 11.