Sportas

2020.10.27 15:50

Motiejūnas įvertino žaidimo tuščioje arenoje pasekmes: kentėsime žiauriai

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.27 15:50

Trečiadienį Vyriausybėje turėtų būti patvirtintas sprendimas, po kurio, dėl vis didėjančio koronaviruso atvejų šalyje skaičiaus, į sporto arenas nebebus įleidžiami sirgaliai.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pranešė, kad trečiadienį Vyriausybei siūlys uždrausti renginius ir susibūrimus. Jei Ministrų kabinetas pritars, į profesionalias sporto rungtynes nebebūtų įleidžiami žiūrovai. Šie draudimai įsigaliotų nuo penktadienio.

Tai skaudžiai atsilieptų ir Kauno „Žalgiriui“. Per dvejas Eurolygos namų rungtynes po kiek daugiau nei 5 tūkstančius savo arenoje rinkę žalgiriečiai būtų priversti rungtyniauti tuščioje arenoje.

„Yra dvi pusės, situacija pati diktuoja, kad turi būti imamasi priemonių, bet dar tikimės, kad visiškai neuždraus.

Vakar išsiuntėme Sveikatos apsaugos ministerijai savo pasiūlymą – jei iki tol buvo užimama kas antra kėdė, tai dabar siūlome, kad būtų dviejų kėdžių tarpas ir vienos eilės tarpas, tai atstumas tarp žmonių padidėtų iki dviejų maždaug metrų, – apie ieškomas išeitis LRT TELEVIZIJAI pasakojo „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas.

– Liktų kaukės ir visa kita, ką darėme, ir tokiu būdu dar galėtų likti apie du tūkstančius žmonių. Faktas, neturėtume galvoti, kad ta finansinė parama yra esminis dalykas, mūsų tikslas yra kurti emociją žmonėms, suteikti galimybę kažkur išeiti ir nesėdėti namie laukiant, kol viskas išsispręs“.

Paklaustas apie tai, kaip namų rungtynių metu klubui sekėsi valdyti taisyklių laikymąsi arenoje, P. Motiejūnas tikino, jog tam buvo skiriamas itin didelis dėmesys.

„Mes tikrai daug į tai investavome ir tai vykdėme, kas buvo arenoje tikrai tuo įsitikino, galėtume tą vykdyti ir ateityje. Jei skaičiai mažėtų, mums būtų tik lengviau tai padaryti“, – svarstė pašnekovas.

Jei komanda namų rungtynes turės žaisti arenoje be žiūrovų, komanda neteks dalies pajamų ir iš bilietų.

P. Motiejūnas pakartojo dar prieš sezoną aptartus skaičius ir išskyrė sumą, kurią būtų galima skaičiuoti kaip praradimą už kiekvienas rungtynes.

„Jau kai prieš sezoną pristatėme biudžetą buvome numatę, kad už bilietus turėtų būti apie 2,6 milijono eurų pajamų vien tik komandai.

Vienerios rungtynės yra apie 150 tūkstančių eurų ir tai tik apie komandą, net ne apie areną ar maitinimo taškus, kiek čia dar žmonių turi darbo vietų, tai kentėsime žiauriai“, – teigė jis.

P. Motiejūnas taip pat dar sykį priminė, kad dėl žiūrovų galimybės dalyvauti rungtynėse Eurolyga nesprendžia ir tai palieka vietinėms šalių valdžioms.

Artimiausias iššūkis „Žalgirio“ laukia ketvirtadienį – Prancūzijoje žalgiriečiai rungtyniaus su Vilerbano ASVEL.

Rungtynes nuo 18.30 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.