Sportas

2016.01.28 14:57

J. Valančiūnas – neįvertintas „Raptors“ pergalių kalvis?

15min.lt 2016.01.28 14:57

Vieną kartą Jonas Valančiūnas neapsigynė, kitą – surinko per mažai taškų, dar kitą – šiaip kažko nepadarė. Kai kurie Lietuvos krepšinio sirgaliai ir „Toronto Raptors“ gerbėjai įpratę kabinėtis prie 23 metų vidurio puolėjo. Tačiau „Toronto Sun“ apžvalgininkas Ryanas Wolfstatas iškėlė kitokią teoriją. Anot jo, Jonas Valančiūnas – neįvertintas „Raptors“ pergalių kalvis.

„Raptors“ pastaruoju metu pasiekė 9 pergales iš eilės, taip pakartodamas klubo rekordą.

„Sakyčiau, kad Valančiūnas yra labai svarbi „Raptors“ sėkmės paslaptis“, – paklaustas, kas lėmė tokią pergalių seriją, neieškodamas kitų priežasčių, tikino R. Wolfstatas.

Apžvalgininkas pastebėjo, kad J. Valančiūnas visada efektyviai atakavo krepšį. Jis yra efektyviausiai puolantis „Raptors“ žaidėjas. Bet didžiausią pažangą 213 cm ūgio „centras“ padarė gindamasis.

„Jis vienas geresnių NBA kovotojų dėl atšokusių kamuolių. Kartais jis tiesiog dominuoja po krepšiu. Labai pagerėjo jo pikenrolo gynyba. „Raptors“ pakeitė sistemą, kad Valančiūnui būtų patogiau gintis“, – TSN pasakojo R.Wolfstatas.

„Jis trečias žaidėjas, kuriuo „Raptors“ pasikliauja labiausiai“, – tikino žurnalistas, turėdamas omenyje Toronto ekipos lyderius Kyle‘ą Lowry ir DeMarą DeRozaną.

J. Valančiūnas: Traumos niekada nebuvo smagus dalykas, bet turėjau galimybę iš šalies pamatyti, kaip galiu dar labiau padėti komandai.

Tačiau jis kiek abejoja, ar J. Valančiūnas pasikeitusioje NBA kada taps ryškia lygos žvaigžde. Pastaraisiais metais NBA ėmė dominuoti žemi mobilūs aukštaūgiai.

„Senų laikų NBA jis būtų didžiulis žaidėjas. Tačiau pasikeitusioje NBA iššūkis tai padaryti – sunkesnis, – pažymėjo R. Wolfstatas. – Bet tai yra puiki komandos dalis. Juk krepšinyje vis dar svarbūs taškai ir atkovoti kamuoliai. Senų laikų NBA jis tikrai žaistų NBA „All Star“ rungtynėse, bet dabar – nebūčiau toks tikras. Tačiau nematau, kodėl jis negalėtų patekti į geriausių NBA „centrų“ dešimtuką.“

Pats J. Valančiūnas nepastebi didelių pokyčių savo žaidime. Tik pabrėžia, kad „Raptors“ dabar tiesiog mėgaujasi krepšiniu.

„Žaidžiame kaip komanda. Mėgaujamės krepšiniu. Reikia tai tęsti. Visi laimingi ir visi palaiko vieni kitus. Smagu taip žaisti“, – šypsojosi lietuvis, sausį renkantis vid. 12,8 taško ir sugriebiantis 9,8 atšokusio kamuolio.

– Vėl matome jus treniruotėje dirbantį su Jacku Sikma, – žurnalistai kalbino J. Valančiūną.

– Prisiminame vasarą išmoktus dalykus. Bet taip pat stengiamės pagerinti metimą iš vidutinio nuotolio. Stengiuosi kasdien tobulėti.

– Galbūt keistai nuskambės, bet galbūt ta trauma jums padėjo geriau įvertinti savo indėlį į komandą stebint ją iš šalies?

– Traumos niekada nebuvo smagus dalykas (šypsosi, – red.). Bet turėjau galimybę sėdėti ant suolo ir pamatyti viską iš šalies. Galėjau pamatyti, kaip galiu dar labiau padėti komandai.

– Užtikrintai žygiuojate atkrintamųjų link. Kuo ši „Raptors“ komanda geresnė už pernykštę?

– Dar per anksti kalbėti apie atkrintamąsias. Turime būti geresni nei pernai. Bet reikia tęsti darbus.

– Praėjusį sezoną jūsų stiprybė buvo puolimas, o gynyba – akivaizdus Achilo kulnas. Sutinkate, kad šį sezoną komanda labiau subalansuota?

– Kaip sakiau anksčiau, mėgaujamės krepšiniu. O tai atneša gerų dalykų ir puolime, ir gynyboje. Mes lygiai taip pat mėgaujamės gindamiesi, kaip puldami. Tai dabar svarbiausia.