Sportas

2020.10.26 17:39

Futbolo ir Krepšinio federacijų vadovai sako suprantantys būsimus ribojimus dėl žiūrovų

Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.10.26 17:39

Lietuvos futbolo ir Krepšinio federacijų vadovai sako suprantantys būsimus ribojimus dėl žiūrovų ir teigia, kad svarbiausia – žaidėjų bei žiūrovų saugumas rungtynių metu.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas sako, kad Vyriausybės siūlomi sprendimai yra logiški ir suprantami.

„Vyriausybė priima sprendimus tokius, kurie apsaugotų žmones. Čia viskas logiška ir suprantama“, – BNS pirmadienį sakė M. Špokas.

„Namuose sunku žaisti be sienų pranašumo, bet tokia situacija, ji neeilinė“, – teigė jis.

Jo teigimu, krepšinio klubai šiuo metu dėl koronaviruso pandemijos patiria nuostolių, jų patirs ir žaisdami be žiūrovų, tačiau svarbiausia – saugumas.

„Ne tik patirtume, bet ir patiriame nuostolių dėl pandemijos. Bet pirmiausia – žaidėjų ir žiūrovų saugumas, o paskui yra svarbu, kad žaidimas tęstųsi ir kitokiomis aplinkybėmis. Turbūt reikės pakentėt“, – kalbėjo LKF generalinis sekretorius.

„Tas pats „Žalgiris“ ar „Rytas“ ir visi kiti klubai, kurie žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje, patirs nuostolių, bet aš manau, kad ir dabar pinigų sumos iš žiūrovų patekimo į arenas yra drastiškai sumažėjusios“, – teigė jis.

M. Špokas: viskas priklauso nuo sąmoningumo

LKF generalinis sekretorius M. Špokas taip pat teigė, kad ribojimų laikymasis arenose ne visada priklauso tik nuo organizatorių, taip pat priklauso ir nuo pačių žiūrovų sąmoningumo.

„Matot, viskas priklauso nuo žmogaus sąmoningumo. Jeigu jautiesi blogai, tu neini į rungtynes“, – teigė M. Špokas.

Jis pridūrė stebėjęs praėjusią savaitę Kaune vykusias „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje, tąkart arenoje susirinko kiek daugiau nei 5 tūkst. žiūrovų.

„Aš pats stebėjau „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje. Arena buvo pasiruošusi maksimaliai gerai“, – pasakojo vienas LKF vadovų.

M. Špokas teigė antradienį ketinantis apsilankyti ir Vilniaus „Ryto“ mače ir įvertinti, kaip arenoje laikomasi nurodymų.

„Rytoj planuoju nuvykti į Čempionų lygos rungtynes Vilniuje. Tikiuosi, kad situacija bus tokia pat kaip Kauno arenoje“, – sakė M. Špokas.

Lietuvoje skaičiuojant rekordinius koronaviruso atvejų skaičius, Vyriausybė trečiadienį svarstys dėl griežtesnių ribojimų sporto renginiuose.

Ministrų kabinetui pritarus, į profesionalias sporto rungtynes nebebūtų įleidžiami žiūrovai. Šis draudimas įsigaliotų nuo penktadienio.

„Situacija šiandien nepalanki“

Vyriausybei trečiadienį pritarus renginių ribojimams, be žiūrovų būtų žaidžiamos paskutinės Lietuvos futbolo A lygos sezono rungtynės.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius BNS teigė, kad be žiūrovų žaisti mačą tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ būtų didelis nuostolis.

„Tai finalinės rungtynės, kurios viską lems. Dėl čempionų titulo kovos dvi pajėgiausios komandos, todėl norėtųsi, kad tiek vienos, tiek kitos komandos sirgaliai galėtų stebėti rungtynes“, – BNS sakė E. Stankevičius.

Vis dėlto jis teigė suprantantis dabartinę šalies situaciją dėl koronaviruso ir jos įtaką sportui.

„Realiai suprantame visą situaciją, kokia ji šiandien nepalanki. Kaip sakoma, tai kreivė, kylanti į viršų“, – sakė vienas LFF vadovų.

Jis pridūrė besitikintis, kad paskutinę sezono savaitę futbolo lygoje atvejų nebus užfiksuota.

„Sezonas dar nebaigtas, liko viena savaitė ir tendencijos tikrai kelia nerimą. Tų atvejų yra daug, todėl norėtųsi, kad tarp mūsų atvejai neįsisuktų“, – kalbėjo E. Stankevičius.