Sportas

2020.10.26 15:36

Pilnų krepšinio arenų nebebus – sporto renginiai greičiausiai turės vykti be žiūrovų

atnaujinta 15:45
LRT.lt2020.10.26 15:36

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį pristatydamas naujas kovos su koronavirusu priemones atskleidė, kad artimiausiu metu žiūrovai į sporto varžybas nebebus įleidžiami.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pranešė, kad trečiadienį Vyriausybei siūlys uždrausti renginius ir susibūrimus. Jei Ministrų kabinetas pritars, į profesionalias sporto rungtynes nebebūtų įleidžiami žiūrovai. Šie draudimai įsigaliotų nuo penktadienio.

„Būtų nustatoma, kad yra draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, išskyrus, aukšto meistriškumo sporto varžybas, kurios vyksta be žiūrovų. Tai reiškia arenose visos varžybos, kurios iki šiol vyko su žiūrovais, jos turės vykti be žiūrovų“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Iki šiol Lietuvoje žiūrovų skaičius sporto renginiuose nebuvo ribojamas, tačiau lankytojai sporto renginiuose galėjo sėsti tik į kas antrą kėdę, privalėjo dėvėti veido kaukes.

„Jeigu žmonės susirenka į kultūros renginį, ypatingai jei tai yra spektaklis ar klasikinės muzikos koncertas, kur žmonės sėdi kas du metrus ir klausosi arba žiūri, tai yra viena situacija. Kita situacija yra arenoje, kur žmonės, nors ir įleidžiami laikantis tikrai griežtų tvarkų, matuojama temperatūra, registruojama, bet matome, kas vyksta su žmonėmis, kai juos pagauna azartas. Tada turbūt niekas, jokia apsauga, kad ir ką jie šnekėtų, negali suvaldyti“, – kalbėjo A. Veryga.

Tai reiškia, kad antradienį Vilniaus „Ryto“ ekipa „Siemens“ arenoje Čempionų lygos rungtynėse su Atėnų „Peristeri“ dar galės priimti pusę arenos – t.y. apie 5 tūkst. sirgalių.

Sekmadienį (spalio 25 d.) rungtynėse „Siemens“ arenoje tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“ oficialiais LKL.lt interneto svetainės duomenimis apsilankė 4376 žiūrovai.

Praėjusią savaitę Eurolygos rungtynėse Kaune rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Valencia“ stebėjo 5131 žiūrovas.