Sportas

2020.10.26 07:49

Lewisas Hamiltonas aplenkė legendinį Michaelį Schumacherį: netikiu, kad limitas yra dangus

LRT.lt2020.10.26 07:49

Didžiosios Britanijos „Formulės-1” žvaigždė Lewisas Hamiltonas sekmadienį triumfavo Portugalijos „Grand Prix“ lenktynėse ir pasiekė istorinį pasiekimą. Pagal karjeros pergales „Formulėje-1” britas aplenkė legendinį vokietį Michaelį Schumacherį.

92 pergalės prieš 91 – taip dabar atrodo skaičiai, skiriantys M. Schumacherį ir L. Hamiltoną. Tai britas pasiekė per 262 startus, kai vokiečiui prireikė 306 lenktynių.

„Aš labai dėl jo laimingas. Jis nusipelnė kiekvienos savo pergalės, esu įsitikinęs, kad pasieks ir 100”, – teigė „Ferrari“ lenktynininkas Sebastianas Vettelis.

Po lenktynių britas buvo paklaustas apie savo naują pasiekimą.

„Nemanau, kad limitas yra dangus. Tai priklauso nuo to, kaip stipriai mes to norime, kiek norime aukštai iškelti tą kartelę.

Pagal mūsų (komandos – LRT) istorija, kaip mes įprastai dirbame, mes nesėdime ir nesidžiaugiame savo rezultatais. Mes toliau dirbame, toliau tobulėjame. Kiekvienos lenktynės atrodo lyg būtų pačios pirmos. Mums dar liko daug ką nuveikti.

Kartais aš galvoju, man jau 35-eri, aš fiziškai jaučiuosi pakankamai stiprus, bet tu niekada nežinai, kada tai baigsis, kada tavo jėgos ims sekti. Tačiau kaip rodo ši diena – tam dar ne laikas“, – BBC cituoja L. Hamiltoną.

Apie varžovo sėkmę pasisakęs Maxas Verstappenas teigė, kad britas jam sakė, jog nori pergalių kartelę pakelti labai aukštai.

M. Schumacheris per savo 19 metų trukusią karjerą laimėjo 7 čempiono titulus, L. Hamitlonas turi jau 6 ir labai greitu tempu artėja prie septintojo, kurį greičiausiai iškovos šiemet.

L. Hamiltonas jau aplenkė legendinį vokietį ir pagal podiumus – 161 prieš 155. „Formulėje-1” britas kol kas važiuoja tik 14 sezonų.