Sportas

2016.01.27 14:44

Paskelbtas FIBA Čempionų lygos formatas

15min.lt2016.01.27 14:44

Ispanijos dienraštis „El Mundo Deportivo“ skelbia FIBA rengiamo turnyro Čempionų lygos formatą.

FIBA organizuojamas turnyras turėtų startuoti jau kitą sezoną. Trečiadienį Šveicarijoje rengiamas nacionalinių lygų ir federacijų atstovų susirinkimas.

Ispanijos žiniasklaidos pateikiamas turnyro formatas:

Pirmasis etapas: 32 komandos (24 pateks pagal pasirodymą nacionaliniuose čempionatuose, 8 pateks po atrankos turnyro) 32 komandos bus suskirstytos į keturias grupes po 8 komandas.

Pirmos keturios grupių komandos pateks į atkrintamąsias kovas. Penktą ir šeštą vietas užėmusios komandos tęs pasirodymą FIBA Europos taurėje. Septintą ir aštuntą vietas užėmusios komandos baigs pasirodymą.

Atkrintamosios kovos: komandos sužais po dvejas tarpusavio rungtynes. 8 geriausios komandos pateks į ketvirtfinalį. 4 geriausios – į finalinį ketvertą. Kiekviena komanda sužais bent po 14 rungtynių. Į finalinį ketvertą patekusios ekipos sužais po 20 rungtynių.

FIBA turnyro organizavimą dalysis su nacionalinėmis lygomis. 50 proc. teisių priklausys FIBA, kita pusė bus padalyta aštuonioms didžiausioms lygoms – Ispanijai, Turkijai, Rusijos VTB, Graikijai, Vokietijai, Prancūzijai ir Adrijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt