Sportas

2020.10.25 19:54

Atmosfera Vilniuje sužavėtas Schilleris: mesti daugiau tritaškių nei dvitaškių mums yra normalu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.10.25 19:54

Martinas Schilleris, šiame sezone keturiomis pergalėmis iš eilės debiutavęs Eurolygoje, išlaikė ir pirmojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato grandų mūšio testą.

Austro treniruojami žalgiriečiai po fantastiškai sužaisto trečiojo rungtynių ketvirčio (28:10) iškovojo pergalę prieš Vilniaus „Ryto“ klubą – 84:72.

Sostinės ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė LKL čempionate po šešių pergalių iš eilės.

Pirmajame susitikimo ketvirtyje žalgiriečiai turėjo didelių problemų, kai didesnę energiją ir greitį demonstravę šeimininkai šovė į priekį 15 taškų skirtumu – 22:7.

„Žalgirį“ dvikovoje budino tritaškiai metimai, o stabilizavus situaciją, iniciatyvą trečiajame kėlinyje leido perimti solidi gynyba ir puolime išnaudotos pranašumo situacijos.

Įveikę „Rytą“, žalgiriečiai jau kitą ketvirtadienį Vilerbane turėtų susitikti su ASVEL ekipa Eurolygos rungtynėse. Tiesa, prancūzų komanda praleido trejas pastarąsias Eurolygos rungtynes dėl klube užfiksuoto COVID-19 protrūkio.

Po susitikimo Vilniuje M. Schilleris džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu antroje susitikimo pusėje bei vardino esmines pergalės priežastis.

„Pirmiausia, džiaugiamės dėl pergalės. Puiki atmosfera. Girdėjau tai, atmosfera arenoje buvo puiki. Antroji rungtynių dalis mums gynyboje, žinoma, buvo geresnė. Sulaikėme geriau varžovų greitą puolimą ir jų gynėjus“, – po rungtynių teigė M. Schilleris.

– Kas lėmė prastą rungtynių pradžią?

– Jie žaidė labai greitai ir sugebėjo įsiveržti į mūsų baudos aikštelę. Jie gerai judino kamuolį, mums sunkiai sekėsi tą daryti. Dar nepažiūrėjęs vaizdo įrašo negaliu tiksliai atsakyti, bet toks pirmas įspūdis.

– Ką leido pasiekti pakeista sudėtis antroje susitikimo pusėje?

– Smagu sakyti, kad taktika pasiteisino, kai laimi. L. Lekavičius ir A. Rubitas mums puikiai padėjo. Kaip bebūtų, T. Walkupas ir J. Lauvergne`as buvo labai svarbūs.

– Kaip vertinate savo auklėtinių gynybą prieš A. Goudelocką?

– Manau, kad gynyba prieš jį buvo gera. Jis visada žino, kaip pelnyti taškus. Rungtynių metu prieš jį keitėsi besiginantys žaidėjai. Tokia buvo pagrindinė idėja susitikime

– Metėte daugiau tritaškių nei dvitaškių. Ar to galima tikėtis viso sezono metu?

– Ne, nebūtinai. Mesti daugiau tritaškių nei dvitaškių – mums yra normalu. Mums svarbu metimo kokybė. Jeigu esame laisvi, turime mesti. Mesti daugiau tritaškių – nėra tokio plano.

– Kokia yra situacija su traumuotais žaidėjais – Martinu Gebenu ir Patricio Garino? Ar „Žalgiris“ planuoja keliauti į Prancūziją?

– Martinas Gebenas, tikimės, kad ant parketo sugrįš greitai. Patricio Garino užtruks ilgiau besigydamas. Planuojame keliauti į Prancūziją. Toks planas.