Sportas

2020.10.25 20:09

Pirmąjį LKL grandų mūšio krikštą gavęs Kairys: matome, kad galime žaisti

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.10.25 20:09

Donaldo Kairio treniruojamas Vilniaus „Rytas“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą šio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato kovose. Susitikime su Kauno „Žalgiriu“ du kėlinius pagirtinai „Siemens“ arenoje kovoje šeimininkai antroje rungtynių pusėje turėjo pripažinti svečių pranašumą – 72:84. 

„Rytas“ įspūdingai pradėjo susitikimą ir jau per pirmąjį ketvirtį turėjo 15 taškų pranašumą – 22:7. Tiesa, tritaškius pataikęs ir puolime atkutęs „Žalgiris“ ėmė mažinti atsilikimą, o po spurto trečiojo ketvirčio metu jau kontroliavo situaciją prieš lemiamą kėlinį – 60:52.

Vilniaus ekipa rungtynių dalyje sunkiai susitvarkė su „Žalgirio“ fiziškumu bei ėmė gelbėtis pražangomis. Dvikovoje žalgiriečiai metė beveik triskart daugiau baudų metimų nei varžovai – 29 prieš 10.

Šįkart sostinės ekipai ypač trūko vieno sezono lyderių – Andrew Goudelocko indėlio. Klubo puolimo lyderis per 24 susitikimo minutes surinko tik 4 taškus ir pataikė du metimus iš aštuonių.

D. Kairys po rungtynių kalbėjo apie pagrindines pralaimėjimo priežastis bei jau antradienį laukiančią pirmąją akistatą FIBA čempionų lygos turnyre, kai namuose vilniečiai priims Atėnų „Peristeri“ klubą.

„Manau, kad rungtynės gavosi įdomios. Pradžia buvo nebloga, pradėjome su gera energija, pasiėmėme energiją iš fanų ir atmosferos. Puolime judėjo kamuolys, gerai atakavome baudos aikštelę, gerai gynėmės. Gaila, kad antroje susitikimo pusėje mus išmušė iš vėžių „Žalgirio“ kieta gynyba“, – teigė D. Kairys.

– Kas lėmė prastą antrąją susitikimo dalį?

– Kieta gynyba ir mūsų pačių abejonės savimi. Tai blogiausia, kas galėjo nutikti. Prie varžovų susikeitimų gynyboje turėjome geriau atakuoti krepšį, geriau išnaudoti situacijas, ką ir padarė „Žalgiris“.

– Pirmoje susitikimo pusėje „Žalgiris“ rinko mažai taškų iš baudos aikštelės. Kas lėmė vėliau įvykusį pokyti žalgiriečių žaidime?

– Jų pačių sprendimas buvo tiek „necentruoti“. Vėliau jie padarė korekcijas. Mūsų tikslas buvo užkimšti baudos aikštelę. Po dviejų kėlinių varžovai nedaug atakavo iš baudos aikštelės. Jie daugiau rinko taškus tritaškiais.

– Tai buvo pirmasis jūsų LKL čempionato grandų mūšis. Kaip jį vertinate?

– Manau, kad galėjo būti ir geriau. Manau, kad atidavėme visas jėgas.

– Ar ankstyvos Arno Butkevičiaus ir Roko Gusčio pražangos sumaišė kortas dėl rotacijos rungtynėse?

– Šiek tiek pakeitė mūsų rotacijas. Kaip bebūtų, buvo problema dėl to. Arną norėtųsi svarbiais momentais.

– Ar Andrew Goudelockas šiame susitikime perdegė, ar tai buvo geros „Žalgirio“ gynybos nuopelnas?

– Jis išsimetė tuos metimus, bet ir varžovai gerai gynėsi prieš jį. Aišku, galėjome geriau išnaudoti Andrew ir sužaisti derinius per jį.

– Tai buvo pirmas rimtas „Ryto“ išbandymas šiame sezone. Ką šiose rungtynėse pamatėte taisytino jūsų auklėtinių žaidime prieš kitus laukiančius išbandymus?

– Matome, kad galime žaisti. Tam tikras atkarpas sužaidėme gerame lygyje – tiek puolime, tiek gynyboje. Yra dalykų, ties kuriais turime patobulėti. Svarbiausia, kad yra laiko ir vietos tobulėjimui.

– Kada „Rytas“ sulauks prisijungsiančio Maurice`o Ndouro?

– M. Ndouras laukia europietiškos vizos. Laukia jis, laukiame ir mes. Tai užtrunka. Dokumentai priduoti, laukiame sprendimo. Viskas trunka iki dviejų savaičių. Jis šiuo metu yra Senegale.

– „Rytas“ per pirmąją mačo dalį suklydo 6 kartus, per antrąją – 16. Iš kur atėjo tos klaidos?

– Tai – dėl „Žalgirio“ gynybos. Jie spaudė ir atėmė daug kamuolių. Tam ruošėmės ir galėjome geriau atlikti, bet jos mums bus brangiai kainavo. Prie to prisidėjo ir mūsų abejonės. Jos mus išmušė ir žaidybinio plano. Tokių klaidų turėsime išvengti, jeigu norėsime žaisti su stipriais varžovais.