2020.10.25 16:30

Po pertraukos spurtavęs „Žalgiris“ pirmą kartą šiame sezone parklupdė „Rytą“

LRT.lt2020.10.25 16:30

Vilniaus „Siemens“ arenoje sekmadienį vakare įvyko Lietuvos krepšinio klasika – tarpusavyje ginklus surėmė savo sirgalių palaikomas Vilniaus „Rytas“ (6-1) su Kauno „Žalgiriu“ (5-1). Po ilgosios pertraukos puolime užsikūrę kauniečiai 84:72 (16:24, 18:18, 28:10, 22:20) įveikė pirmą kartą šiame LKL sezone pralaimėjimo skonį patyrusius vilniečius.

Donaldo Kairio auklėtiniai suklupo po šešių pergalių iš eilės, o „Žalgiris“ įsirašė penktąją pergalę šiame sezone.

Galingai rungtynes pradėję šeimininkai vienu metu pirmavo dviženkle persvara, tačiau „Žalgiris“ po dviejų kėlinių padarė išvadas ir antrąją rungtynių dalį pradėjo įspūdingu žaidimu puolime.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 28:10 – vilniečiai ėmė strigti ne tik puolime, bet ir gynyboje, kur iki pertraukos žaidimas klostėsi puikiai.

Paskutiniajame kėlinyje „Rytas“ intrigos nebeatkūrė. Sužaidus 33 minutes kauniečiai įgijo rekordinę persvarą 70:56, o likęs laikas buvo tik formalumas.

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo Demetriusas Jacksonas, surinkęs 18 taškų. Nugalėtojų gretose daugiausiai taškų pridėjo Marius Grigonis – 13.

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 18, Mindaugas Girdžiūnas 15, Kristjanas Kitsingas 10, Chrisas McColloughas 8 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 13 (3/6 trit.), Augustine‘as Rubitas ir Lukas Lekavičius po – 12, Joffrey Lauvergne‘as 11 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis (3/4 trit.), Nigelas Hayesas (5 rez. perd.) ir Thomasas Walkupas po – 9.

Rezultatas po ketvirtojo kėlinio: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 72:84 (24:16, 18:18, 10:28, 20:22)

Ketvirtajame kėlinyje pirmieji atsidarė vilniečiai, bet A. Milaknis smeigia savo trečiąjį tritaškį ir pranašumas auga iki 11 taškų (56:67). T. Walkupas smeigia savo antrąjį tritaškį, po kurio „Žalgiris“ įgyja 12 taškų persvarą.

Oficialiai paskelbta, kad „Siemens“ arenoje susirinko 4376 žiūrovai.

Dvi „Ryto“ klaidos iš eilės ir „Žalgiris“ pabėgą į priekį iki 13 taškų (66:79).

Po trečiojo kėlinio: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 52:62 (24:16, 18:18, 10:28)

Trečiasis kėlinys prasidėjo įnirtinga kova. Sužaidus dvi minutes nesportinę pražangą užsidirbo A. Butkevičius, smūgiu alkūne pataikęs M. Grigoniui.

Trečiajame kėlinyje abi komandos neblizga puolime. Tiesa, „Žalgiris“ atrodo kiek efektyviau, o atsilikimas mažėja iki 4 taškų (46:42).

LRT.lt sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas iš „Siemens“ arenos: „Vilniečiai turi didžiulių problemų organizuodami puolimą trečiojo kėlinio pradžioje ir per pirmąsias pusketvirtos minutes pelnė tik keturis taškus, kuriuos sunkiais metimais realizavo A. Butkevičius ir K. Kitsingas.

„Žalgiris“ puolime išnaudojo A. Rubito privalumus – mobilumą ir sugebėjimą pataikyti iš distancijos. Verta išskirti puikią D. Jacksono gynybą prieš L. Lekavičių – „Žalgirio“ gynėjas priverstas nusimesti kamuolius.“

Sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes M. Grigonis iš tolimos distancijos jau lygina rezultatą – 48:48. L. Lekavičius pirmą kartą šiose rungtynėse išveda „Žalgirį“ į priekį – du taiklūs įžaidėjo baudos metimai (48:50).

„Žalgiris“ toliau didina pranašumą – po A. Milaknio tritaškio žalgiriečiai jau pirmauja 55:48. „Rytas“ klysta gynyboje – T. Walkupas siunčiamas prie baudos metimų, bet tik vienas iš dviejų amerikiečio metimų pasiekia tikslą (48:56).

Įspūdingas „Žalgirio“ finišas kėlinio pabaigoje ir dviženklė persvara – 62:52.

LRT.lt sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas iš „Siemens“ arenos: „Gera „Žalgirio“ gynyba ir statistiškas vilniečių puolimas, kuris pasižymėjo prastu kamuolio judėjimu, leido per trečiąjį kėlinį pelnyti tik 10 taškų. „Rytas“ puolime sulaukdavo žalgiriečių išsikeitimo gynyboje ir D. Bičkauskis ar M. Girdžiūnas likdavo žaisti prieš J. Lauvergne`ą, tačiau išnaudoti greičio pranašumą šeimininkų gynėjams tokiose situacijose nesisekė.

„Žalgiris“, per ketvirtį pelnęs 28 taškus, iš pradžių rėmėsi A. Rubito mobilumu bei kietesniu žaidimu trečiojo kėlinio metu. „Rytas“ per ketvirtį prisirinko nemažai pražangų, kurios leido M. Schillerio auklėtiniams rinkti lengvus taškus nuo baudų metimo linijos.“

Po antrojo kėlinio: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 42:34 (24:16, 18:18)

„Rytas“: M. Girdžiūnas 9, K. Kitsingas 8, C. Mcculloughas 6.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 13, A. Rubitas 8.

Antrajame kėlinyje tritaškį pataiko ir Augustine‘as Rubitas, o „Žalgirio“ deficitas mažėja iki 6 taškų (27:21). Abi komandos pateko į duobę puolime – be taškų jau daugiau nei dvi minutes.

LRT.lt sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas iš „Siemens“ arenos: „Žalgiriui“ ir toliau sunkiai sekasi išnaudoti savo pranašumą priekinėje linijoje. M. Schillerio taikytas eksperimentas su J. Lauvergne‘u ir A. Rubitu aikštėje ilgai netruko. Vilniečių gynybos susispaudimas po savuoju krepšiu duoda vaisių, o žalgiriečių tritaškiai po perdavimų iš baudos aikštelės ties perimetru tikslo nepasiekia.“

Po minutės pertraukėlės spurtuoja vilniečiai – keturi taškais iš eilės ir pranašumas vėl auga iki dviženklės persvaros (31:21). Tačiau „Žalgiris“ vėl ima kilti į kovą – L. Lekavičius mažina atsilikimą iki penkių (33:28).

Kėlinio pabaigoje komandos apsikeičia tolimais metimais. Žalgirietis A. Rubitas tris taškus surenka po metimo iš po krepšio ir pražangos (38:34). Galiausiai, į pertrauką vilniečiai nužygiuoja turėdami solidžią 8 taškų persvarą (42:34).

Po pirmojo kėlinio: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ 24:16

Sėkminga vilniečių rungtynių pradžia – Arnas Butkevičius krauna iš viršaus (2:0). Kristjanas Kitsingas smeigia tritaškį ir „Rytas“ bėga į priekį 5:0. A. Bukevičius pataiko dar vieną metimą iš po krepšio ir M. Schilleris prašo minutės pertraukėlės.

Vilniečiai pataiko dar vieną tritaškį (10:0), tačiau kitos atakos metu „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidaro Nigelis Hayesas (10:2). Netrukus atsidaro ir Joffrey Lovergne‘as, tačiau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsako Rokas Gustys (14:4).

LRT.lt sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas iš „Siemens“ arenos: „Ryto“ gynyba visiškai supančiojo „Žalgirio“ puolimą, kuriam trūksta agresyvumo. Vilniečiai gynyboje didžiulį dėmesį skiria Joffrey Lauvergne‘ui, prieš kurį dvigubinama gynyba, jeigu prancūzui įmetamas kamuolys arčiau krepšio.

Kauniečių mėgstamą „pikenrolo“ derinį „Rytas“ kol kas stabdo puikiai. Šeimininkų žaidėjai gerai reaguoja į kamuolį įžaidžiančių žalgiriečių veiksmus ieškant J. Lauvergne‘o.“

„Žalgiris“ toliau neranda priešnuodžių prieš „Ryto“ puolimą – Gyčio Radzevičiaus tritaškis didina šeimininkų atotrūkį iki 13 taškų.

Lukas Lekavičius įsūdo pirmąjį tritaškį „Žalgirio“ komandoje, kitoje atakoje dar vieną tolimą metimą pataiko Steve‘as Vasturia ir kauniečiai kėlinį užbaigia turėdami 8 taškų deficitą.

LRT.lt sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas iš „Siemens“ arenos: „Kiek stabilizuoti situaciją svečiams pradėjo geresnis kamuolio judėjimas ir ieškomas situacijų metimams iš toli. „Žalgiris“ toliau sunkiai susitvarko su „Ryto“ agresyvumu ir energija.“

*****

Vilniečiai susitikimą pradeda šiuo penketu: Rokas Gustys, Demetriusas Jacksonas, Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius ir Kristjanas Kitsingas.

„Žalgirio“ startinis penketas: Joffrey Lauvergne‘as, Nigelis Hayesas, Steve‘as Vasturia, Marius Grigonis, Thomasas Walkupas.

*****

Prieš būsimas rungtynes mintimis pasidalijo abiejų komandų treneriai.

„Tai yra derbis. Tai yra mūsų pirmos rungtynės su „Žalgiriu“. Nežinau, kiek dar turėsime tokių rungtynių, su tokiu palaikymu. Manau, kad laukia intensyvus ir nenuspėjamas derbis“, – kalbėjo Donaldas Kairys.

„Nėra net klausimų, kad šis derbis yra didžiulis įvykis. „Rytas“ yra greita komanda, kuri daug išmeta ir gerai kovoja dėl kamuolių“, – sakė „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

*****

Paskutines Eurolygos rungtynes dėl traumos praleidęs Martinas Gebenas nežais ir Vilniuje. Vietoj jo – puikiai vilniečių publikai pažįstamas Marekas Blaževičius.