Sportas

2020.10.25 00:08

Įspūdingą pergalę pasiekęs Nurmagomedovas paskelbė apie karjeros pabaigą

LRT.lt2020.10.25 00:08

Viena didžiausių kovinio sporto žvaigždžių Chabibas Nurmagomedovas, UFC 254 turnyre pagrindinėje vakaro kovoje pasiekęs pergalę prieš Justiną Gaethje, netikėtai paskelbė apie savo karjeros pabaigą.

Dagestano erelio kovos UFC oktagone pasibaigė pergale

Pagrindinėje vakaro kovoje pergalę šventė Ch. Nurmagomedovas (29–0–0), kuris smaugimo veiksmu įveikė J. Gaethje (22–3–0)

Kova prasidėjo lėtai, tačiau greitai perėjo į intensyvų smūgiavimą iš abiejų kovotojų. Šiuose apsikeitimuose Ch. Nurmagomedovas pademonstravo labai patobulėjusius savo smūgiavimo gabamus, O J. Gaethje pataikė keletą itin galingų smūgių. Tiesa, Ch. Nurmagomedovui pavyko pačioje raundo pabaigoje atlikti ir griovimą prieš J. Gaethje.

Antrasis raundas prasidėjęs ramiai, vėl persikėlė į parterį, kuriame Ch. Nurmagomedovas sugebėjo užspausti varžovo kaklą ir atlikti „trikampį“ smaugimą kojomis, po kurio J. Gaethje nusprendė nebetęsti kovos.

Kovos pabaiga neapsiėjo ir be kontraversiško teisėjo elgesio – net ir po J. Gaethje parodymo, kad jis kovos tęsti nebenori – keletą kartų tapštelėjo ranka, teisėjas vis dar nenutraukė kovos ir dėl šios klaidos J. Gaethje trumpam prarado sąmonę.

Po kovos duodamas interviu Ch. Nurmagomedovas pasakė, kad prieš kovą davė savo mamai pažadą, kad daugiau nebekovos ir paskelbė, kad užbaigia savo karjerą UFC.

Tai buvo 29–oji Ch. Nurmagomedovo pergalė UFC oktagone, jame dagestanietis nė karto nepatyrė pralaimėjimo.

Užtikrintas buvusio čempiono pasirodymas

Priešpaskutinėje vakaro kovoje pergalę vienbalsiu teisėjų sprendimu pasiekė Robertas Whittakeris(23–5–0), kuris įveikė amerikietį Jaredą Cannonierių(13–5–0). Kova vyko vidutinio svorio kategorijoje.

J. Cannonierius pradėjo nuo spyrių į kojas, R. Whittakeris spyrius atliko į galvą. Įpusėjus raundui R. Whittakeris pradėjo smūgiuoti kombinacijomis ir pasitikinėjo smūgiais varžovą, pamažu pradėjo perimti ringo centro kontrolę. Pirmojo raundo pabaigoje dar aktyvesnis buvo R. Whittakeris, sugebėjo išvesti iš pusiausvyros J. Cannonierių ir privertė jį ieškoti progų laikant aukštą bloką.

Antrajame raunde dar tikslesnis buvo R. Whittakeris, kurio smūgiai buvo greitesni ir tikslesni. J. Cannonierius pasiliko prie aukšto bloko, ieškojo stiprių pavienių smūgių, bei nenustojo akcentuotai spirti į R. Whittakerio priekinę koją, tačiau ringe antrajame raunde vis dar geriau atrodė R. Whittakeris.

Trečiajo raundo viduryje taiklia smūgiu kombinacija, kurią užbaigė spyris dešine koja į galvą, R. Whittakeris pasiuntė varžovą į nokdauną, tačiau J. Cannonierius pademonstravo tvirtą sportinį charakterį, atlaikė puolimą ir parteryje, o raundo pabaigoje net sugebėjo šiek tiek sužeisti R. Whittakerį. Tačiau to nepakako įtikinti teisėjus, kurie vienbalsiai įžvelgė R. Whittakerio pranašumą šioje kovoje.

Po šios pergalės R. Whittakeris įsitvirtino kaip pirmasis žmogus po vidutinio svorio kategorijos čempiono UFC reitinguose ir dar labiau priartėjo prie revanšo prieš Israelį Adesanyą.