Sportas

2020.10.25 09:13

Didžiojo prizo taurės varžybose JAV – pripažintų čiuožėjų triumfas ir netikėta pergalė laisvojoje porų programoje

LRT.lt2020.10.25 09:13

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Las Vegase (JAV) finišavo pirmasis dailiojo čiuožimo Didžiojo prizo taurės varžybų etapas, kuriame žiūrovai išvydo keturias programas – moterų ir vyrų, porų bei šokių ant ledo.

Iš viso Didžiojo prizo varžybose buvo numatyti šeši etapai – JAV, Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Japonijoje. Po jų gruodžio 10–13 dienomis buvo numatytas finalas ir vėl Kinijoje.

Taip pat skaitykite

Visgi koronaviruso pandemija sąlygas kiek pakoregavo – turai Kanadoje, Prancūzijoje bei finalinis etapas Kinijoje jau buvo atšaukti.

Dvi dienas Las Vegase trukęs etapas sėkmingai susiklostė daugkartiniams čempionams. Vyrų laisvojoje programoje triumfavo ir ketvirtąjį „Skate America“ titulą iškovojo Nathanas Chenas iš JAV. Jis už nugaros paliko Vicentą Zhou (JAV) bei Keeganą Messingą (Kanada).

Moterų programoje titulą nuskynė dar viena JAV dailiojo čiuožimo atstovė – Mariah Bell. 24-erių metų sportininkė Didžiojo prizo titulą iškovojo pirmą kartą savo karjeroje.

Sidabro medalis atiteko Bradie Tennell, bronzo – Audrey Shin (abi – JAV atstovės).

Porų programoje netikėtą pergalę nuskynė Alexa Scimeca Knierim ir Brandono Frazierio (JAV) duetas. Vos kelis mėnesius kartu čiuožianti pora debiutavo Didžiojo prizo taurėje ir iškart užėmė aukščiausią poziciją.

Antroje vietoje liko Jessica Calalang ir Brianas Johnsonas (JAV), bronzos medaliai atiteko Audrey Lu ir Misha Mitrofanovui (JAV).

Vakaro kulminacija buvo šokiai ant ledo. Nugalėtojais tapo dukart pasaulio čempionato prizininkai Madison Hubbell ir Zachary Donohue (JAV). „Skate America“ trofėjus jiems atiteko trečią kartą karjeroje.

Sidabro medaliais pasidabino Kaitlyn Hawayek ir Jeanas-Lucas Bakeris (JAV), bronzo – Christina Carreira su Anthony Ponomarenko (JAV).