Sportas

2016.01.26 22:55

Ištraukti olimpinių krepšinio atrankos turnyrų burtai

basketnews.lt 2016.01.26 22:55

Komandos, tebeturinčios vilties prasibrauti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, sužinojo savo varžovus, su kuriais joms teks kovoti atrankos turnyre.

Atrankiniai turnyrai pirmą kartą vyks trijose šalyse – Serbijoje, Italijoje bei Filipinuose. Belgrade, Maniloje bei Turine vyksiančiuose turnyruose rungtyniaus 18 ekipų.

Kiekviename iš turnyrų kovos po 6 ekipas, kurios yra išskirstytos į dvi grupes. Pirmąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės susikaus finalinėje kovoje. Bilietus į olimpines žaidynes iškovos tik trys atrankiniuose turnyruose triumfavusios ekipos.

Sėkmingais burtais gali džiaugtis Latvijos rinktinė, kuri kautis dėl olimpinės svajonės vyks į Serbiją, kur sostinėje Belgrade B grupėje kausis su Japonijos ir Čekijos rinktinėmis.

Sėkmės atveju Ainaro Bagatskio auklėtinių finalinėje kovoje lauktų Serbijos, Angolos bei Puerto Riko trejeto nugalėtojai.

Lietuva, JAV, Ispanija, Argentina, Australija, Kinija, Brazilija, Venesuela bei Nigerija savo kišenėse bilietus į olimpines žaidynes jau turi.

Atrankos varžybos vyks liepos 4–10 dienomis.

Belgradas

Manila

Turinas

 A grupė

 B grupė

 A grupė

B grupė 

A grupė

B grupė

 Serbija

Japonija 

Turkija 

Prancūzija 

Graikija 

Italija 

 Angola

Čekija 

Kanada 

 Naujoji Zelandija

Meksika 

Kroatija 

 Puerto Rikas

Latvija 

 Senegalas

Filipinai 

 Iranas

 Turinas