2020.10.23 22:15

Sugrįžusių žaidėjų ir rezultatyvaus Švedo sulaukusi „Chimki“ pratęsime neatsilaikė prieš „Maccabi“

LRT.lt2020.10.23 22:15

Penktąją nesėkmę iš eilės Eurolygoje patyrė Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ (0-5) klubas. Namuose žaidusi Rusijos ekipa po pratęsimo 87:89 (18:16, 15:20, 22:22, 26:23) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (2-3) krepšininkams.

Dvikovoje Rimas Kurtinaitis pirmą kartą šiame sezone rėmėsi po traumos atsigavusiu Aleksejumi Švedu. Į rikiuotę taip pat sugrįžo ir latvis Dairiu Bertaniu, o nuo koronaviruso pasveikuso Gregas Monroe, Jevegenijus Voronovas, Janis Tima ir Jordanas Mickey.

Maskvos „Chimki“ ir Tel Avivo „Maccabi“ rungtynių santrauka

Rungtynėms pirmą kartą buvo registruotas ir amerikietis Erickas McCollumas, bet jis aikštėje nepasirodė.

Sugrįžęs A. Švedas ant parketo praleido net 44 minutes (Eurolygos sezono rekordas), pelnė 32 taškus, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, tačiau prarado net 8 kamuolius.

„Maccabi“ gretose karjeros rungtynes sužaidė Tyleris Dorsey, pelnęs 26 taškus ir pataikęs net 8 tritaškius iš 13. Amerikiečio tolimas šūvis ketvirtojo kėlinio pabaigoje padėjo išplėšti pratęsimą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Chimki“ gretose siautėjo per kelias minutes 9 taškus surinkęs aukštaūgis Gregas Monroe bei išvedęs šeimininkus į priekį – 64:58.

„Maccab“ nesudėjo rankų ir vijosi varžovus, tačiau savo šou netrukus surengė A. Švedas, per mažiau nei 3 minučių atkarpą pelnęs 12 taškų bei ilgą laiką padėjęs komandai atsilaikyti – 81:76.

Prasidėjus paskutinei minutei, Scottie Wilbekinas dvitaškiu sumažino „Maccabi“ atsilikimą (78:81), o galingas blokas Othello Hunterio blokas Jonui Jerebko, likus žaisti 16 sekundžių susitikime, toliau palaikė Tel Avivo komandos viltis iškovoti pergalę gyvas.

„Maccabi“ puikiai pasinaudojo situacija – Tyleris Dorsey realizavo savo 8-ąjį tritaškį susitikime bei išlygino rezultatą – 81:81. Savo atsakymui „Chimki“ turėjo 10 sekundžių, bet A. Švedo tritaškis skriejo pro šalį ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu ilgą laiką taškais tik keitėsi „Chimki“ aukštaūgis Devinas Bookeris ir varžovų gynėjas Elijah Bryantas, išvedęs svečius į priekį – 87:85.

Papildomo kėlinio pabaigoje A. Švedas prarado net tris kamuolius iš eilės, tačiau „Maccabi“ toli į priekį nepabėgo – 88:85. Likus žaisti 12 sekundžių, A. Švedas kiek atsigriebė realizavęs du baudų metimus (87:88).

„Chimki“ prie baudų metimo linijos pasiuntė S. Wilbekiną, kuris pataikė tik pirmąjį baudų metimą (87:89). Kamuolį atsikovoję šeimininkai turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet J. Mickey tritaškis skriejo pro šalį.

Maskvos srities „Chimki“: Aleksejus Švedas 32 taškų (11 rez. perd.), Gregas Monroe 15, Devinas Bookeris 14.

Tel Avivo „Maccabi“: Tyleris Dorsey 26 taškai, Ante Žižičius 16, Angelo Coloiaro 15, Scottie Wilbekinas 12, Elijah Bryantas 10.