Sportas

2020.10.23 21:11

Aliarmas iš Prancūzijos: ar Lietuvos rinktinėje lapkritį tikrai išvysime NBA lietuvius?

LRT.lt2020.10.23 21:11

Lapkričio pabaigoje Vilniuje vyksiančiame Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos turnyro „burbule“ Lietuvos rinktinės sudėtyje NBA rungtyniaujančių Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio galime ir neišvysti. Klausimų dėl to iškilo po to, kai Prancūzijos rinktinės vadovybei nebuvo leista į kandidatų sąrašą įtraukti NBA rungtyniaujančių prancūzų.

Tiek J. Valančiūnas, tiek D. Sabonis šią savaitę buvo įtraukti į išplėstinių kandidatų sąrašą, o vyriausiasis komandos treneris Darius Maskoliūnas džiaugėsi galimu aukštaūgių prisijungimu.

Tuo metu iš Prancūzijos rinktinės stovyklos atkeliavusios naujienos signalizuoja apie tai, kad NBA krepšininkai apskritai gali neturėti galimybės padėti savo šalių rinktinėms lapkričio pabaigoje vyksiančių Europos čempionato atrankos turnyro susitikimų metu.

Vyriausiasis prancūzų rinktinės treneris Vicentas Collet į rinktinės stovyklą kvietė NBA žaidžiančius Evaną Fournierą, Nicolą Batumą, Vincentą Pourier, Franką Ntilikiną ir Timothe Luwawu–Cabarrotą. Nors visi prancūzai išreiškė norą atstovauti nacionalinei ekipai, kelią tam užkirto NBA.

„Kartu su rinktinės generaliniu direktoriumi Patricku Beesley formavome rinktinės sudėties kontūrus. Susisiekiau su NBA rungtyniaujančiais žaidėjais dar prieš paskelbiant rinktinės kandidatų sąrašą. Visi krepšininkai su džiaugsmu sutiko padėti komandai. Deja, NBA neleido krepšininkams atstovauti rinktinėms šio atrankos turnyro lango metu, todėl komandą turėjome formuoti kitaip“, – Prancūzijos rinktinės atstovų išplatintame pranešime spaudai cituojamas V. Collet.

Pats Prancūzijos rinktinės generalinis direktorius P. Beesley išsamiau paaiškino situaciją, kodėl NBA užkirto kelią žaidėjams prisijungti prie nacionalinės ekipos. Tai esą nutiko dėl tarp neįvykusio naujo susitarimo tarp FIBA ir NBA.

„Kai tik treneris V. Collet gavo teigiamą atsakymą iš žaidėjų, susisiekėme su NBA. Prieš pradedant derinti reikalus su klubais dėl krepšininkų, reikia susisiekti ir gauti žalią šviesą iš NBA lygos atstovų. Mes komunikavome ir turėjome aiškų terminą, iki kurio turėjome sutvarkyti reikalus, nes šiandien buvo paskutinė termino diena. Kodėl šiandien? Nes FIBA organizacijai turime pateikti žaidėjų sąrašą ir dar apie tai informuoti klubus.

NBA žinojo šį terminą, su jais kontaktavome ne vieną kartą. Jie mums atsakė, kad dar negali pateikti tikslaus atsakymo, nes vis dar derino žaidėjų išleidimo sąlygas. FIBA ir NBA susitarimo gairės nebuvo atnaujintos, nes žaidėjų išleidimo sąlygose kalbama apie vasaros laiką. Dabartinis laikas, anot NBA, yra neįprastas. Kitas svarbus klausimas yra susijęs su sveikatos taisyklėmis dėl COVID-19. Mums vakar buvo pasakyta, kad turime laukti iki kito savaitgalio, o tiek laiko mes paprasčiausiai neturime“, – situaciją nupiešė P. Beesley.

Lietuvos krepšinio federacijos atstovas Vaidotas Zajarskas LRT teigė, kad panašaus išaiškinimo dėl Jono Valančiūno ar Domanto Sabonio federacija negavo.

„Kol kas tokia informacija (kad jie negalės žaisti rinktinėje, – LRT) mūsų nepasiekė. Pirmiausia turi tarpusavyje susitarti NBA ir FIBA. Tada vyks darbas su atskirais klubais“, – teigė LKF atstovas.