Sportas

2020.10.23 16:48

Virtualioje erdvėje į žurnalistų klausimus atsakęs Kairys rungtynėse prieš „Žalgirį“ laukia žaidėjų energijos

LRT.lt2020.10.23 16:48

Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) įvyks ilgai lauktas pirmasis susitikimas tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ klubų. Dvikova vyks „Siemens“ arenoje, kuri šiame sezone krepšinio sirgaliams atverta dar nebuvo.

Vilniečiai rungtynes su žalgiriečiais pasitinka po ilgos pertraukos be rungtynių. Dar neprasidėjus FIBA čempionų lygos kovoms, sostinės ekipa žaidžia tik LKL čempionate, todėl iki dvikovos su „Žalgiriu“ turės net 8 dienų pertrauką.

Savo ruožtu „Žalgiris“ su „Rytu“ susitiks po Eurolygoje patirto pirmojo pralaimėjimo. Ketvirtadienį namuose Martino Schillerio auklėtiniai turėjo pripažinti „Valencia“ krepšininkų pranašumą – 82:94.

„Ryto“ klubas, treniruojamas Donaldo Kairio, rungtynėse su žalgiriečiais remsis be dviejų priekinės linijos žaidėjų. Komandai toliau negali padėti traumą patyręs Martynas Echoldas, o naujokas Maurice`as Ndouras dar nėra atvykęs iš Senegalo į Lietuvą.

Prieš susitikimą su „Žalgiriu“ Vilniaus klubas suorganizavo atvirtą interviu žurnalistams su D. Kairiu. Pokalbis vyko neįprasta, koronaviruso pandemijos laikams būdinga, tvarka – per „Zoom“ programėlę.

– Kaip vertinate Kauno „Žalgirio“ komandos žaidimą?

– Jie gerina savo žaidimą, su kiekviena diena, su kiekvienomis rungtynėmis. Žalgiriečiai žaidžia pakankamai disciplinuotai – tiek puolime, tiek gynyboje.

– Ar visi „Ryto“ žaidėjai pasiruošę dvikovai su „Žalgiriu“?

– Visi pasiruošę žaisti, išskyrus Martyną Echodą.

– Kaip galite apibūdinti „Žalgirio“ žaidimo pokyčius lyginant su praėjusiu sezonu. Ar yra pranašumų?

– Apie pranašumą dar yra sunku kalbėti, ar jis yra, ir ar bus, pamatysime. Žaidėjai yra šiek tiek drąsesni, laisvesni, dažniau atakuoja ankstyvoje atakos fazėje ir tą daro anksčiau nei praėjusio sezono „Žalgiryje“.

– Ar matote panašumų tarp jūsų propaguojamo krepšinio stiliaus ir Martino Schillerio?

– Nepagalvojau apie tai.

– Kaip jums pavyko išnaudoti laisvą laiką iki rungtynių?

– Pakankamai gerai dirbome, tuo pačiu taktiškai ir fiziškai. Gavome netgi vieną papildomą poilsio dieną, turėtume turėti pakankamai energijos rungtynėms.

– Kokia Maurice`o Ndouro situacija?

– Mes jo laukiame. Kasdien vertiname situaciją iš naujo. Ruošiamės žaisti be jo, taip ir kuriame žaidimo planą.

– Šiame sezone vilniečiai propaguoja rezultatyvų krepšinį, tačiau kiek dvikovoje sekmadienį bus svarbi gynyba?

– Vienareikšmiškai, šie dalykai yra susiję. Mūsų puolimas veikia nuo mūsų gynybos. Jie vienodai svarbūs.