Sportas

2020.10.24 19:51

Nemirštančios šlovės ir prarastų titulų paieškos UFC 254 – Gaethje iššūkis Nurmagomedovui

LRT.lt2020.10.24 19:51

UFC organizacija nenustoja savo fanų lepinti puikiomis kovomis ir šį šeštadienį serviruoja UFC 254, kurį vainikuos kova dėl lengvojo svorio čempiono diržo. Joje susitiks titulą ginantis Chabibas Nurmagomedovas, o jam iššūkį mes Justinas Gaethje. Taip pat tame pačiame kovų sąraše išvysime ir vidutinio svorio dvikovą, kurioje į oktagoną žengs Robertas Whittakeris ir Jaredas Cannonierius.

Pagrindindinės vakaro kovos prasidės itin patogiu laiku Lietuvos žiūrovams – 21 val.

Portalas LRT.lt pristato šias kovas ir išskiria pagrindinius akcentus, kurie bus reikšmingi jų eigai.

Dagestano erelis prieš „The Highlight“ Gaethje

Ch. Nurmagomedovas (28–0–0) yra vienas iš labiausiai oktagone dominuojančių UFC čempionų per visą jos istoriją. Tik viename raunde nusileidęs C. McGregorui Ch. Nurmagomedovas pražygiavo per visus savo varžovus absoliučiai nesustabdytas ir savo titulą apgynė jau trijose kovose iš eilės.

Tai bandys pakeisti J. Gaethje (22–2–0), kurį UFC komentatorius Joe Roganas yra pavadinęs „žiauriausiu žmogumi pačiame žiauriausiame sporte“. Šioje kovoje J. Gaethje stengsis pratęsti savo 4 pergalių seriją, kurios pastarasis susitikimas baigėsi absoliučia J. Gaethje dominacija prieš T. Fergusoną.

Nagrinėti šiuos kovotojus per skaičius nėra tiek prasmės – tiek ūgiu, tiek ištiestų rankų ilgiu abu kovotojai yra labai panašūs, tad nagrinėjimo labiau nusipelnė šių kovotojų stilių susidūrimas.

Dauguma ekspertų Ch.. Nurmagomedovą apibūdina kaip imtyninką, o J. Gaethje yra apibrėžiamas kaip smūgiuotojas, bet šių kovotojų iš esmės neįmanoma apibūdinti tik vienu žodžiu.

J. Gaethje savo karjerą kovų menuose pradėjo būdamas vos 4, kuomet pradėjo lankyti imtynių treniruotes. Į MMA amerikietis perėjo 2011 metais, o 2017 metais jau pasirašė kontraktą su UFC.

Būtent tai ir yra tas J. Gaethje kovinio plano aspektas, kurio negalima pamiršti. Pagrindinė Ch.. Nurmagomedovo stiprybė – griovimai ir nesustojantis spaudimas parteryje – nebus tai, prieš ką pasipriešinti negalėtų J. Gaethje – per visas UFC kovas amerikietis sugebėjo nukenksminti net 80 proc. visų varžovų griovimo bandymų.

Tačiau šių kovotojų darbas parteryje yra iš esmės skirtingas, dėl kovos menų, kuriuos abu sportininkai propaguoja. J. Gaethje yra amerikietiškomis koledžo imtynėmis, kurios kovoje daugiausiai bus skirtos gintis nuo vertimų arba išeiti iš apatinės padėties parteryje ir grįžti į stovėseną. Ch. Nurmagomedovas, kuris yra daugkartinis kovinio sambo čempionas, nori pargriauti varžovą ir likti parteryje, kuriame jis labiausiai ir sužaloja priešininką.

Žinoma, J. Gaethje stipriausia pusė yra jo smūgiavimas. Iki šios kovos J. Gaethje demonstruoja net 59 proc. reikšmingų smūgių taiklumą, rekordinį UFC organizacijoje. Kas yra dar įstabiau, kad šis taiklumas kovoje atsiranda lygiagrečiai su intensyvumu ir agresija. J. Gaethje ne veltui yra vadinamas vienu iš agresyviausių UFC kovotojų, kuris tikrai nevengia kontakto ar keitimosi smūgiais viduryje oktagono.

Ch. Nurmagomedovas nėra tas kovotojas, kurio smūgiavimo labai bijotų kovotojai, tačiau per savo karjerą dagestanietis nuosekliai gerino šį aspektą. Ch. Nurmagomedovo smūgiavimas, net ir kol yra iš esmės vidutinis, tampa pavojingas dėl to, kad varžovai yra priversti nuolatos stebėti jo judesius, kurie gali vesti iki griovimo veiksmo ir tuo metu apleidžia gynybą nuo smūgių.

Taigi, iš esmės tai bus itin lygi kova, kurioje kiekvienas iš kovotojų bandys išnaudoti savo stipriąsias puses ir neutralizuoti priešininko planą, o kadangi tiek vienas tiek kitas turi itin stiprių priešnuodžių šios kovos rezultatą daugiausiai lems pasiruošimas ir kovinis nusiteikimas.

Vienas žingsnis iki kovos dėl vidutinio svorio kategorijos diržo

Kita pagrindinė vakaro kova bus išskirtinė tuo, kad jos nugalėtojas gaus šansą kovoti dėl vidutinio svorio kategorijos diržo, kurio savininkas šiuo metu yra Israelis Adesanya. Oktagone šį kartą susitiks buvęs čempionas Robertas Whittakeris (22–5–0) ir Jaredas Cannonierius (13–4–0), kuris šiuo metu UFC reitinguose užima 2 vietą.

Kadangi abu kovotojai yra iš esmės smūgiuotojai, nepaisant to, kad J. Cannonierius tikrai neblogai atrodo ir parteryje, galime tikėtis aktyvios kovos stovėsenoje.

Stovėsenoje R. Whittakeris turi platų smūgių arsenalą, yra itin greitas smūgiuotojas, puikiai balansuoja tarp smūgių rankomis ir kojomis. Pastarosiose kovose buvo galima pastebėti, kad R. Whittakeris turi problemų su itin tiksliais smūgiuotojais, tačiau J. Cannonierius tikrai nėra tas kovotojas, o ir greičio bei techniškumo pranašumą šioje kovoje R. Whittakeris turėtų išsaugoti.

J. Cannonierius yra itin agresyvus kovotojas, kuris kovose dažnai pasikliauja savo didele jėga, o ne tikslumu. Žinant tai, kad pastarosiose kovose vis dažniau matome sužeistą R. Whittakerį, J. Cannonieriaus smūgių galia gali tapti šiokia tokia problema.