Sportas

2020.10.22 22:20

Pralaimėjimo skonį Eurolygoje patyręs Schilleris: sužaidėme dviejų dalių rungtynes

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.10.22 22:20

Martino Schillerio treniruojamas „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą Eurolygoje pirmą kartą šiame sezone patyrė pralaimėjimo skonį.

Po itin prastai sužaisto trečiojo kėlinio, kuriame varžovai įtvirtino savo pranašumą rezultatu 30:12, žalgiriečiai patyrė pirmąją nesėkmę po prieš tai buvusių keturių pergalių iš eilės – 94:82.

Nors susitikimo pirmoje pusėje „Žalgiris“ pataikė net 9 tolimus metimus iš 15, antroje rungtynių dalyje šeimininkai, surakinti kietos varžovų gynybos tie perimetru, tiek gerų galimybių neturėjo.

Puolime sustojęs „Žalgiris“ pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje patyrė prieš „Valencia“ ekipą

Iššūkiu kauniečiams tapo geriausias sezono rungtynes sužaidęs Vanja Marinkovičius. Po traumos į rotaciją Ispanijos klube įsiliejantis žaidėjas į „Žalgirio“ krepšį įmetė 16 taškų.

16 taškų surinko ir „Valencia“ lyderis Bojanas Dubljevičius, sėkmingu žaidimu trečiajame ketvirtyje užkūręs savo komandą spurtui ir pradėjęs tiesti kelią į pergalę.

Pirmą kartą Eurolygoje pralaimėjęs Schilleris: mums tai buvo dviejų dalių rungtynės

„Sveikinimai „Valencia“ su pergale. Mums tai buvo dviejų dalių rungtynės. Mums pavyko išlaikyti juos su 25 proc. pataikymų per pirmąją susitikimo dalį. Antroje susitikimo dalyje jie smarkiai pakėlė pataikymo procentą.

Klemeno Prepeličiaus ir Vanja Marinkovičiaus sunkūs metimai mums buvo didelis iššūkis. V. Marinkovičius mums buvo didžiulė problema. Nesugebėjome sustabdyti šių dviejų vyrukų“, – aiškino M. Schilleris po susitikimo.

– Ką per didžiąją pertrauką bandėte įdiegti savo auklėtiniams?

– Bandėme remtis savo žaidėjų pastangomis. Pirmoje susitikimo pusėje mums problemų kėlė varžovų įkirtimai ir atkovoti kamuoliai puolime. „Valencia“ sugeba žaisti arčiau krepšio, bandėme tai sustabdyti.

– Ką treneris J. Ponsarnau jums sakė po rungtynių?

– Jie norėjo rezultatyvios atakos, todėl paėmė minutės pertraukėlę susitikimo pabaigoje. Jis sakė, kad taškai yra svarbūs šiame turnyre. Jis atsiprašė, bet norėjo taškų.

– Ar neatrodė, kad žalgiriečiai pradėjo abejoti savo galimybėmis po antroje pusėje pramestų dešimties iš eilės tritaškių?

– Manau, kad taip buvo. Bet turi atlikti gerą metimą, jeigu turi progą. Atsisakyti gero metimo galimybės – tas pats, kas pasirinkti blogą metimą. Reikia, kad žaidėjai priimtų gerus sprendimus aikštėje.

– Nigelas Hayesas metė 15 metimų iš žaidimo. Ar likote patenkintas jo pasirodymu?

– Mačiau, kad buvo situacijų, kai jis net nežiūrėjo į krepšį. Buvo situacijų, kai jis privalėjo atakuoti, kai atakos laikas ėjo į pabaigą. Man dar reikia išnagrinėti rungtynes.

– Kitą savaitę turite žaisti Prancūzijoje. Ar yra naujienų dėl rungtynių su Vilerbano ASVEL klubu?

– Ne, dar nieko negirdėjome.

Rungtynių įrašas:

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Valensijos „Valencia“

– Kiek problemų sukėlė varžovų atkovoti kamuoliai?

– Jie gerai kovoja dėl atkovotų kamuolių. Manau, kad jeigu varžovai pataiko, nėra galimybių susirinkti tuos kamuolius.

– Kiek rimta yra Martino Gebeno trauma?

– Nemanome, kad trauma yra rimta. Achilo sausgyslės uždegimas, bet nemanome, kad tai rimta trauma.

– Kiek jūsų komandą baudė Nikola Kaliničaus, Derricko Williamso žaidimas „Žalgirio“ baudos aikštelėje?

– Jie mėgsta jiems įkišti kamuolius į baudos aikštelę. Tai buvo iššūkis mums. Jie gerai nusimetė kamuolius žaidėjams prie tritaškio, mums tai buvo dar didesnė problema.