2020.10.22 19:10

Serija nutrūko: trečiajame kėlinyje pabiręs „Žalgiris“ nusileido svečiams iš Valensijos

LRT.lt2020.10.22 19:10

Kauno „Žalgirio“ (4-1) krepšininkų pergalinga serija Eurolygoje nutrūko penktajame ture. Martino Schillerio auklėtiniai namuose 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 25:28) turėjo pripažinti „Valencia“ (3-1) ekipos iš Ispanijos pranašumą.

Pirmus du kėlinius kova vyko taškas į tašką, o kauniečius į priekį traukė įspūdingas tritaškių pataikymas – jie per pirmą rungtynių dalį sumetė net 9 tolimus metimus iš 16 ir ilsėtis išėjo pirmaudami solidžiai (45:37).

Visgi svarstyklės į kitą pusę persivertė trečiajame kėlinyje.

Ispanijos klubas savo atakomis tiesiog užpylė šeimininkų krepšį, vieną po kito siuntė tiek tolimus, tiek metimus iš krepšio ir, laimėję ketvirtį 30:12, prieš paskutines dešimt minučių jau pirmavo patys (67:57).

Puolime sustojęs „Žalgiris“ pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje patyrė prieš „Valencia“ ekipą

Paskutiniame kėlinyje jų persvara netruko šoktelėti dar labiau (75:60). Vienu metu žalgiriečiai po Luko Lekavičiaus ir Artūro Milaknio tritaškių buvo priartėję (70:80), tačiau rimtesnio spurto surengti nepavyko ir teko patirti pirmą sezono nesėkmę.

Įdomus epizodas nutiko ir pačioje rungtynių pabaigoje. Likus žaisti mažiau nei tris sekundes jau buvo aišku, kad Valensijos ekipa rungtynes laimės, bet ekipos strategas Jaume Ponsernau nusprendė paprašyti minutės pertraukėlės, taip sukeldamas didelį sirgalių šurmulį arenoje.

Netikėtu svečių ginklu tapo Vanja Marinkovičius. Serbas įsisiautėjo antrame kėlinyje ir iš viso surinko 16 taškų bei 11 naudingumo balų.

Jei per pirmą rungtynių dalį žalgiriečiai pataikė 9 tritaškius iš 16, tai po pertraukos taiklumas krito ir susitikimą šeimininkai baigė su 11 tritaškių per 28 bandymų (39,3 proc.).

Tuo tarpu Valensijos ekipa sumetė 14 tolimų metimų iš 32 (43,8 proc.)

„Žalgiris”: Augustine'as Rubitas (6/6 dvit.) ir Marius Grigonis po 12, Joffrey Lauvergne'as (4 atk. kam.) ir Nigelas Hayesas po 11, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rokas Jokubaitis ir Artūras Milaknis po 8, Steve'as Vasturia 6.

„Valencia”: Bojanas Dubljevičius (5 atk. kam.) ir Vanja Marinkovičius po 16, Nikola Kaliničius 14 (3 rez perd.), Klemenas Prepeličius 13 ( 4 rez. perd.), Louisas Labeyrie 12 (5 atk. kam.);

Po rungtynių specialioje LRT studijoje LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera ir krepšinio treneris Mindaugas Brazys aptarė svarbiausius rungtynių akcentus ir pažvelgė į artimiausią kauniečių tvarkaraštį.

Įrašą galite matyti žemiau:

Eurolyga per LRT. Mindaugas Brazys – apie pirmojo „Žalgirio“ pralaimėjimo priežastis

*****

Rungtynių eigą ir svarbiausius susitikimo įvykius jums taip pat padėjo sekti portalas LRT.lt.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Paskutiniame ketvirtyje šeimininkų situacija nesitaisė, jie atsiliko jau 57:69. Netrukus tolimą metimą pridėjo Ispanijos klubo veteranas Fernando San Emeterio ir pagilino mūsiškių duobę dar labiau (59:72).

Visgi kauniečiai sėkmės recepto nerado ir toliau bei buvo priversti toliau kęsti puikų Vanjos Marinkovičiaus žaidimą. Snaiperis į krepšį siuntė vieną metimą po kito ir kauniečių padėtis darėsi nebepavydėtina (62:75).

Kauniečiai puolime toliau strigo, o svečiai tuo mėgavosi ir dvejonių dėl mačo baigties liko vis mažiau (64:80). Visgi tada savo žodį tarė kauniečių snaiperiai. Po tritaškį pataikė Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis, o šeimininkai šiek tiek priartėjo (70:80).

Visgi tokia įvykių eiga ispanų iš eigos neišmušė ir jie toliau pirmavo užtikrintai (83:72). Per likusį laiką jie persvaros nebeiššvaistė ir iš Kauno išsivežė pergalę.

Po trečiojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Valencia“ 57:67 (27:22, 18:15, 12:30).

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 9, Marius Grigonis 8, Joffrey Lauvergne`as, Rokas Jokubaitis ir Augustine`as Rubitas po 8.

Po pertraukos pirmieji smogė svečiai ir po Nikolos Kaliničiaus tritaškio žalgiriečių persvara sumažėjo (45:40). Joffrey Lauvergne`as pataikė savo dvitaškį, tačiau Vanja Marinkovičius atsakė savo tolimu metimu.

Čia pat dar du taškus pelnė ir Nigelas Hayesas, o į tai tritaškiu atsakė Bojanas Dubljevičius (49:46). Čia pat aukštaūgis iš toli pataikė dar sykį ir kauniečiai po ilgos pertraukos jau turėjo vytis varžovus (49:51). Rezultatą netrukus išlygino dvi baudas pataikęs Joffrey Lauvergne`as (51:51).

Visgi Valensijos komanda dviem reidais po krepšiu vėl padidino kauniečių duobelę (51:55). Tolimą metimą pridėjo Klemenas Prepeličius ir žalgiriečių deficitas pasiekė naują rekordinę ribą (51:58).

Šeimininkų puolimas pamažu išsijudino, bet taikliais išpuoliais atsakyti sugebėjo ir ispanai (55:62). Netrukus krito dar vienas tritaškis ir atsilikimas pasiekė dviženklę ribą (55:65).

*****

Rungtynių pertraukos metu LRT.lt sporto žurnalistas Paulius Cubera ir krepšinio treneris Mindaugas Brazys aptarė esminius pirmosios mačo dalies akentus, tokius kaip įspūdingas žalgiriečių tritaškių pataikymas (tikslą pasiekė 9 tolimi metimai iš 16), Roko Jokubaičio faktorius ir Mareko Blaževičiaus galimybės žengti į aikštelę.

Laidos įrašą galite stebėti žemiau:

Eurolyga per LRT. Po 2 „Žalgirio“ ir „Valencia“ dvikovos kėlinių – apie spindesį tritaškių pataikyme

Po antrojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Valencia“ 45:37 (27:22, 18:15).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 8, Nigelas Hayesas 7, Steve`as Vasturia ir Rokas Jokubaitis po 6.

Antrajame kėlinyje sužaidus beveik dvi minutes pirmuosius taškus pelnė Paulius Jankūnas, taip padidindamas kauniečių persvarą (29:22). Tuo tarpu Valensijos komandoje pirmus taškus baudomis pelnė Derrickas Williamsas, bet kitame aikštelės gale tolimu šūviu atsakė Nigelas Hayesas (32:24).

Tačiau čia pat Valensijos aukštaūgiai dviem metimais vėl sumažino žalgiriečių persvarą (32:28). Kėliniui įpusėjus sustojusį šeimininkų puolimą dvitaškiu išjudino Joffrey Lauvergne`as (34:28). Netrukus pataikė ir Nigelas Hayesas ir žalgiriečiai vėl atitrūko didesne persvara (36:28).

Komandos ir toliau keitėsi tiksliais išpuoliais (38:33). Thomasas Walkupas pataikė iš toli, A. Rubitas pridėjo dvitaškį ir žalgiriečiai pirmą kartą pabėgo dviženkle persvara (43:33).

Per paskutinę ketvirčio atkarpą svečiai daug nepriartėjo ir ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 45:37.

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Valencia“ 27:22.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis, Steve`as Vasturia ir Marius Grigonis po 6.

Kauniečių taškų sąskaitą dvitaškiu atidarė Joffey Lauvergne`as, tačiau netrukus savo išpuoliu atsakė ir ispanai (2:2). Čia pat po tritaškį šovė Steve`as Vasturia ir Marius Grigonis, taip padėdami savo komandai nutolti (8:2).

Netrukus dar vieną tolimą bombą paleido M, Grigonis, tačiau puolime savo ginklų rado ir svečiai (11:7). Nikola Kaliničius pataikė tritaškį ir Valensijos komanda priartėjo iki minimumo (11:10). S. Vasturia pataikė dar vieną tritaškį, tačiau Valensijos komanda kauniečius baudė metimais iš po krepšio ir rezultatas tapo lygus (14:14).

Rungtynių įrašas:

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Valensijos „Valencia“

Sužaidus beveik pusę kėlinio kauniečiai pirmą kartą jau turėjo vytis varžovus (14:16). Netrukus svečiai pabėgo dar toliau, bet Lukas Lekavičius savo metimu išjudino sustojusį šeimininkų puolimą (16:18). Aikštėje pasirodęs Rokas Jokubaitis smeigė du tritaškius ir kauniečiai vėl pirmavo (22:20). Taškų sąskaitą atsidarė ir Augustine`as Rubitas (24:20).

Svečiai paskutinėje savo atakoje atsilikimą sumažino, bet paskutinę sekundę tritaškį pataikė Artūras Milaknis ir pirmą kėlinį šeimininkai laimėjo 27:22.

*****

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Thomasas Walkupas, Steve`as Vasturia, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne`as.

Valensijos komandos startinis penketas: Samas Van Rossomas, Vanja Marinkovičius, Nikola Kaliničius, Louisas Labeyrie, Bojanas Dubljevičius.

*****

Prieš dvikovą LRT studijoje diskutavę LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera ir krepšinio treneris Mindaugas Brazys aptarė Valensijos komandos stiprybes, dar kartą pažvelgė į sėkmingo žalgiriečių starto Eurolygoje priežastis ir diskutavo apie pavojingiausius Ispanijos klubo ginklus.