Sportas

2020.10.22 12:51

Veryga apie sirgalius Eurolygos rungtynėse Kaune: tokį masinį dalyvavimą vertinu blogai

LRT.lt2020.10.22 12:51

Ketvirtadienį surengtoje Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nuotolinėje spaudos konferencijoje ministras Aurelijus Veryga pateikė savo nuomonę apie Kaune organizuojamas „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes su sirgaliais.

Praėjusią savaitę Kaune sužaistose pirmose šio sezono Eurolygos rungtynėse žalgiriečius pergalingai pasibaigusiame susitikime su Stambulo „Anadolu Efes“ palaikė 5011 sirgalių.

Būtent rungtynių su „Valencia“ dieną, į kurias yra parduota kiek daugiau nei 5 tūkst. bilietų, Lietuvoje užfiksuotas rekordinis susirgimų koronavirusu skaičius – 424.

Lietuvoje pagal Vyriausybės patvirtintą COVID-19 tvarką, uždarų sporto renginių metu gali būti maksimaliai užpildyta pusė arenos. Tokiu būdu, Eurolygos dvikovas Kaune gali stebėti kiek daugiau nei 7000 sirgalių,

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos nuomone, sirgaliai neturėtų laukti papildomų draudimų, kad nesilankytų rungtynėse, o klubą galima paremti ir kitaip – perkant bilietą, bet nestebinti dvikovų arenose.

„Jeigu klausiate, kaip tai vertinu, tai tokį masinį dalyvavimą vertinu tikrai blogai. Vėlgi pats klausimas yra įdomus, visi laukia kažkokio stebuklingo draudimo, kad būtų uždrausta.

Ar tikrai būtinai reikia ką nors uždrausti ir prie kiekvieno pastatyti po policininką, kad žmonės neateitų į rungtynes? Suprantu „Žalgirio“ ir bet kurios kitos komandos sirgalius. Klubams, kaip ir bet kuriai kitai institucijai, yra tikrai sudėtinga išgyventi.

Žmonės yra nusipirkę bilietus, jeigu tokiu būdu padėjote klubui išgyventi, o klubas gali žaisti ir funkcinuoti, sirgaliai gali ir neiti į tas rungtynes. Tikrai komanda puikiai supras, jeigu jūs taip ir pasielgsite. Jūs pasielgsite pilietiškai ir būsite parėmę klubą, įsigiję bilietą. Tuo pat metu apsisaugosite savo ir kitų piliečių sveikatą.

Jeigu jau ir ateinate į rungtynes, laikykitės nustatytų tvarkų. Jos tam ir yra sukurtos, kad žmonės laikytųsi atstumo, dėvėtų kaukes ir nesusigrūstų pagauti azarto, kai rungtynės įsibegėja. Tokiu atveju rizika bus santykinai valdoma“, – teigė A. Veryga.

Eurolygos rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Valencia“ klubų ketvirtadienį nuo 19:35 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.