2020.10.21 18:45

Nerealus Gyčio Masiulio pasirodymas nukalė „Lietkabeliui“ pirmą pergalę Europos taurėje

LRT.lt2020.10.21 18:45

Panevėžio „Lietkabelio“ (1-3) krepšininkai pagaliau nutraukė nesėkmių seriją Europos taurės varžybose. Nenado Čanako auklėtiniai ketvirtojo turo rungtynėse namuose 80:73 (19:20, 23:15, 18:23, 20:15) nugalėjo Antverpeno „Telenet Giants“ (0-4) ekipą iš Belgijos ir iškovojo pirmąją savo sezono pergalę Europoje.

Nerealias rungtynes sužaidė ir savo komandą į priekį tempė Gytis Masiulis.

Krašto puolėjas žaidė 33 minutes ir per tą laiką įmetė 26 taškus, sugriebė 10 atkovotų kamuolių, išprovokavo 7 oponentų pražangas ir dvikovą baigė su 38 naudingumo balais.

Susitikimas šeimininkams prasidėjo sunkiai – per kelias pirmas minutes buvo suklysta net keturis kartus, o Belgijos ekipa pabėgo 8:2.

Visgi netrukus po tritaškį šovė Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas, taip išlygindami rezultatą (8:8).

Tačiau netrukus svečiai vėl spurtavo ir Panevėžio ekipa turėjo vytis varžovus (10:14). Kiek vėliau jiems pavyko priartėti, bet po pirmo kėlinio Nenado Čanako dar buvo besivejančių vaidmenyje (19:20).

Antro kėlinio pradžioje abi komandos kurį laiką negalėjo pelnyti taškų, tačiau po sunkaus starto „Lietkabelis“ Kyle`o Vinaleso tritaškiu rezultatą išlygino (22:22).

Visgi sėkminga šeimininkų atkarpa ilgai nesitęsė – Belgijos ekipos lyderis Kennethas Smithas pataikė du tritaškius paeiliui ir šeimininkų deficitas padidėjo iki penkių (25:30).

Tačiau antroje kėlinio dalyje šeimininkai padidino apsukas gynyboje, pradėjo išnaudoti savo šansus atakoje ir tai davė vaisių.

„Lietkabelis“ pataikė kelis metimus, o viską vainikavo Troy`aus Barnieso tolimas metimas paskutinėmis kėlinio sekundėmis, po kurio panevėžiečiai ilsėtis į didžiąją pertrauką išėjo jau pirmaudami 42:35.

Solidžią atkarpą šeimininkai pratęsė ir po pertraukos – Gyčio Masiulio ir Marino Maričiaus dvitaškiai pirmą kartą „Lietkabelio“ persvarą pakėlė iki dviženklės (46:35).

Tačiau tada „Telenet Giants“ atsakė dviem savo tolimais šūviais ir Nenado Čanako komandos pranašumas vėl aptirpo (48:43).

Mačas ir toliau klostėsi taškas į tašką, tačiau nedidele persvara priekyje dar buvo „Lietkabelis“ (52:48).

Šeimininkai ir toliau kontroliavo visą situaciją rungtynėse, tačiau belgai jų toli nepaleido, o viską vainikavo K. Smitho tritaškis paskutinę kėlinio sekundę, prieš paskutinį ketvirtį nukirtęs panevėžiečių pranašumą iki 60:58.

Paskutinį kėlinį Antverpeno ekipa pradėjo dviem tolimais metimais ir taip pagilino „Lietkabelio“ duobę (60:64).

Šeimininkų gretose taškų sausrą nutraukė tritaškį pataikęs Paulius Valinskas (63:66). Visgi atkakli kova tęsėsi ir toliau – likus žaisti keturias minutes rezultatas buvo lygus (68:68).

Gražiausi epizodai iš „Lietkabelio“ pirmosios pergalės Europos taurėje po tikro trilerio

Svečius į priekį toliau tempė K. Smithas – po dar vieno jo metimo „Lietkabelis“ atsiliko 71:73.

Tačiau tada kelis svarbius metimus pataikė Gytis Masiulis ir, jau tiksint paskutinei mačo minutei, „Lietkabelis“ turėjo iniciatyvą savo rankose (76:73).

Vėliau belgai prametė dvi baudas, o vėliau jų bandymai gelbėtis pražangų taktika vaisių neatnešė – šeimininkai atsilaikė ir iškovojo pirmą savo pergalę Europos taurės varžybose.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26 (3/5 trit., 10 atk. kam., 38 naud. bal.), Paulius Valinskas 17,, Troy'us Barniesas 11, Kyle'as Vinalesas 9 (5 rez. perd.), Marinas Maričius 8 (6 atk. kam.).

„Telenet Giants“: Kennethas Smithas 15 (8 rez. perd.), Ibrahima Faye 14 (9 atk. kam.), Vincentas Kestelootas 12, Stephaunas Branchas 11 (9 atk. kam., 5 per. kam.), Davidas Dudzinskis 10 (5 atk. kam.).