Sportas

2020.10.21 16:05

Schilleris – apie „Valencia“ gynybą, nelygias sąlygas dėl sirgalių ir galimą pastiprinimą

LRT.lt2020.10.21 16:05

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje stos į kovą su „Valencia“ klubu ir bandys iškovoti jau penktąją pergalę iš eilės naujojo Eurolygos sezono starte.

Į kovą su žalgiriečiais stosiantys Ispanijos ekipos krepšininkai Eurolygoje spėjo sužaisti trejas rungtynes iš keturių galimų, nes dvikova su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu neįvyko dėl Rusijos klube užfiksuotos COVID-19 infekcijos židinio.

Per trejas rungtynes Jaume Ponsarnau auklėtiniai iškovojo dvi pergales bei nusileido „Barcelona“ klubui (66:71).

Į Lietuvą „Valencia“ klubas atvyksta tarpsezoniu įsigijęs turnyre žinomų krepšininkų – buvusį Stambulo „Fenerbahče“ tandemą Nikolą Kaliničių ir Derricką Williamsą. Prie komandos prisijungė ir Berlyno ALBA atakoms dirigavęs islandas Martinas Hermanssonas.

Prieš dvikovą su žurnalistais bendravęs vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris išskyrė kietą varžovų gynybą, kalbėjo apie sirgalius Eurolygoje bei galimą komandos pastiprinimą.

– Ką galite pasakyti apie „Valencia“ žaidimą? Kokie bus svarbiausi „Žalgirio“ uždaviniai susitikime?

– „Valencia“ komanda ginasi puikiai neleidžia varžovams dažnai stoti prie baudų metimo linijos. Jie mėgsta išsidėstyti plačiai gynyboje, leidžia oponentams atlikti tolimus metimus, tačiau gerai saugo savo baudos aikštelę. Taigi jų stiprybė – gynyba. Puolime ši ekipa atvirkščiai – stengiasi žaisti arčiau varžovų krepšio bei išnaudoti savo fiziškumą.

– Nuo „pirmos“ iki „penktos“ pozicijos „Valencia“ turi krepšininkų, kurie atakuoja iš toli. Kiek yra pavojingi varžovų tritaškiai?

– Jie yra pavojingi iš „Valencia“ klubo vidurio puolėjų. Tai didžiausia problema. Kai turi tokius „centrus“ kaip Bojanas Dubljevičius ar Mike`as Tobey, gali išplėsti puolimą ir mesti tritaškius. Nėra lengva žaisti prieš tokius aukštaūgius turinčią komandą. Mums bus svarbu su tuo susitvarkyti.

– Ar taip gerai metantys iš toli „Valencia“ aukštaūgiai turės įtakos „Žalgirio“ krepšininkų rotacijai?

– Ne.

– Žvelgiant į statistiką, „Žalgiris“ demonstruoja geriausią puolimo reitingą Eurolygoje, tačiau turnyre, žvelgianti į žaidimo greičio statistiką, yra antras nuo galo. Ar jus stebina tokia statistika?

– Kalbant apie žaidimo greitį, neturėjome dėl jo jokių lūkesčių. Žaidimo greitis, ypač NBA čempionate, yra pervertinta statistikos eilutė. NBA komandos tam neskiria daug dėmesio. Negaliu atsakyti į šį klausimą, tačiau mes mėgstame bėgti greitai, mėgstame agresyviai stabdyti varžovus. Mėgstame mobilizuoti save prieš varžovus, todėl greitis ir nėra didelis.

Žinau, kad praėjusio sezono „Žalgirio“ žaidimo greitis buvo vienas lėčiausių turnyre. Kaip bebūtų, puolimas buvo labai efektyvus. Tam dėmesio daug neskiriu.

– Nepaisant puikaus starto Eurolygoje, ką dar labiausiai siekiate pagerinti komandos žaidime treniruočių metu?

– Norime, kad žaidėjai geriau atliktų savo užduotis abejose aikštės pusėse. Gynyboje tobuliname veiksmus prieš varžovų „pikerolo“ gynybą bei gynybą savoje aikštės pusėje. Puolime norime matyti geresnį išsidėstymą, iki pat aikštės kampų, kad žaidėjai turėtų geresnių erdvių prasiveržimams. Tai du svarbiausi aspektai treniruočių metu.

– Tiek „Anadolu Efes“, tiek „Valencia“ klubų vyriausieji treneriai skundėsi apie „neteisingas sąlygas“, kai „Žalgiris“ gali žaisti su gausiu sirgalių skaičiumi, o kiti klubai – ne. Ką manote apie tai?

– Atsiprašau, bet apie tai neturiu komentaro. Tai yra sudėtingas klausimas ir sudėtinga tema. Žinoma, viena vertus, turime pranašumą, nes galime surinkti nemažai sirgalių tribūnose, bet, kita vertus, gyvename pandemijos sąlygomis, kai atskirose valstybėse yra fiksuojamos skirtingos situacijos.

Būtų žiauru, jeigu sirgaliai, pagal taisykles galėdami stebėti Eurolygos susitikimus, netektų tokios galimybės. Nenoriu giliau komentuoti šios sudėtingos temos.

– Ar neieškote pastiprinimo komandos sudėtyje, kai iš rotacijos ilgesniam laikui iškrito Patricio Garino?

– Žinote, mūsų klubo vadovybė ir treneriai skautai dairosi į žaidėjų rinką nuolatos. Niekada nežinai, kas gali nutikti – trauma ar kiti dalykai. Atsakant į jūsų klausimą, ar nuolat žvalgomės į žaidėjų rinką? Taip. Ar sulauksime pastiprinimo? Dar nežinau.