Sportas

2020.10.21 18:00

Lietuvos čiuožėjų porai – koronaviruso spąstai: sunku papasakoti, kaip viskas susijaukė

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.10.21 18:00

Vietoje planuotų treniruočių Monrealyje – tolesnis pasiruošimas varžyboms Helsinkyje, vietoje „Didžiojo prizo“ etapo Grenoblyje – nežinomybė. Taip pastaruoju metu gyvena geriausia mūsų šalies ledo šokėjų pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed.

Koronaviruso pandemijos paveiktas 2020–2021 m. „Didžiojo prizo“ varžybų sezonas sumažino sportininkų keliavimo galimybes, todėl varžybų dalyviai buvo į etapus suskirstyti regioniniu principu.

S. Ambrulevičius ir A. Reed, besitreniruojantys Europoje, turėjo galimybę sudalyvauti tik viename – lapkričio 13–15 dienomis Prancūzijoje turėjusiame vykti „Didžiojo prizo“ etape. Jį atšauks dėl COVID-19 grėsmės, mūsų šalies ledo šokėjų sezono planams buvo suduotas skaudus smūgis.

Apie tai kartu su portalu LRT.lt kalbėjosi Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

„Dabar niekas nieko nebežino. Kaip diena – taip naujiena. Visi buvo įsitikinę, kad „Grand Prix“ etapas Prancūzijoje įvyks. Tiesa, atrodo, kad pirmasis etapas, organizuojamas JAV, turėtų prasidėti. Organizatoriai jo neturėtų atšaukti, į renginį parduodami bilietai.

Dar prieš kelias dienas mums buvo garantuojama, kad etapas Prancūzijoje įvyks. Pildėme dokumentus, nurodėme skrydžių datas, kada atvykstame, išvykstame. Buvo derinami tokie dalykai. Ir staiga – lyg perkūnas iš giedro dangaus, visiems šokas. Sunku papasakoti, kaip viskas susijaukė“, – tvirtino viena garsiausių Lietuvos daliojo čiuožimo trenerių.

Galimybės dalyvauti dar neatšauktuose „Didžiojo prizo“ etapuose neturintys S. Ambrulevičius ir A. Reed, jeigu situacija nepasikeis, be varžybų lapkričio mėnesį neliks. Ledo šokėjų pora planuoja startuoti „Challenger“ serijos turnyre Vokietijos Dortmundo mieste lapkričio 26–29 dienomis.

Tiesa, L. Vanagienė nėra užtikrinta dėl ateities ir neatmeta galimybės, kad sportininkai gali likti ne tik be varžybų Dortmunde, bet ir be kitų metų sausio 27–31 dienomis Zagrebe (Kroatija) vyksiančio Europos čempionato.

„Kol kas Europos čempionatas nėra atšauktas, tačiau jau oficialiai paskelbta apie Keturių žemynų čiuožimo varžybų atšaukimą. Toks likimas gali ištikti ir Europos čempioną. Tiesa, tikiuosi, kad jis nebus atšauktas. Čia dalis šalių tvarkosi su COVID-19 situacija neblogai. Ruošiamės važiuoti į „Challenger“ varžybas Kroatijoje gruodžio mėnesį, nes visuomet mėgstame išbandyti būsimo Europos čempionato varžybų ledą“, – teigė L. Vanagienė.

Trenerė ir šalies dailiojo čiuožimo federacijos vadovė portalui LRT.lt minėjo, kad S. Ambrulevičiui ir A. Reed, federacijai naudojantis diplomatiniais kanalais, toliau ieškoma galimybių išvykti treniruotis į prestižinę treniruočių stovyklą Monrealyje (Kanada).

Mūsų šalies porą treniruotis kartu su tokiomis garsenybėmis kaip 5 kartus Europos ir 4 kartus pasaulio čempionais Gabriella Papadakis ir Guillaume`u Cizeronu pakvietė Marie-France Dubreuil ir Patrice`as Lauzonas.

Tiesa, ambicingi planai sugriuvo, kai Kanada apribojo patekimą į ir iš šalies.

„Esame susirišę su Lietuvos ambasadoriumi Kanadoje. Jis mums labai padeda. Kaip bebūtų, kol kas gauname neigiamus atsakymus. Neseniai Lietuvoje viešėjo Kanados užsienio reikalų ministras, kuris bendravo su mūsų užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

L. Linkevičius palietė temą dėl mūsų čiuožėjų poros. Gali būti, kad bus skirtas specialus leidimas keliauti. Kanadoje treniruojasi pajėgiausios poros. Lauksime, kada atsidarys visi keliai. Ten mūsų pora keliaus iškart – vos tik galės. Vilties dar yra“, – kalbėjo L. Vanagienė.

Visus dailiojo čiuožimo pasaulio taurės etapus transliuos LRT.

Varžybų tvarkaraštis:

Spalio 24–25 d. – JAV didysis prizas Las Vegase;

Spalio 30–lapkričio 1 d. – Kanados didysis prizas Kilounoje (atšauktas);

Lapkričio 6–7 d. – Kinijos didysis prizas Čongčinge;

Lapkričio 13–15 d. – Prancūzijos didysis prizas Grenoblyje (atšauktas);

Lapkričio 20–22 d. – Rusijos didysis prizas Maskvoje;

Lapkričio 27–29 d. – Japonijos didysis prizas Osakoje;

Gruodžio 10–13 d. – didžiojo prizo finalas Kinijoje, Pekine (perkeltas, data dar nepaskelbta).