Sportas

2020.10.21 11:05

Lietuvos rinktinėje lapkričio „burbule“ – Valančiūnas su Saboniu

LRT.lt2020.10.21 11:05

Lapkričio mėnesį vyksiančiose atrankos į Europos krepšinio čempionatą rungtynėse Lietuvos krepšinio rinktinėje greičiausiai išvysime ir Domantą Sabonį su Jonu Valančiūnu.

Prieš dvi savaites vykusiame FIBA Europos Valdybos posėdyje buvo priimtas sprendimas, kad 2022 metais vyksiančio čempionato atrankos rungtynės bus žaidžiamos ir Vilniaus „Siemens“ arenoje. Čia grumsis C grupės komandos, o tarp jų ir Lietuva.

Lapkričio 27 dieną Lietuva išbandys savo jėgas su dar atrankoje nesutikta Danijos rinktine, o lapkričio 29 dieną šalies rinktinė sieks revanšo prieš pirmame rate antausį skėlusią Belgiją.

Darius Masoliūnas į kandidatų sąrašą įtraukė net 25 krepšininkus, tarp kurių ir abu NBA žaidėjus bei visą būrį rinktinėje dar nežaidusiųjų.

Tarp jų yra tik draugiškose rungtynėse žaidęs Marekas Blaževičius bei tokie krepšininkai kaip Arnas Velička, Laurynas Beliauskas ar Dovydas Giedraitis.

„Šiandien turime tokį sąrašą, bet puikiai suprantame, kad dėl esamos situacijos jis gali keistis. Planuoti yra sunku, tačiau sąlygos visoms rinktinėms yra vienodos. Prireikus, turėsime laiko įnešti įvairių korekcijų ir sudėtį papildyti naujomis pavardėmis“, – sakė D. Maskoliūnas.

Visas rinktinės kandidatų sąrašas: Mantas Kalnietis, Krasnodaro „Lokomotiv“; Mindaugas Kuzminskas, Krasnodaro „Lokomotiv“; Šarūnas Vasiliauskas, Izmiro „Aliaga Petkimspor“, Arnas Velička, Šampanės „Chalons-Reims“; Adas Juškevičius, Permės „Parma“; Eigirdas Žukauskas, Permės „Parma“; Tomas Dimša, Las Palmo „Gran Canaria“; Dovydas Giedraitis, Madrido „Estudiantes“; Laurynas Bieliauskas, Santjago de Kompostelos „Obradoiro Monbus“; Laurynas Birutis, Santjago de Kompostelos „Obradoiro Monbus“; Jonas Mačiulis, Atėnų „AEK“; Deivydas Sirvydis, Jeruzalės „Hapoel“; Deividas Gailius, Bonos „Telekom Baskets“; Eimantas Bendžius, Sasario „Dinamo“; Arnoldas Kulboka, Bilbao „Basket“; Jonas Valančiūnas, Memfio „Grizzlies“; Domantas Sabonis, Indianos „Pacers“; Evaldas Kairys, Afjonkarahisaro „HDI Sigorta“; Žygimantas Janavičius, Klaipėdos „Neptūnas“; Augustas Marčiulionis, Vilniaus „Rytas“; Arnas Butkevičius, Vilniaus „Rytas“; Martynas Echodas, Vilniaus „Rytas“; Marek Blaževič, Kauno „Žalgiris“; Paulius Valinskas, Panevėžio „Lietkabelis“; Gytis Masiulis, Panevėžio „Lietkabelis“.