Sportas

2020.10.20 19:10

Sportinio principo Europos futbole neliks? Galingiausi klubai buriasi į uždarą lygą

LRT.lt2020.10.20 19:10

UEFA Čempionų lygos, kokią mes ją įsivaizduojame jau daugiau nei 20 metų, netrukus gali nebelikti. „Sky Sports“ ir kiti didieji pasaulio sporto žiniasklaidos galiūnai praneša, kad galingiausi Europos klubai buriasi į uždarą amerikietiško modelio lygą.

Anot pranešimų, lygos kūrimui pritaria pati FIFA, o vieni jos iniciatorių – JAV verslininkų valdomi „Liverpool“ ir „Manchester United“ klubai.

Lyga gali turėti Europos „Premier“ lygos pavadinimą, o jau pirmajame sezone žadamas sunkiai suvokiamas 6 mlrd. eurų biudžetas.

Teigiama, kad tapti lygos kūrėjais kviečiami klubai iš Anglijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos, ne daugiau po 5 klubus iš vienos valstybės.

Šaltinių teigimu, lyga turėtų startuoti ne anksčiau 2022 metų, būtų sudaryta iš 18 komandų, kurios tarpusavyje sužaistų po du mačus namuose ir išvykoje. Vėliau vyktų atkrintamosios varžybos, kol būtų išaiškintas čempionas.

Kol kas negalvojama apie tai, kad Europos lygoje dalyvaujantys klubai nežaistų nacionaliniuose čempionatuose. Vis dėlto tokio tipo turnyras su galingiausiais Europos klubais tikrai sugriautų dabartinį Čempionų lygos modelį ir prestižą.

Kol kas niekam nepavyko gauti oficialių komentarų iš FIFA ar UEFA, tačiau šaltiniai teigia, kad pastaroji organizacija nepalaiko tokios lygos planų.

Būtent UEFA prieštaravimas gali sutrukdyti tokios lygos startui bent iki 2024-ųjų metų, kai žadama keisti Čempionų lygos formatą.

Anglijos spauda taip pat klausia, kuris iš „Didžiojo šešeto“ šalis klubų liktų už borto. Šiuo metu Anglijoje susiformavusį „Didįjį šešetą“ sudaro „Manchester United“, „Manchester City“, „Liverpool“ ir trys Londono klubai – „Arsenal“, „Chelsea“ ir „Tottenham“.