Sportas

2020.10.20 16:39

Lieka be starto – Ambrulevičiaus ir Reed pasaulio taurės etapas Prancūzijoje atšauktas

LRT.lt2020.10.20 16:39

Saulius Ambrulevičius ir Alison Reed greičiausiai liks be aukščiausio rango varžybų 2020 metais. Pranešama, kad atšauktas pasaulio taurės Didžiojo prizo varžybų etapas Prancūzijoje, turėjęs vykti lapkričio 13–15 d.

Iš viso Didžiojo prizo varžybose buvo numatyti šeši etapai – JAV, Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Japonijoje. Po jų gruodžio 10–13 d. numatytas finalas ir vėl Kinijoje.

Tarptautinė čiuožimo sąjunga (ISU) buvo numačiusi, kad kiekviename etape dalyvaus tik tame žemyne ar šalyje besitreniruojantys sportininkai. JAV dirbantys atletai – JAV, Europoje sportuojančios poros – Prancūzijoje, Rusijoje besitreniruojantys – Rusijoje ir t. t.

Kaip LRT.lt prieš dvi savaites pasakojo Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, A. Reed ir S. Ambrulevičius turėjo išvykti į Kanadą treniruotis pas pasaulinio lygio trenerius – juos pasikvietė Marie-France Dubreuil ir Patrice`as Lauzonas. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos kanadiečiai iš esmės neįsileidžia į šalį užsieniečių.

Kadangi Kanadoje treniruotis ir varžybose dalyvauti Lietuvos pora negalėjo, jie dirbo Suomijoje pas trenerį pasaulio čempioną Maurizio Margaglio. Dėl to jiems buvo numatytas startas Didžiojo prizo etape Prancūzijoje.

Etapas Prancūzijoje tampa jau antruoju atšauktu etapu – kiek anksčiau paaiškėjo, kad tikrai nebus ir pirmojo etapo JAV.

Didžiojo prizo čiuožimo varžybų etapus transliuoja LRT.

Varžybų tvarkaraštis:

Spalio 24–25 d. – JAV didysis prizas Las Vegase;

Spalio 30–lapkričio 1 d. – Kanados didysis prizas Kilounoje (atšauktas);

Lapkričio 6–7 d. – Kinijos didysis prizas Čongčinge;

Lapkričio 13–15 d. – Prancūzijos didysis prizas Grenoblyje (atšauktas);

Lapkričio 20–22 d. – Rusijos didysis prizas Maskvoje;

Lapkričio 27–29 d. – Japonijos didysis prizas Osakoje;

Gruodžio 10–13 d. – didžiojo prizo finalas Kinijoje, Pekine (atšauktas).